Demografska kriza u Rusiji

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
http://english.pravda.ru/russia/history/07-06-2007/92979-women-0

Ruskinje nam se izgleda slabo odlucuju na korak radjanja drugog deteta zato sto nemaju para. Majke dobijaju jednokratnu pomoc od 300$, i neku sicu od po 40$ (dovoljno da se kupe 2 pakovanja pelena). Zbog toga, majke koje se odluce na ovaj korak ostavljaju decu babama i dedama koju nedelju po rodjenju, i idu da rade da bi mogle da izdrzavaju to dete. Da li treba reci da je ovo najgora stvar koja moze detetu u tom dobu da se desi?
 
СЛОБОДА:
Не, рекао је да су просечне плате 500 долара, што је тачно.
Ако не рачунаш ''другу Америку'' онда у САД плате нису 3500$ већ 2500$.

nije rekao, rekao je hiljadu ojra.
nemoj sad da mu trazim poruke...ja sam ga ispravio da je promasio vise nego za duplo...
sem toga, ko spominje ameriku?
 
ma nek rusi imaju i 50 dolara platu uvek cu ih voleti jer su nasa braca , jer su nas uvek podrzavali , kad god su mogli.

Naravno neki srpski debili ocekuju da Rusi ginu za njih dok se oni kriju po podrumima i ispijaju kafice na novom beogradu. Taj film necete gledati.

Ako nista drugo za razliku od Amerikanaca Rusi nas nisu nikada bombardovali, okupirali, zavodili nam sankcije, ubijali nas narod osiromasenim uranijumom . Nikada nas nisu medjski satanizovali.

Zato ce Rusija i ruski narod uvek biti u mom srcu, koliko god im dobro ili lose islo.

No to nekim istrazivacima rektalnih dubina americkih predsednika ne mozes objasniti. Sve i da Amerika da Beograd Siptarima ober i njemu slicni bi nastavili da im lizu bulju.

Stoga je glupo gubiti vreme sa njima, treba ih samo pustiti da rade svoj prljavi, gadni posao.
 
Obersturmfuehrer:
pa kod jerryja rusi imaju plate po 1000e....
al to je neka druga rusija...

Не, рекао је да су просечне плате 500 долара, што је тачно.
Ако не рачунаш ''другу Америку'' онда у САД плате нису 3500$ већ 2500$.

Такође, што је у Русији 500$, то је код нас 750$. Цена бензина је мање од 60 динара, гас је јефтинији, што повлачи јефтинију струју, јефтинији превоз, грејање...
Индустријски производи су такође јефтинији због тога.
У Москви су скупље цене, али и веће плате. Незапосленост код њих је три пута мања од наше, Русија има огромне девизне резерве, трговински суфицит, годишњи раст од 20% (додуше са инфлацијом од 10%). До 2005. је било пре свега због нафте и гаса, док је сада због индустријског раста, као последица веће куповне моћи и појачане потражње. И није више само Москва и Петербург, сад се развијају милионски градови као Самара, Казан, Волгоград...
 
Obersturmfuehrer:
http://english.pravda.ru/russia/history/07-06-2007/92979-women-0

Ruskinje nam se izgleda slabo odlucuju na korak radjanja drugog deteta zato sto nemaju para. Majke dobijaju jednokratnu pomoc od 300$, i neku sicu od po 40$ (dovoljno da se kupe 2 pakovanja pelena). Zbog toga, majke koje se odluce na ovaj korak ostavljaju decu babama i dedama koju nedelju po rodjenju, i idu da rade da bi mogle da izdrzavaju to dete. Da li treba reci da je ovo najgora stvar koja moze detetu u tom dobu da se desi?

Је си ти нормалан, пелене 20$?

Лично сам доживео ово као мали, био код бабе и деде до 5 година и увек сам имао проблеме због тога.
 
pa niko nije rekao da je u rusiji bajno, ogromne probleme su ostavili u toj zemlji komunisti i njihovi nasledenici "reformatori" citaj lopovi poput onog Cubajsa, Djelica i Jeljcina. Poenta je da Rusija ide krupnim koracima napred , napreduje u svakom pogledu enormno . To naravno nije dovoljno da dostigne zapad za 4-5 godina ali ce ih dostici i prestici za nekih 20-25 godina.

problem nataliteta u rusiji postoji to je tacno, al takodje postoji jos veci problem u mnogo bogatijim i socijalno uredjenijim drzavama od rusije kao sto je recimo nemacka.

U Nemackoj 90% Nemica do 40 godina imaju 1 ili nijedno dete . Imaju pare, imaju jaku drzavu - ali ne vredi. Nemice nece da radjaju.

Sto nisi otvorio temu u vezi toga?
 
СЛОБОДА:
Је си ти нормалан, пелене 20$?

u ovom, pa i u nekim drugim clancima sam nasao na slicne podatke...

СЛОБОДА:
Лично сам доживео ово као мали, био код бабе и деде до 5 година и увек сам имао проблеме због тога.

ne znam dal se zaje*avas ili ne, ali novorodjenom dedetu je mesto pored majke.
 
Obersturmfuehrer:
nije rekao, rekao je hiljadu ojra.
nemoj sad da mu trazim poruke...ja sam ga ispravio da je promasio vise nego za duplo...
sem toga, ko spominje ameriku?

Хтео сам да кажем да и у Америци постоји огромна контраст између богатих и сиромашних. У Еу су нешто приближнији.
 
СЛОБОДА:
Је си ти нормалан, пелене 20$?

Лично сам доживео ово као мали, био код бабе и деде до 5 година и увек сам имао проблеме због тога.

ma ovaj oberov tekst je cista propaganda protiv rusije . cujes pakovanje pelena 15 evra.

pa sve i da je 15 evra, ima na pijaci da se kupi platno, pa se platno isece na kocke i onda se od njega prave pelene i peru .

Ja kad sam bio mali nije bilo pampersa, kasica od 200 dinara i ostalih gluposti, nego moja keva prala pelene i isla na pijacu svaki dan , pa kupi voce i povrce izmiksuje mi , i eto kasice.

Naravno danasnje moderne zene su u vecini slucajeva razmazene pa ako muz ne moze da obezbedi kasice, pampers, letovanje u Grckoj i zimovanje na Alpima - onda one nece da imaju decu.
 
Obersturmfuehrer:
u ovom, pa i u nekim drugim clancima sam nasao na slicne podatke...



ne znam dal se zaje*avas ili ne, ali novorodjenom dedetu je mesto pored majke.

Не озбиљно, имао сам касније великих проблема да се уклопим са вршњацима.
Деда и баба буквално упропасте дете. Посебно код нас Словена.
 
Obersturmfuehrer:
http://english.pravda.ru/russia/history/07-06-2007/92979-women-0

Ruskinje nam se izgleda slabo odlucuju na korak radjanja drugog deteta zato sto nemaju para. Majke dobijaju jednokratnu pomoc od 300$, i neku sicu od po 40$ (dovoljno da se kupe 2 pakovanja pelena). Zbog toga, majke koje se odluce na ovaj korak ostavljaju decu babama i dedama koju nedelju po rodjenju, i idu da rade da bi mogle da izdrzavaju to dete. Da li treba reci da je ovo najgora stvar koja moze detetu u tom dobu da se desi?

Oni nemaju pelene , ali zato imaju naftu ! Pa šta mislite , pa ni oni Arapi blesavi po onim pustinjama oni isto imaju pelene. Pa koji qe im qurac pelene. Evo i ja bi pristao da nemam pelena ali zato da imam naftu. A i jedni i drugi koliko su opičeni ne bi me začudilo da bebe umesto pelenama previjaju dolarima. Boli ih dupe..
 

Back
Top