Knjige...

Sweet_Jane

Domaćin
Poruka
4.540
Zivo me zanima da li neko cita knjige koje ne spadaju u lektiru[mada se i letkira uglavnom ne cita]...i koje? Koliko? Da li je neko uclanjen u biblioteku i odlazi tamo redovno ili kako vec dolazi do knjiga? Koja vam je omiljena knjiga, pisac...? Koju ste knjigu poslednju procitali? itd....
 
Da, naravno da citam knjige koje nisu za lektiru (lektiru ne citam!)... Nemam omiljenog pisca, ni omiljeni zanr. Idem u biblioteku. Omiljena knjiga mi je Galeb Džonatan Livingston od Ričarda Baha..........
 
Citala sam tu za zimski raspust, dobra je :)...
Sad citam "Besnilo" od Borislava Pekica i mogu reci da mi polako postaje omiljena... Ovo je prva knjiga od njega koju citam i za letnji raspust cu da nabavim jos neke... Ne idem u biblioteku zato sto imam kuci bas puno knjiga i kad njih iscitam onda cu da se uclanim u neku...
 
Uclanjena sam u biblioteku ali maznjavam knjige od drugarice.Salim se,ona mi donese neku knjigu za koju misli da ce mi se dopasti.Do knjiga dolazim i preko sajma i preko platoa.Kad imam para.
Omiljena knjiga...Um...Pa ne mogu da izaberem jednu,ima ih dosta,sve koje procitam mi se svidjaju,tako da cu vas ostaviti bez odgovora na to pitanje.Poslednju sam procitala knjigu koja je bila za lektiru posto sam trenutno zauzeta sa skolom i ne stizem sve da uradim...
 
...najcesce kupujem knjige ako ih nemam kod kuce...omiljena mi je lovac u zitu-selindzer,a odmah posle nje spletkarenje sa sopstvenom dusom-marija jovanovic i njih dvoje su mi omiljeni...poslednja koju sam procitala je valjda neka lektira...sad citam svet traganja(istorija filozofije) zbog prijemnog....
 
e,dobro me podseti da uzmem knjigu od drugarice!
ona ima mnogo dobre knjige...
inace,lektiru citam,ona je obavezna...a uglavnom volim da citam one horrorcice tipa ulica straha-zurka iznenadjenja...(ulice straha uopste...)
pa sam uzela knjigu ako sam tako pametna zasto see zaljubljujem kao kreten...prosek...smesno je...
a sada samo cekam da see vidim s drugaricom pa da "maznem" oko desetak knjiga...mozda i dvadeset..a mozda i vise...sta da radim ceo raspust....:lol:
 
@spiritus
"Lovac u zitu" je odlicna knjiga. mnogo mi se dopada Holden Kolfild.
@vodjena
Cula sam cula za sobu straha il' tako nesto :shock:...
eh bas me sd podseti da pitam....sta imate u planu da procitate za leto? ja svakako ono sto mi je kuci ostalo od Danila Kisa, da dovrsim pripovetke od Sakija, da nadjem knjigu "Kad je sunce bilo bog"(preporucujem je svima koje zanima istorija), "Rat Planeta" itd... :)
 
Kad je sunce bilo bog je dobra knjiga...
za leto nameravam da procitam terry pratchetta koji mi se vuce preko godine (nisam stigla...)
imam jos nesto sto sam kupila na rasprodaji...''as meat loves salt'' (mislim da sam je videla na srpskom...onako...triler, krimi, horor... svidja mi se ...)
imam ''strvinarsku utehu: otvaranje'' da procitam...
trebala bih i lovca u zitu cim mi drugarica vrati (nadam se da cita ovo!)
e to mi je apriori za leto...kad to procitam, onda uveliko skupljam za sajam (sto ne znaci da vec sad skupljam), i usput gledam od nekog da uzmem knjige... :mrgreen: :)
 
Obozavam da citam knjige,ne bas ektire,ali ovako da...I mora da me privuce naslov knjige...Inace neam vremena da citam,pa slabo citam...Mislim imam vremena,al ja kad krenem da citam knjigu-moram da je zavrsim isti dan...Jednostavno sednem-5h i procitam celu knjigu...
 
Imam u planu da procitam knjige ''Pesma leda i vatre''...Cula sam da su knjige mnogo dobre,pa,imacu vremena.Nameravam da jos jednom procitam ''Anu Karenjinu'' i jos jednu knjigu samo sam zaboravila koju,jedna od drugarice...Tako da ce mi za raspust biti veselo i uzbudljivo bez trunke dosadi,sto zelim i vama.
 
A za raspust more,hn,cg,meljin itd-ne moze da dosadi...to vise za zimski raspust knjige,mada tad je klizanje:D...

ne privlace me knjiga tipa gospodar prstenova,hari poretr,da vincijev kod- i sve to sto privlaci masu
 
Lamborghini:
Imam u planu da procitam knjige ''Pesma leda i vatre''...Cula sam da su knjige mnogo dobre,pa,imacu vremena.Nameravam da jos jednom procitam ''Anu Karenjinu'' i jos jednu knjigu samo sam zaboravila koju,jedna od drugarice...Tako da ce mi za raspust biti veselo i uzbudljivo bez trunke dosadi,sto zelim i vama.


obavezno procitaj!! ;) knjiga je odlicna!
 
@ana
meni je raspust, pogotovo letnji, dusu dao za citanje :D...ima trenutaka kad svi odu nekud, a kad ja negde idem, osim na more, ne nosim za citanje...
jos da pitam...
gde najvise citate? u kuci, autobusu, na plazi itd? ja najvise u autobusu... kuci samo uvece...
 
Brate ja ne znam za vas,al ja zivim za LJETO...Znaci dole imam extra drustvo,skoz su super i ono...jedva cekam da se sva ova frka oko skola,mene itd zavrsi,jer kad odem dole-zaboravljam na skolu
 
Naravno...kad je leto uvek imas vremena da sve uradis, sto se ne moze bas reci kad je skolska godina ili neki kratki raspust..eeeeeeeehh jos manje od nedelju daa i bicu slobodna od briiiiiga :mrgreen: :mrgreen:....onaj tamo vikend palim na Pljesevicu(granica Bosne sa Hrvatskom) a sredinom jula idem na Prokletije(zacicemo i na teritoriju Albanije) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:...taaako sam se uzelela planinarskih tura, skoro godinu dana nisam bila :cry:...
jebg, ovo je offtopic.... sad kad krenemo..ode i ova tema u propast....:(
 
Uh pitaj me da te pitam... Ma volim apsolutno sve..
A sada sam spreman za neshto tipa ''neki ljudi u nekom zamku sa duhovima...''
Ima li neko predlog, samo mi treba da knjiga ne bude za decu...
 
Omiljene su mi Man's Health,Maxim,Novosti,Enigma.... :lol:
Salim se,bicu iskren,ne citam knjige,osim lektire naravno,ali i to sam ove godine preskocio.
Ne mogu da se phvalim da mnogo citam ali najlepe 2 knjige koje sam procitao su Mali Princ i Kad su cvetale tikve...Cak sta vise,Malog Princa sam procitao 4 puta...Ta knjiga je ostavila mnogo jak utisak na mene.I ima jedna recenica koju nikad necu zaboraviti.
Lepo je citati,ne mogu da kazem da nemama vremena,ali ne volim da citam knjigu sat vremena i da je ostavim,pa sutra nastavim
 
Sweet_Jane:
Naravno...kad je leto uvek imas vremena da sve uradis, sto se ne moze bas reci kad je skolska godina ili neki kratki raspust..eeeeeeeehh jos manje od nedelju daa i bicu slobodna od briiiiiga :mrgreen: :mrgreen:....onaj tamo vikend palim na Pljesevicu(granica Bosne sa Hrvatskom) a sredinom jula idem na Prokletije(zacicemo i na teritoriju Albanije) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:...taaako sam se uzelela planinarskih tura, skoro godinu dana nisam bila :cry:...
jebg, ovo je offtopic.... sad kad krenemo..ode i ova tema u propast....:(

ides sa planinarskim drustvom? iz bg-a?
ja takodje planiram da osvojim neke planine za leto :D
mislila sam Sinjajevinu...i Prokletije imedju ostalog :mrgreen: i nesto se premisljam za Karpate...i hocu u avgustu da vidim djavolju varos usput...posle neke planine...sad sam zaboravila koje...
 
@Ben
Zavisi sta volis da citas. Mogu da ti preporucim "100 godina samoce" od Gabrijela Garsije Markeza, svi ljudi kojima sam dala da procitam su se odusevili.
@jeele
Aha :D idem sa PD "Pobeda"... jel soi ti u nekom? Ako hoces na Prokletije ima strava tura 12.-15. jul cale i ja na nju idemo :mrgreen: uostalom evo pogledaj sajt www.pdpobeda.org.yu
@mixxer
Slazem se za "Malog princa" :)....meni se najvise dopala glava sa lisicom.
 

Back
Top