КУЛТУРНА ПОНУДА У ЧАЧКУ - КВАЛИТЕТНА ИЛИ НЕ?

Mislim da je najteze razgovarati o kulturnoj ponudi Cacka, nije samo problem u sagovornicima. O kakvoj ponudi govoriti kada su iz Cacka otisli skoro svi veliki umetnici ( da ne pominjem naseg majstora fotografije Z. MIlosevica koji opet nije uspeo da odrzi svoju skolu fotografije vise od nekoliko godina i nekoliko drugih koji se na prste mogu nabrojati ). Kada se ruse stare kuce - istorijski spomenici da bi se na njihovom mestu podigli " stambeno - poslovni objekti " i da ne nabrajam. Jako je malo takvih dogadjaja, posebno kvalitetnih pa zato nemojte ocekivati da se Cacak vezuje za nekakve dogadjaje takve vrste, posebno da se daju bogati komentari na tu temu. Na kraju, jedini grad ove velicine koji dan - danas ima Dom kulture ( ! ) cije hiljade kvadrata niko ne moze uposliti godinama na pravi nacin. Kada se pece vo na trgu onda je prica sasvim drugacija.
 
Mislim da je najteze razgovarati o kulturnoj ponudi Cacka, nije samo problem u sagovornicima. O kakvoj ponudi govoriti kada su iz Cacka otisli skoro svi veliki umetnici ( da ne pominjem naseg majstora fotografije Z. MIlosevica koji opet nije uspeo da odrzi svoju skolu fotografije vise od nekoliko godina i nekoliko drugih koji se na prste mogu nabrojati ). Kada se ruse stare kuce - istorijski spomenici da bi se na njihovom mestu podigli " stambeno - poslovni objekti " i da ne nabrajam. Jako je malo takvih dogadjaja, posebno kvalitetnih pa zato nemojte ocekivati da se Cacak vezuje za nekakve dogadjaje takve vrste, posebno da se daju bogati komentari na tu temu. Na kraju, jedini grad ove velicine koji dan - danas ima Dom kulture ( ! ) cije hiljade kvadrata niko ne moze uposliti godinama na pravi nacin. Kada se pece vo na trgu onda je prica sasvim drugacija.
 
Kulturna ponuda u nasem gradu gotovo i da ne postoji!
Malo je ljudi sa nekom dozom entuzijazma koji zele da daju ovom gradu nesto vise od trenutne kulturne ponude!

Pricati o kulturnoj ponudi u nasem gradu je glupo, a ne pokrenuti kulturu samih gradjana naseg grada!
Ima li ljudi koji znaju sta je kultura?
Kome ta "kulturna ponuda"?
Pa covece, odem na neku pozorisnu predstavu i liku ispred mene zvoni tel.
Cobane, pa na njivu idi i vici u taj tel.!
Izadjem na terasu, kad klinac napusava starijeg coveka!
Pa gde su mu roditelji, pitam se koliko oni imaju obrazovanja i kulture kada im je dete takvo!
Sramota!

I na kraju!


NIJE TESKO BITI FIN (kulturan)!
 
King 7:
... Na kraju, jedini grad ove velicine koji dan - danas ima Dom kulture ( ! ) cije hiljade kvadrata niko ne moze uposliti godinama na pravi nacin.

da, slažem se s tobom. ja bih to pre nazvao domom nekulture.
uz veoma mali broj kvalitetnih ljudi koji tamo nešto zaista RADI, ostale "kulturne poslenike" apsolutno boli uvo za sve.
kaplje para iz gradskog budžeta kako god da okreneš.
a niko se zbog toga ne uzbuđuje.
 
Kanidja:
Tesko da ces ovde dobiti adekvatne odgovore. Daj neku politicku temu pa ces videti kako se svi razumeju u tu "nauku". Mnogo je lakse raspravljati i naglabati o politici nego izgovoriti rec KULTURA.

nisam ja ni očekivao da ćemo ovde "ispraviti krivu drinu" i naći sve prave odgovore.
zapravo sam hteo da proverim da li uopšte još ima ljudi koji razmišljaju o tome, tj. o posledicama naše inertnosti prema onome što nam se već godinama dešava u gradu.
to što imamo je najgori oblik duhovne i kulturne devastacije.
 
Ancho:
Ima li ljudi koji znaju sta je kultura?
...
Pa covece, odem na neku pozorisnu predstavu i liku ispred mene zvoni tel.
Cobane, pa na njivu idi i vici u taj tel.!
Izadjem na terasu, kad klinac napusava starijeg coveka!
Pa gde su mu roditelji, pitam se koliko oni imaju obrazovanja i kulture kada im je dete takvo!
Sramota!

I na kraju!


NIJE TESKO BITI FIN (kulturan)!

izgleda da jeste, posle svega navedenog
 
Podseti me kum danas: Za festu frulasa u Prislonici opstina izdvaja 250.000 din. a za kulturna desavanja u Cacku za celu godinu oko 50.000 din. Ako on laze lazem i ja. Sta vam ovaj podatak govori?
Drugo: " Besplatni" koncerti na trgu izgleda da nisu uopste besplatni, gradjani su ih odgledali na jedan a platili na neki drugi nacin. Da su kupovali karte zarada bi bila manja. Kojim parama su placeni Samanta Foks i Boney M?
 

Back
Top