Ukljucenje kompa preko tastature

Petica

Zainteresovan član
Poruka
163
Hocu da omogucim ukljucenje kompa preko tastature, pa me zanima sta je sve potrebno da bi se ovo omogucilo. Znam da ima dzamper na ploci kojim se ovo omogucava, i verovatno ima neka opcija u BIOSu, ali ako neko ima iskustva sa ovim molim za savet, jer se bojim da mi se ne desi da posle nikako ne mogu da ukljucim komp.
 
Uključenje kompa preko tastature? Misliš na ''buđenje'' iz stand by-a ? Ili... ?
Verovatno je u pitanju samo jedna opcija u BIOS-u... Pravi odgovor ćeš dobiti kada pročitaš uputstvo za svoju matičnu ploču ( pošto postupak i uopšte sama mogućnost zavise od mat. ploče )...
( ako slučajno ne razumeš jezik na kome je uputstvo za ploču, onda nam reci koja je u pitanju pa da mi pročitamo... 8-) )
 
Ajmo prvo logicno.
Ako je kompjuter iskljucen kako mislite da tastatura radi? :shock:

Dakle mission impossible

Moguce je samo ako je kompjuter u stanju hibernacije ili standby modu


Postoji mogucnost sto pablo rece podesavanjem biosa (ako imas ATX napajanje) premda ja jos nisam video ili cuo da je neko uspesno ukljucio kompjuter pritiskom tastera.
Cini mi se da ta opcija nikad uspesno nije sprovedena u realnosti.
 
tab503:
Kakav trust mozgova :lol:

Ajmo prvo logicno.
Ako je kompjuter iskljucen kako mislite da tastatura radi? :shock:

Dakle mission impossible

Moguce je samo ako je kompjuter u stanju hibernacije ili standby modu


Lock the topic
Gresis moguce je,i to na mnogo nacina,recimo meni se komp pali kad odkucam rec Zlatko,i kad kazem pali mislim iz off moda!
Da dodam da nema svaki bios ovu mogucnost,tj nema mogucnost da se kuca bilo koja rec,ali paljenje preko tastature trebalo bi da ima svaki recimo komanda(Esc+Space),i jos je uslov da tastatura bude prikacena na PS/2 port...
 
Ja imam 3 kompa u kuci,i da kazemo da sam ja neki Home administrator,a moj komp server,i sad ja da silazim na donji sprat da upalim caletov PC zato sto mi treba neki film sa njegovog HDD-a?
Pa nisam lud,samo dupli klik na njegov PC u lanu i njegov komp se pali...
Eto i ti nesto da nisi znao ;)
 
Zlaja87:
Gresis moguce je,i to na mnogo nacina,recimo meni se komp pali kad odkucam rec Zlatko,i kad kazem pali mislim iz off moda!
Da dodam da nema svaki bios ovu mogucnost,tj nema mogucnost da se kuca bilo koja rec,ali paljenje preko tastature trebalo bi da ima svaki recimo komanda(Esc+Space),i jos je uslov da tastatura bude prikacena na PS/2 port...
E pa to sam i ja rekao, znachi meni se palio kad ukucam Pablo a posle me mrzelo da kucam pa sam ostavio samo na bilo koji taster... :)

Jeste vec jednom zakljuchili da je moguce da se upali iz OFF rezima ? :D
 
tab503:
Ajmo prvo logicno.
Ako je kompjuter iskljucen kako mislite da tastatura radi? :shock:

Dakle mission impossible

Moguce je samo ako je kompjuter u stanju hibernacije ili standby modu


Postoji mogucnost sto pablo rece podesavanjem biosa (ako imas ATX napajanje) premda ja jos nisam video ili cuo da je neko uspesno ukljucio kompjuter pritiskom tastera.
Cini mi se da ta opcija nikad uspesno nije sprovedena u realnosti.
Ja potvrđujem 100 % da može da se pali preko tastature. Još 2004. sam imao komp sa matičnom Epox 8RDA+ sa BIOS-om koji je podržavao tu opciju....
Pozdrav svima!!!
 

Back
Top