Brijanje

1.voda
2.bic sa jednim sečivom (onaj narandžasto beli što se baci posle par korišćenja)
3.gilette gel za brijanje

a koja je priča, jel si mlad pa tek počinješ ili samo upoređuješ iskustva ?
 
sis:
Mlad sam i uporedjujem iskustva . Ja koristim Mach 3 i Gilette gel
I ja isto.Ovom ga prilikom preporucujem svima koji ga dosad nisu probali,a ujedno imaju osetljivu kozu da ga pod hitno uzmu-uopste ne iritira kozu(kao npr.brijanje penom,pastom,itd....)vec sprecava iritaciju,tako da vam koza lica posle bude kao kod decaka.Pritom,ne morate da se mazete kremama,losionima o ostalim preparatima,jer gel vam automatski daje i neophodnu vlaznost.Probajte,necete zazaliti.Uz to,uzivacete brijuci se i cekati svaki sledeci put.
 
Klasican zilet
Cetkica za brijanje od prirodne dlake jazavca
Za posle brijanja uzela mi moja darling neku mnogo dobru kremu posto imam problematicnu kozu. Alkohol i slicni proizvodi jok
 
LePiaf:
Ja samo Mach 4GTX beta i dehidroxi-gel na bazi monostirenskih estara (obavezno bez hidratnog pirena, shto imaju ove jeftinije verzije).


Buhahahahahaaa... kakvo sajber brijanje. Gde kupujes opremu, na Saturnu?


Ovaj... ja koristim iskljucivo strujne naprave, manje iritiraju kozu a i sve je to dosta jednostavnije od pene, brijaca...
Posle brijanja neka hidrantna krema i to je to.
 
pošto je pokretač teme, i još jedan, rekao da
je mlad i skoro počeo sa brijanjem,

ja moram da dam sledeći savet koji je meni neko dao kad
sam bio mlad i tek počinjao sa "ozbiljnim" brijanjem,
a bilo je vredno i isplatilo mi se.

Nemojte da se prevarite da počnete sa navikom da se
često brijete.
Nemojte da mislite da je potrebno da stalno budete glatko
izbrijani, to na mladom momačkom licu stvarno nije
važno.
Posledica je da ćete ogrubeti kožu i izazvati brži i gušći rast
brade, kao i povećanje oblasti po kojoj brada raste.

Dobit koju ja imam jeste da mi je lice još uvek mladoliko
i koža fina, pa bez po muke mogu da smuvam neprilično mlađu
devojku i da je lažem da sam 5 godina mlađi nego što jesam.
 
Ma lafe jedan, tako treba, samo muvaj mlađe!...
Ja za sad koristim Gillette 3 i Nivea-ina penu za osetljivu kožu, a jedva čekam da nabavim Gillette Fusion sa 5 oštrica. Trebalo bi da sa tih 5 oštrica smanjuje pritisak na kožu, samim tim i manje oštećuje kožu. A razume se veći broj oštrica bolje odrađuje brijanje tako da ne ostaje ništa već u prvom prelazu. Inače to sve sam saznao u izvrsnom dokumentarcu o brijanju na Discovery Channel-u, tačnije o istoriji brijanja, gde su govorili o tome kako je Wilkinson ukrao ideju Gillettu i napravio ovaj njihov sadašnji brijač sa 4 oštrice. A pravljenje Fusion-a sa 5 je bilo u toku dok je emisija snimana. U svetu već može da se kupi, ali se tako nerviram što kod nas nigde nema. Ako neko primeti molim da javi.

A inače to što Gillette izbacuje novi proizvod koji će preuzeti tržište i postati glavni prodavani proizvod uzrokovalo je pad cena svih stariji Gillette-ovih brijača i izmenljivih glava za oko 20%. Znači više nisu oko 900, nego oko 700 din.
 
the_man!:
Ma lafe jedan, tako treba, samo muvaj mlađe!...
Ja za sad koristim Gillette 3 i Nivea-ina penu za osetljivu kožu, a jedva čekam da nabavim Gillette Fusion sa 5 oštrica. Trebalo bi da sa tih 5 oštrica smanjuje pritisak na kožu, samim tim i manje oštećuje kožu. A razume se veći broj oštrica bolje odrađuje brijanje tako da ne ostaje ništa već u prvom prelazu. Inače to sve sam saznao u izvrsnom dokumentarcu o brijanju na Discovery Channel-u, tačnije o istoriji brijanja, gde su govorili o tome kako je Wilkinson ukrao ideju Gillettu i napravio ovaj njihov sadašnji brijač sa 4 oštrice. A pravljenje Fusion-a sa 5 je bilo u toku dok je emisija snimana. U svetu već može da se kupi, ali se tako nerviram što kod nas nigde nema. Ako neko primeti molim da javi.

A inače to što Gillette izbacuje novi proizvod koji će preuzeti tržište i postati glavni prodavani proizvod uzrokovalo je pad cena svih stariji Gillette-ovih brijača i izmenljivih glava za oko 20%. Znači više nisu oko 900, nego oko 700 din.

More_bre:
pošto je pokretač teme, i još jedan, rekao da
je mlad i skoro počeo sa brijanjem,

ja moram da dam sledeći savet koji je meni neko dao kad
sam bio mlad i tek počinjao sa "ozbiljnim" brijanjem,
a bilo je vredno i isplatilo mi se.

Nemojte da se prevarite da počnete sa navikom da se
često brijete.
Nemojte da mislite da je potrebno da stalno budete glatko
izbrijani, to na mladom momačkom licu stvarno nije
važno.
Posledica je da ćete ogrubeti kožu i izazvati brži i gušći rast
brade, kao i povećanje oblasti po kojoj brada raste.

Dobit koju ja imam jeste da mi je lice još uvek mladoliko
i koža fina, pa bez po muke mogu da smuvam neprilično mlađu
devojku i da je lažem da sam 5 godina mlađi nego što jesam.

Vidis stari,ja kad sam pocinjao (1999-2000) ja samse brijao otprilike svakih mesec dana,pa sam nedugo zatim "smanjio" na jednom sedmicno(to i dan danas traje),mada ponekad(kad je frka)brijem se kad malko izraste.Inace,kad to pomenu,meni je koza i dalje decacka(nemam gustu bradurinu)tako da kad me neko vidi pomisli da sam cosav.A usput,kao sto je vec the_man rekao,i ja sam za gel takodje cuo na istoj onoj emisiji na Discovery Channelu,tako da sam odmah pozeleo da g probam(rekose da je sa njim veoma glatko i bezbedno brijanje,tako da sam hteo da se licno uverim u to).I kad sam se uverio,rekao sam da cu ponovo da ga uzmem(a cena mu je negde oko 600 din).
 
e da... postoji u ovom mom selu jedna knjiga knjiga koja se zove neshto u stilu "teorije neinformisanih"... elem postoji jedno poglavlje posvecjeno brijanju i objashnjenju o ponashanju kozhe i dlake za vreme i posle brijanja.... i kako se razvilo ubedjenje da je dlaka deblja posle brijanja.... miss'm... a tek shto je gushcja... gluposti
 
Ja sam jedan od onih koji nozicima nikad nisu naucili da se brijaju.
Koji god sam koristio uvek bih se grozno iskasapio.
Zadnjih 5 godina brijem se mashinicom, nozic koristim samo za "finalnu doradu"
I mogu vam reci da je to za mene spas. Brzo, lako i bez posekotina.
Posle toga neki losion ili balzam za posle brijanja i super je.
Iskreno preporucujem svim muskarcima koji imaju slican problem.
 
Ja koristim iskljucivo zilete na bazi legure titanijuma sa platinom...i dodacima kriptonita podrazumeva se...
umacem ga u rastvor na bazi aque [potrazite u apoteci]...
a brisem se krznom od neprcanog pacova dvogodjca... da se iritira od kriptonita...oce to tako...

a nekad koristim i ovo sto je LePiaf naveo...ali samo ako nema kriptonita...
 

Back
Top