Frizure

iamsh temu vec o tome....
imala sam negde neki disk mada nije bas idealno..cosmopoliten disk ali je stari
valjda nije idealno jer su razlicite ostrine tvoje slike i frizure...tako neshto..? sminku je bash tesko namestiti bar je bilo..al dobro nesto se ipak vidi
 
Kad ste već otvorili temu frizure mogli bi ovde da pričamo o kosi i frizurama.

Mene zanima da li ima da se kupi neki preparat za kosu koji bi moju kosu ispravio, olakšao i skratio feniranje? Imam blago kovrdžavu kosu ali me više od toga nervira što provedem sat vremena fenirajući se, naravno ne ispravim je sasvim i kad izađem napolje ako je bar malo vlažno moja kosa se ukovrdža, poiskaču sitne antenice i onda moj trud oko feniranja postaje uzaludan.
 
To je nepravda!
Ja se zalivam kiselinom da bi imala loknice, a nekome je Bogom dano, pa još hoće da pegla!!! :(

@tema: da znam, pomogla bih ti. :lol:
Moja kosa je indijanski ravna, tako da i dok sam terala je na prirodno i fenirala se, nije mi trebalo ništa za ispravljanje...
 
Ja samo operem kosu, stavim nešto pene i tako mokru izgužvam i budem kovrdžava ko ovčica. Ali ja bih htela da budem ispeglana, jer tako izgledam urednije i mladje
 
@Tamara, izgleda nas muci isti problem... :smile:

I ja imam kovrcavu kosu i celog zivota sam zelela ravnu...jedino mi frizer moze bas isfenirati da bude kako treba, al' sto kazes, vec sa malo vlage, ona ode po svome... :roll:

Evo sta ja trenutno koristim i dosta sam zadovoljna jer i u kucnoj radinosti, mogu koliko - toliko da je ispeglam :

- sampon : pantene pro-v : full spectrum shine ,

- balsam-pakovanje : pantene pro-v, 2-minute intesive Shine treatment/ full spectrum shine ,

- i na poluvlaznu kosu, a pre feniranja stavljam ove silikonske kapi/serum : illuminating serum cristalli liquidi " semi di lino"... Odlicne su i ne " maste" kosu, mada je moja iovako suva...

Sa ovom kombinacijom, sasvim lepo mogu da se isfeniram, tj ispravim kosu :smile:

Kada zurim ili me mrzi da se feniram, samo je operem, stavim ove kristalne kapi i po malo guzvajuci osusim i ok...uglavnom se svima dopada, a po nekad i meni, dok se ne zazelim ravne kose, a onda " Jovo-nanovo" sa ispravljanjem... :lol:
 
SANDRINAbg, hvala na savetu. A jel ovo što si navela baš ispravlja kosu ili ti samo olakšava feniranje?
Evo, sinoć sam otišla sa društvom na piće na Adu i kosa mi je skroz poludela od vlage. To me najviše nervira.
 
tamara1:
Kad ste već otvorili temu frizure mogli bi ovde da pričamo o kosi i frizurama.

Mene zanima da li ima da se kupi neki preparat za kosu koji bi moju kosu ispravio, olakšao i skratio feniranje? Imam blago kovrdžavu kosu ali me više od toga nervira što provedem sat vremena fenirajući se, naravno ne ispravim je sasvim i kad izađem napolje ako je bar malo vlažno moja kosa se ukovrdža, poiskaču sitne antenice i onda moj trud oko feniranja postaje uzaludan.
Ovako postoje vocne kiseline kojima se trajno ispravlja kosa, ja radim u frizerskom salonu i cesto to radimo. Tretman je jako skup, ali i kvalitetan. Traje dok ti ne izraste tvoja kosa, a ako zelis mozes da uradis korekciju izrastka. Samo ispravljanje traje jako dugo (oko 5h), ali vredi veruj mi. Ne ostecuje kosu. Ja sam sebi radila par pramenova pre dva meseca i dalje su ravni,a izrastak se kovrdza. Mislim da sam ti sve napisala. Ako se setis jo neceg,pitaj! ;)
 
Ima catwalk ili bed head preparat koji se stavlja na kosu pre feniranja. Ja licno, nisam kovrdzava, ali imam drugaricu koja prirodno ima one najstinije kovrdze i kada stavi taj preparat kosa joj bude ravna, uprkos vlagi
 
Cena je oko 16 000 din, zavisi kako gde. Ali kad saberes koliko para ti ode na feniranje, isplati se!
Ovo je stvarno korisno za one devojke koje imaju kovrdze,a obozavaju pravu kosu.
A za to japansko ispravljanje kose prvi put cujem! :oops:
 
tamara1:
SANDRINAbg, hvala na savetu. A jel ovo što si navela baš ispravlja kosu ili ti samo olakšava feniranje?
Evo, sinoć sam otišla sa društvom na piće na Adu i kosa mi je skroz poludela od vlage. To me najviše nervira.

Meni to sve, a uz feniranje bas fino ispravi kosu i mekana je i svilenkasta, a ima fantastican sjaj iako imam izvucene pramenove...naime, prirodno sam plava...u stvari svetlo smedja i sa pramenovima sam plava... :smile:

Interesantno je ovo sto @Mrvica spominje, al' mi deluje prilicno radikalno...ono, pozelim ja po nekad da budem i kovrdzava, narocito kada sam na moru...bas mi olaksava zivot... :smile:
 
parka:
Mislim da može ovde.. samo morate da se registrujete, a to je besplatno. Ali ja sam poslednji put probala pre više od godinu dana.
http://beautyriot.com/instant_makeover.php
kakav fenomenalan sajt! nennenenene, nisam gledala frizure i sminkanje, nego odeljak sa slikama celebrities make over... kome je dosadno ili ko je u bedaku, moze slobodno da ide tamo da se tesi. ja zakljucila da izgledam bolje od svih, minus angelina jolie, charlize theron, a pritom nisam neka riba.
 

Back
Top