Helppppppp!!!

BladePRO

Početnik
Poruka
14
Kada ukljucim komp sve krene po planu ali kada se windows podigne doceka me samo crnilo na monitoru.Nema ni plave pozadine na kojoj pise WELCOME a jedino sto se cuje je pozdravna melodija windowsa.
 
Windows se definitivno podigne posto se cuje melodija za ulazak u windows, cak se cuje i obavestenje iz task bara da je pronasao neki novi hardver ili nesto slicno tome. Kursor misa ga nema ali preko tastature mogu da ugasim komp na slepo. Pokusao sam i sa zamenom graficke ali se idalje desava isti problem, naravno sve komponente sam proverio da li nalezu i ocistio sam sve od prasine.
 
Pa dobro... nema plave pozadine. Ali da li vidi POST, win logo...
Ako ništa ne vidi onda monitor il' nije spojen kako treba ili je crko ( ili ga možda čovek zaboravi upaliti... :) ).
 
Monitor je ispravan. Upravo ga sada koristim ali na drugoj konfiguraciji. Sto se tice graficke imam TV izlaz ali mi komp nije povezan sa TV-om. Probao i sa zamenom graficke sa drugom i desava se isti problem kao i ranije. U pocetku, dok se windows podize na monitoru se vidi logo windowsa ali se on kasnije gubi, win se podigne, cuje se pozdravna melodija ali je sve na monitoru crno, nema nicega. I kao sto sam i u prethodnoj poruci napisao preko tastature uspevam da ugasim komp (dugme START zatim strelica nagore; ENTER; strelica desno pa Enter i .......WINDOWS IS SHUTING DOWN). Sve ovo me navodi da je nesto mnogo krupnije u kvaru, mozda AGP slot ili napajanje? Ako je do Windowsa mogu pokusati i sa novom instalacijom ali se bojim da zbog kvara mozda uopste necu uspeti u tome.
 
Ma jok,tebi je to nesto u display setings-u FU*K UP... Moguce da su ti pukli driveri za graficku(sto bi se uklopilo sa informaciom da ti se cuje kao da je nasao novi hardver)...
Imam neki osecaj da nisi ni pokusavao da podignes safe mode?
Probaj i vidi ako sve radi u safe modu,ponovo instaliraj drivere za graficku...
 
Pokusao sam da podignen win iz safe moda ali kada krene sa ucitavanjem osnovnih drajvera komp se restartuje. Cudi me i to sto je do sada bila graficka nVidia MX4000 a malocas sam pokusao isa zamenom. Stavio sam ATI Radeon 9200 i opet nista. Zar windows nebi trebalo da prilikom zamene kartica instalira genericke drajvere, sa kojima bi onda bilo sve drugacije ukoliko mislite da je do drajvera?
 
Uopste nije pametno sto si koristio Nvidia pa stavio ATI,razliciti su drajveri u potpunosti...
Nisam razumeo u kom trenutku dizanja safe moda se komp restartuje? Jel tad radi monitor?
 
Bas zato sam i stavio drugu karticu jer su razliciti proizvodjaci. Onda bi sam windows prepoznao novi hardver i automatski bi promenio rezoluciju odnosno instalirali bi se genericki drajveri. U to sam siguran jer sam sinoc stavljao nVidiu u drugi komp koji je pre toga imao ATI karticu i sve je proteklo super. A sto se tice safe moda, ja pritiskom na F8 dolazim do polja gde mogu da izaberem sta cu ciniti i kada selektujem safe mode on krene sa ucitavanjem drajvera do negde( Sve se to u tom trenutku vidi na monitoru) i onda ***** - RESTART
 
Pa, pošto vidiš win logo ( crnilo nastaje kada treba da ti promeni rezoluciju i prikaže plavu pozadinu ), verovatno nije hardverski problem. Ako sam dobro shvatio, događa se potpuno isto sa obe grafičke?
Problem je, najverovatnije, sj***ni windows.
Jel' možeš da vidiš do kog fajla stigne učitavanje safe moda? Bilo bi dobro da odradiš chkdsk iz recovery console jer nije nemoguće da je problem prouzrokovan ( konkretnim ) oštećenjem nekih fajlova...
 
Pokusacu sa recovery consolom, ako se ne iznerviram previse videcu do kog fajla stize safe mod pa se cujemo kasnije. ( ili je mozda najbolje ne gubiti vreme i krenuti sa reinstalacijom Win-a????)
 
BladePRO:
Windows se definitivno podigne posto se cuje melodija za ulazak u windows, cak se cuje i obavestenje iz task bara da je pronasao neki novi hardver ili nesto slicno tome. Kursor misa ga nema ali preko tastature mogu da ugasim komp na slepo. Pokusao sam i sa zamenom graficke ali se idalje desava isti problem, naravno sve komponente sam proverio da li nalezu i ocistio sam sve od prasine.


Da se sjecas sta si napisao....

Dakle, po ovom sto si ovde napisao Windows je OK...

Ako sam dobro razumio kod tebe nije problem ni sistem, ni grafika ni monitor, vec nesto trece, a to mi malo lici na napajanje jer sam imao grdnih problema prije nekoliko mjeseci..
 
1. I meni najvise lici da je problem u napajanju. Ako mislite da je do toga zamenicu i napajanje. Ali mislim da cu pre toga pokusati sa novim windowsom.

2. Safe mod stize do: C:/windows/system32/drivers/mup.sys i posle toga se restartuje
 
Prsli su ti drajveri od grafike, par puta se to i meni desilo, ali zato sto sam se igrao a ne samo od sebe... jel da.
Nego, mislim da ti tu nece pomoci cak ni repair systema... od safe moda naravno nema nista jer su i njemu potrebni neki driveri. Pokusaj, ako imas integrisanu grafiku na compu, a verovatno je imas, da izvadis tu graficku koju trenutno imas, vratis u biosu primarni VGA na integrisani... ako dignes sistem obrisi sve sto postoji od drivera tvoje stare graficke karte. Savetujem ti da se posluzis i alatima za pretagu registra obzirom da windows nikada ne uklanja potpuno drivere iz systema.
Onda naravno vrati staru dobru grafiku i ponovo je instaliraj.
 

Back
Top