Poklon za krstenje

Sreca pa se sa prijateljima se lako dogovorim. Zlatni privezak od 0,2 gr ili kinesko sinteticko odelo mi bas nista ne znace sem paznje, ali paket Pampersa vrlo koristi. Desilo se da zele cipele, kazu gde i koje i eto. Ili kazu da im trebaju pare da plate struju. Bolje to nego da kupim ono sto im ne treba, samo da ostali vide da sam donela veliku kesu. Posebno nisam pristalica poklona "jer obicaji tako nalazu" gde se kumovi iz gaca istresaju "samo da se ne obrukaju".
Ako nece da kazu sta im treba ja bih kupila visepolozajnu sedeljku za bebu, ili sklopivi krevetac, sediste za auto...
 
Ako postujes obicaje,onda ide sledece:svece,belo platno(peskir),odelo za dete od glave do pete(od cipela,do kape)(kazu da sve ovo ima neku svoju simboliku),zlato,pogaca,prase(nemojte se smejati,ali tako ide),vino,torta,...mozda sam nesto ispustila,...ne to je to....ali posto su to po meni gluposti kojima me je mama smarala,prilikom krstenja moje dece,a posebno prilikom kumovanja drugima,najbolje da vidis da li su ti kumovi formalisti i da li drze do obicaja,neces se izblamirati,ako pitas sta im treba....bolje kupiti neku krupniju stvar koju ce dete koristiti kasnije nego neke gluposti koje ce skupljati prasinu,...mozda neku bolju igracku,decji tepih(u Sintelonu ih ima jako jeftinih),decji luster za sobu,lampu,posteljinu(sve moze da se kompletira) ili nesto sto ti oni vec kazu,...srecno i lep provod
 
Ja sam platila krstenje (koliko je vec trebalo da se plati u crkvi), kupila sam kumici haljinicu za tu priliku i kupila sam neki zlatni lancic sa priveskom. E za taj zlatni lancic sam se osecala bezveze dok sam kupovala, kao da ce ona to ikada nositi. Bilo mi ruzno da kupim detetu od 6 meseci neku debelu lancinu za odrasle a ovaj deciji tanjusni verovatno nece ni stici da nosi. Ali ajde, red je. :roll: Sada mislim da bi bilo bolje da sam kupila nesto sto je mozda bilo potrebno.
 
Treba da kumujem muskom detetu od 3 m, ima li neko predlog šta da mu kupim

pa sad...s obzirom da je toliko visok....možda koš za basket, zmaja, pribor za krečenje.......ili tako nešto.....
.ja sam kupovao neko zlato i garderobu.....ja sam dao pare, a onda su žene kupile......a ja sam dao pare, i kupovale su te stvari za crkveni obred . ne sećam se stvarno za prase...možda torta ili nešto,ne sećam se, nije bre prase, svašta... ko se ne bi setio praseta, ja bih ga nosio............mislim JA sam dao pare...šalim se...moje koomče je bio u odelu sa leptir mašnom...što sad to glupo zvuči kičerski.......mene niko ništa nije pitao.. ...... ( :
 
Ma otkači ti to!
kumstvo je trošak.

Kupi teglicu slatkog ili džema od kupina ili borovnice,
na ulazu u crkvu krišom uzmi u usta što više tog džema
pa se sruši i počni da istiskuješ džem kroz zube da ti se sliva niz bradu.

bilo bi super da izvedeš da ti se razlije maskara krvavo crvene boje.

uz sve to naravno mrmljaj nešto nerazumljivo, dubokim krkljavim glasom.


Niko te više neće smarati poklonima za krštenja, venčanja, sahrane.
 
dukat.
to je jedini realan, vredan poklon za krštenje, pogotovu muškom detetu.
i nije ništa skuplje od glupih narukvičica, lančića i priveščića koji ničemu ne služe!
 
Ja sam kupila kumcetu lancic i krstic (koji ce vise sluziti uspomeni nego nosenju) i odelce za krstenje, nista posebno, takvo koje moze nositi i u vrtic. Kupila sam jos maramicu i sveci za krstenje, decije Sveto pismo i platila sam trosak krstenja i donela tortu.

Mislim, da je na krstenju vazno ispostovati obicaj kupovanja svece i maramice/peskira, te da vredi pokloniti detetu i Sveto pismo. A sve ostalo kako ko zeli i moze.
 
Fibi3:
Cemu sluzi dukat?
svakako ničemu konkretno.
ali za takve proslave se kupuje zlato, kao što je i običaj za prvi rođendan.
smatram mnogo elegantnijim, konretnim poklonom dukat, naravno neki franak,
iz 18 ili 19 veka...nego neku ogrlicu ili još gore i neukusnije narukvičicu.
eto.
ja tako. a vi kako god:p
 
Mi smo sada krstili klince, i slavili ujedno i rodjendan. Dobili smo puno puno prelepe garderobe, dosta igracaka i zlata. Naravno i para.
I nisam neka pristalica zlata, ali neki ljudi misle da je to obicaj, tako da je to OK. Igracke i garderoba su uvek dobrodosli.

________________________________________________

www.zenskikutak.com/index.php
 
Kupis mu narukvicu od kaucuka, sa malo zlata na njoj, ima ih u raznim bojama i slatke su. To da ispostujes taj glupi obicaj.

I jos mu kupis bicikl od plastike. Znam, nije sad sezona sa tri meseca ali isplatice mu se visestruko. Moj sin nije silazio sa tih bicikala, TRIcikala ustvari.
 
prijatelji,
imam jedno pitanje.....
treba da se krstim i znam vec to da mi kuma kupuje poklon ali san negde nacula da i ja treba kumi da kupim poklon pa ne bih da se obrukam!
Trebam li da kupujem i sta otprilike?
 

Back
Top