pomoc - nadogradnja noktiju

red rose

Početnik
Poruka
15
Posto nisam nikad nadogradjivala nokte, a planiram da to uradim za dva dana molim vas da mi objasnite na koji nacin se to radi i ako postoji vise nacina koji je najbolji. Posto grickam nokte recite mi da li to predstavlja neki problem prilikom nadogradnje? Ako ima nekog iz NS preporucite mi neki salon. Hvala svima unapred.
 
U suštini mnogo ti je bolje izlivanje noktiju nego nadogradnja,manje šteti noktima,ne mora da turpija tvoj nokat do živca,malkice je skuplje ali ni to nije neka strašna cena..To je što se tiče koji je način najbolji..A što se grickanja tiče nije problem ako ne nastaviš da ih grickaš kad ih nadogradiš ili izliješ:):)
 
Mislim da se u oba slucaja nokat turpija.
Sem toga za izlivanje je neophodno da su nokti malo duzi jer inace ne moze da ti uradi beli deo, tj. moze ali on puca i svakih nedelju dve se radi korekcija i to znaci da svaki cas dajes pare na nokte koji nikad ne izgledaju kao pravi- deblji su od prirodnih noktiju.
Moja seka je radila nadogradnju- ona ima male nokte (jer ima male prste/sake), bila je zadovoljna dok nisu poceli da otpadaju, otisla da ih srede pa kad je opet krenulo odustala.
Mozda je bolje da prestanes da grickas nokte.
 
Ja bih ti preporučila da bolje odeš da ti sredi to malo što ti je ostalo posle grickanja nego da ih nadograđuješ. Samo jednom u životu sam nadogradila, mesecima posle su mi moji prirodni nokti bili kao od papira... Užas živi!
 
Joooj, grozno! Pa zar nije najlepse na duzinu od milimetar-dva napraviti French manicure i to izgleda najrpirodnije i najestetskije!?!? Napravi si stav u svojoj glavi da svako grickanje izaziva strasno trovanje i da ces umreti od toga. Tako mozes prestati. A prethodno se deset dana pripremaj na taj stav.
 
Nista strasno ja sam do sad nadogradjivala 3 puta...Al bolje ti je izlivanje,ako ih vec grickas,jer sam ja uspela i andogradnju da izgrickam...

A kako se radi:pa znaci prvo ti srede nokte,iseckaju,istrurpijaju,zatim uzmu onu palstiku(kao vestacki nokat)i pitaju te koju ces duzinu,ti im kazes,i oni rade posao...posle mozes da platis i sharanje...

A izlivanje se radi gleom
 
s obzirom na kolicinu bakterija ispod noktiju niste daleko od smrti.
grickanje noktiju jedan od vidova autoagresije,potisnutih frustracija i nervoze.psiholoski problem koji ni malo nije naivan i ni malo privlacan.
pre nekog vremena videla sam devojku koja ne samo da je grickala krajeve noktiju nego ih je bukvalno glodala.celu saku je naslonila na usta i prelazila zubima celom povrsinom.strasno.malo samokontrole i preispitivanja nije na odmet.
 
Nije da ja nokte stalno grickam.Bas upravo to sto je Struja rekao/la zbog nervoze.Na primer sad sam nervozna oko upisa na fax.Inace moji nokti budu normalne duzine a nekad i duzi. Medjutim sad mi je matura u subotu pa sam mislila da ih mozda nadogradim. Ali sad se malo premisljam jer moji nokti inace nisu super jaki (ne mogu da ih pustim koliko ja zelim jer pucaju) pa se bojim da posle nadogradnje stanje ne bude gore.
 
Ako ti je problem da pustiš svoje nokte duže samo zato što pucaju i za to postoji rešenje!Ja imam isti problem i već dve godine idem 1 mesečno samo da mi mažu gel koji ide uz nadogradnju na moje nokte ne plastiku,tako ne pucaju a uvek imaš duže i sređene nokte(još ako staviš trajni french mnogo lepo izledaju)..Ja sam tim prezadovoljna!S tim što isto moraš na korekcije 1 u mesec dana jer kako rastu tvoji nokti pomera se gel kao i kod nadogradnje...Ili ako se već plašiš da ne uništiš nokte,odeš lepo na manikir,središ ih,namažeš neki diskretan lak i biće lepi u svakom slučaju:)
 
red rose:
Nije da ja nokte stalno grickam.Bas upravo to sto je Struja rekao/la zbog nervoze.Na primer sad sam nervozna oko upisa na fax.Inace moji nokti budu normalne duzine a nekad i duzi. Medjutim sad mi je matura u subotu pa sam mislila da ih mozda nadogradim. Ali sad se malo premisljam jer moji nokti inace nisu super jaki (ne mogu da ih pustim koliko ja zelim jer pucaju) pa se bojim da posle nadogradnje stanje ne bude gore.

I ja sam išla upravo pred maturu na nadogradnju jer svoje nisam uspela da pustim zbog listanja i pucanja. A tek kad sam skinula veštačke je počela noćna mora. Bukvalno su mi se savijali i na spolja i na unutra! :( Od tad po peporuci mažem neki bezbojni lak iz Avona protiv listanja i on mi služi kao podloga. Pu pu, za sad ne mogu da se požalim! ;)
 
Izlivanje se radi i gelom i akrilom i bolje je od klasicne nadogradnje jer nema lepka koji dodatno oslabi nokat. Moj predlog ti je izlivanje ako hoces da imas dugacke nokte, a ako to premazivanje gelom za nadogradnju je odlicna stvar ako su tvoji prirodni nokti duzi, a hoces dodatno da ih ucvrstis. Sto se tice izlivanja, gel lepse izgleda, ali je akrli jaci i bolje ucvrsti nokat
 
evo da ti Struja da jedan savet.
Posto imas krte noktice,kupi maslinovo ulje,zagrej ga da bude prijatno toplo,treba ti kolicina koja je dovoljna da u nekoj posudici potopis nokte,tj vrhove prstiju.drzi iz desetak minuta.najbolje da to radis pred spavanje,lepo ocedi visak ulja i slobodno razmazi na cele ruke.gledaj da visak utapkas ubrusom da ne bi izmastila posteljinu,i tako ostavi preko noci.videces da ce ti nokti ojacati posle nekog vremena i da ce ti koza ruku biti prelepa. kupi tokoferol,tj vitamin E,on kosta nesto sitno,oko stotinak dinara.imas u pakovanju 30 tableta i dovoljno je da pijes jednu dnevno.ojacace ti nokte,kosu,i koza ce biti lepsa.naravno ne moze sve odmah,ali za mesec dana ces blistati. tokoferol mozes da pijes par meseci,a mozes i recimo na prelazu izmedju godisnjih doba,kada su nam obavezno i koza i kosa i nokti pod stresom.
 
Ovako, ja sam nadogradila pre 2 nedelje ili tri, ne secam se. I jedan nokat sam vec uspela da izgrickam skroz. Nokat ne da mi je unisten, odvratan je, kao da sam nozem perezivala nokat pa se lista ali ceo ne samo krajevi, tako da nadogradnja nikako. Bolje kratki, lepi ali prirodni nokti, nego nadogradjeni, sem ako ne planiras da ih stalno nadogradjujes.
 
*tinkerbell*:
U suštini mnogo ti je bolje izlivanje noktiju nego nadogradnja,manje šteti noktima,ne mora da turpija tvoj nokat do živca,malkice je skuplje ali ni to nije neka strašna cena..To je što se tiče koji je način najbolji..A što se grickanja tiče nije problem ako ne nastaviš da ih grickaš kad ih nadogradiš ili izliješ:):)

Ja sam izlivala pre desetak dana.Inace prvi put da sam uopste isla na tako nesto.Moji su super ali su poceli da se lome pa rekoh za maturu...Ako izlivas bice deblji nego kad nadogradjujes.Ja nisam za nadogradnju,bolje tipsa.To ti je kao neko lepljenje al' dugo traje)nokti,ne proces) a izgleda skroz prirodno.Ja svoje planiram da skinem za koji dan.Ne mogu ni olovku da drzim kako treba,nisam navikla.A cak i nisu dugacki.Al' ja navikla na kratke.
Inace,ja sam verovatno jedina osoba,u drzavi,koja gricka izlivene nokte... :roll:
 
Posto nisam nikad nadogradjivala nokte, a planiram da to uradim za dva dana molim vas da mi objasnite na koji nacin se to radi i ako postoji vise nacina koji je najbolji. Posto grickam nokte recite mi da li to predstavlja neki problem prilikom nadogradnje? Ako ima nekog iz NS preporucite mi neki salon. Hvala svima unapred.

kljucne reci za googlanje ili pogodak.co.yu su ti nadogradnja noktiju... pa potrazi sama
 
jao ne znam ja ne volim duge nokte,ni prirodne a kamoli vestake.
iance videla sam na sta lice nokti nakon skidanja plastikanera - ko da imas poremecaj u ishrani,ili ko neuhranjenost - pa svi manje potrebni delovi tela tipa zubi i nokti pocnu da se raspadaju i otpadaju,u slucaju noktiju i cepaju.e tako to izgleda :)
 

Back
Top