Problem sa mokrenjem

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

nesabeli

Početnik
Poruka
2
Dobar dan svima .Imam veliki problem i molim svakoga ko zna neke bitne činjenice da mi odgovori. Pre nekoliko meseci počela sam otežano da mokrim, t.j. mlaz mi je bio i sad je veoma tanak dok vršim malu nuždu. To se ne dogadja samo kada zauzmem odredjeni položaj tela . Tada normalno mokrim . Urolog mi je rekao da je citoskopija uredna i da sumnja na gljivično oboljenje. Ja mislim da je ipak u pitanju nešto drugo . Ako je neko imao sličan problem i rešio ga neka mi odgovori i uputi gde ga je rešio. Lekovi koje sam dobila od urologa mi nisu pomogli , a to su FLUCONAL, LOMEXIN- vaginalete, NATUROPLEX i MYCOSEB.
 
Draga G-đo Vujisić, zovem se Dragana Belobrdjanin imam 38 godina i već sam vam se obraćala za savet. Upitanju je otežano mokrenje, tačnije otežan protok mokraće osim u jednom specifičnom položaju.Ponekad je mokraćni mlaz veoma tanak.Doktor je zaključio da je u pitanju gljivična infekcija. a to što nisam navela da li sam uradila urinokulturu i bris to je zato što mi to niko nije rekao da to uradim.Doktor je to zaključio na osnovu izveštaja sa ginekološkog pregleda na kome je otkriveno da imam sekret (grupe nisu radjene) citoskopije(koja je bila u redu) i običnog urino - nalaza u kome je pisalo da nemam bakterije već samo malo Na-urata. Molim Vas objasnite mi da li urinokultura može da otkrije gljivičnu infekciju , da li mora da se specifično navede šta se tačno traži kada se daje urinokultura . Po vasem mišljenju šta je jos potrebno da uradim da bih otkrila da li su gljivice uzrok mog problema, i da li je uopšte moguće da moj problem izazivaju gljivice. Uz veliko izvinjenje što nisam odmah uzvratila na vašu poruku(kvar na telefonskoj liniji) pozdravlja Vas vaša Dragana.
 
Ne razumem gornju poruku niti ko je Gdja Vujisic?! Proisto je neophodnodati neke osnovne podatke za odgovor koji bi imao iole ozbiljniji znacaj, nema razloga za upotrebu licnog imena naravno. Otezano mokrenje nama ne znaci nista - ima li bola, ako ima kakav je bol (ostar, tup, konstantan, samo na pocetku moikrenja, tokom celog moikrenja, pecenje, probadanje itd), ako nema bola ima li promene boje mokrace (krvi, tamna mokraca itd), itd. IZ vasih podataka apsolutno se nista ne da zakljuciti i to je i razlog zatso ne dobijate nikakav odgovor. Gljivice ne mogu biti uzrok tankog mlaza mokrace (da jesu, mokrenje se ne bi normalizovalo promenom polozaja). Javite se urologu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top