pomoc - nadogradnja noktiju

hmmm, moja drugarica je za maturu nadogradjivala nokte jer su joj bili jako kratki i slabi.
sve je bilo ok (mada su bili za moj ukus previse dugacki, onako kao kod vestice :twisted: ali njoj su se svidjali) dok nisu krenuli da otpadaju :shock: onda je to izgledalo kao iz horor filmova! jedan nokat ima, jedan nema.
 
Posto nisam nikad nadogradjivala nokte, a planiram da to uradim za dva dana molim vas da mi objasnite na koji nacin se to radi i ako postoji vise nacina koji je najbolji. Posto grickam nokte recite mi da li to predstavlja neki problem prilikom nadogradnje? Ako ima nekog iz NS preporucite mi neki salon. Hvala svima unapred.
Ma zašto će ti nadograđeni nokti? :-x
Zamisli koliko bakterija vrvi između tvoga nokta i one plastičine, pa ljepilo...
I još kad vidim predugačke plastikanere na rukama! Samo se pitam kako se te žene peru, kako se intimno peru (kako onim plastičnim kandžama grebu kožu), kako peru kosu, suđe... ili su to po defaultu dame koje ništa ne rade???

Ha ha, ovo me malo spucao momenat, slobodno ti "udari" noktiće.
 
Ako ti je problem da pustiš svoje nokte duže samo zato što pucaju i za to postoji rešenje!Ja imam isti problem i već dve godine idem 1 mesečno samo da mi mažu gel koji ide uz nadogradnju na moje nokte ne plastiku,tako ne pucaju a uvek imaš duže i sređene nokte(još ako staviš trajni french mnogo lepo izledaju)..Ja sam tim prezadovoljna!S tim što isto moraš na korekcije 1 u mesec dana jer kako rastu tvoji nokti pomera se gel kao i kod nadogradnje...Ili ako se već plašiš da ne uništiš nokte,odeš lepo na manikir,središ ih,namažeš neki diskretan lak i biće lepi u svakom slučaju:)

ha, ja sam ovo uradila i bilo je užasno! posle samo par dana, taj gel je počeo da mi se odvaja od noktiju, na kraju sam morala daga zgulim sa svih noktiju. psovala sam i manikirku i nokte i sve ostalo! radila sam u nekom salonu u NS, neću sad baš navoditi u kom, ali poenta je da sam se strašno razočarala!
 
Ja sam pred matursko nadogradila nokte, jer su mi slabi i kratki, drzali su oko mesec dana, nisu izgledali lose, ali ja sam od nervoze za prijemni izgrickala sve nokte i kad sam i skinula pala sam u ocaj, nokti su mi bili UZASNI, posle sam mesec ili dsva ne znam ni ja tacno koliko pila svaki dan po jednu tabletu Tokoferola (vitamin E) i mazala ih Diklom i hvala Bogu sad su normalni, tako da moj savet je nadogradnja nikako bolje neguj svoje nokte, uradi lepo frenc, mnogo je lepse!!!
 
Ja sam pred matursko nadogradila nokte, jer su mi slabi i kratki, drzali su oko mesec dana, nisu izgledali lose, ali ja sam od nervoze za prijemni izgrickala sve nokte i kad sam i skinula pala sam u ocaj, nokti su mi bili UZASNI, posle sam mesec ili dsva ne znam ni ja tacno koliko pila svaki dan po jednu tabletu Tokoferola (vitamin E) i mazala ih Diklom i hvala Bogu sad su normalni, tako da moj savet je nadogradnja nikako bolje neguj svoje nokte, uradi lepo frenc, mnogo je lepse!!!
Pametno zboriš, i ja im to kažem. 8)
 
Pa zar svi imate tako negativna iskustva?? :dontunderstand:
Nadogradjivala sam godinu dana, prvo je bila nadogradnja a posle ojacavanje posto su mi moji izrasli i stvarno nisam imala problema... a kad sam ih skinula (pre mesec dana i to samo zato sto sam pocela ovim da se bavim i ja, poceli su da mi smetaju) sada su kratki ali su ok, sta znam nisu toliko losiji koliko su inace moji prirodni bili... Ne znam, ja sam definitivno za nadogradnju i za sredjene nokte...
i normalno sam sredjivala kucu, kuvala itd :D neko je gore pomenuo da se sa nadogrdnjom nista ne moze raditi ahahah :roll::mrgreen:
 
Posto nisam nikad nadogradjivala nokte, a planiram da to uradim za dva dana molim vas da mi objasnite na koji nacin se to radi i ako postoji vise nacina koji je najbolji. Posto grickam nokte recite mi da li to predstavlja neki problem prilikom nadogradnje? Ako ima nekog iz NS preporucite mi neki salon. Hvala svima unapred.

ja isto grickam nokte, i ne predstavlja to nikakav problem, cak oni ti isturpijaju i iseku nokat skroz dokle moze, lepo izgleda nadogradnja i stavljala sam je vise puta ali posle nje su nokti tako stanjeni i meni pucaju non stop sad i da hocu da ih pustam - ne mogu,...bas sam skinula pre nedelju dana i necu ih skoro nadogradjivati...
 
Moja sestra je grickala nokte , pa je prestala ali su nekako ostali cudnog oblika ,a kvalitet je bio srednje zalostan.Htela je da ih nadogradi i dok se raspitivala gde to moze lepo da se odradi , njena drugarica koja inace ima super svoje ,prirodne,nokte nadogradi ih čisto da vidi kako to izgleda...I stvarno su bili fenomenalni ,ali kad je skinila nadogradnju,katastrofa! I sad, par meseci nakon toga ne izgledaju joj nokti lepo kao pre nadogradnje. Nekako su istanjeni,iskrzani,listaju se...
Sad bolje izgledaju nokti moje sestre koja ih je pustila da se sami oporave od grickanja ,nego njeni nokti...
 
Iako mi je nadogradnja noktiju hobi i volim to da radim, iskreno...slazem se da nadogradnja bilo kojom tehnikom, (gel ili akril), ostecuje nokatnu plocu, pre svega zbog manjka kiseonika, jer je prirodni nokat prekriven slojevima lepka, plastike, gela ... itd.
Ipak, treba imati na umu da postoji vise vrsta nadogradnja, od kojih su neke manje stetne od drugih. Recimo, nadogradnja tipsama i gelom je "najbezbolnija" varijanta, posto jedino lepak, kao hemija, ima dodira sa prirodnim noktom. Kod tehnike akrila, na prirodni nokat se stavlja smesa akrilnog praha i likvida, koji sadrzi kancerogene materije.
Ukoliko se radi profesionalnim materijalom, ukoliko je pribor sterilan i ukoliko je manikir majstor strpljiv (bolje strpljiv, precizan i spor nego brz i grub), prirodni nokat se teze ostecuje, tj. nakon skidanja vestackih noktiju (nikako ne raditi sami), on uspeva da se za kratko vreme regenerise.
Toliko o tome...mada, ko ima kvalitetne prirodne nokte, nadogradnja je suvisna ;)
 
Tipsa je naziv za vestacki nokat koji se kod klasicne nadogradnje lepi lepkom na prirodni nokat. Postoji: nadogradnja gde se koriste tipse(vestacki nokti ) i izlivanje gde se prirodni nokat produzava gelom ili akrilom

Ja sam radila tipse i odlični su. I ja stalno grickam nokte, ali kad stavim tipse- nadogradnju onda ne... Ovde imaš odličnu akciju:

Nude nadogradnju noktiju sa tipsama i french-om... Cool :)
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top