mame devojcica

MirjanaZ

Elita
Poruka
15.261
tema samo za mame devojcica,a moze i za cerke ;)
zapravo,zanima me inicijacija u svet lepote,da li se krema stalja tek posle puberteta,vazduh je zagadjen i kad imamo 5 godina,od kog doba ste pocele da kupujete kremice za svoju decu?stavljam joj kremu sa zastitnim faktorom kad izadjemo,da li je to dovoljno?
da li im stavljate redovno balzam na duge kosice?da li u tim godinama steti ili koristi?
za svoju cerku koristim decju kozmetiku(paste,sapune,sampone i vlazne maramice)ali prosto nisam nacisto sta treba,sta mora,sta nikako.nije mala da uzvoji dobre navike(cisti nokti,pranje zuba ujutro i uvece cak i kad si mrtva umorna)a nekako mi stavljanje kreme postaje deo higijene,kao i balzam na usne kad ima vetra etc...
a hidratantno mleko na jadna izubijana kolena?
ne bih da nesto propustim a ne bih ni da preteram
 
Po meni, sto manje industriske kozmetike, to bolje.
Umesto raznih balzama posle kupanja mnogo je bolje finalno ispiranje sa kamilicom ili slicno.
Dove sapun ili onaj deciji Merimin...........
Ponekad panthenol kremice ili sl.
Balzam za kosu ponekad samo na vrhove. Ne uvek!
Lice takodjer........cista voda, ponekad sapun a kremice minimalno. Bolje je da se umije kamilicom nego da joj stavis masnu kremu koja ce da joj zapusi pore.
 
Nemam ceru ali kao cera mogu da kazem nesto iz spostvenog iskustva. Posto mi je tetka lekar (mamina sestra), moja mama se uvek vodila nekim njenim savetima sto se tice kozmetike. I koliko se secam mislim da je bolje izbegavati razne proizvode, pogotovo kod manje dece (ne znam koliko tvoja devojcica ima godina). Sve su to na neki nacin hemikalije, koje mogu vise da skode nego da koriste. Pa tako meni nije bilo dozvoljeno da koristim balzam kao mala, pocela sam tek sa nekih 14-15 godina da ga stalno koristim. Takodje kreme nisam koristila dosta dugo, mislim da je dovoljno sto ti je napisala canada1995 da se uvece lepo umije lice. Ako nista drugo bar je zdravije od industrijskih krema.
I secam se da sam ja kao mala za usta koristila grozdjanu mast, koja je mnogo zdravija i bolje od balzama za usne tipa labela.
 
Е, имате ли неких информација да балсам за косу штети???
Моја деца стављају балсам јер би иначе било много плакања око чешљања. Нисам мислила да може да шкоди.
Шта користимо:
још увек дечије шампоне,
последњих пар месеци су некако неосетно прешле на пасту за зубе за одрасле,
обично беби сапун (и сама га користим),
за интимну негу и оне су почеле да користе благе течне сапуне баш за ту сврху,
на лице им мажем класичну плаву нивеу када је напољу ветар или мраз (у другим ситуацијама је не користимо, није било потребе)
имају неколико лабела и грожђаних масти, мада ја највише волим обичну нивеу на усне, па и оне често користе ако им испуцају уста,
регенератор, као што рекох, користе због лакшег чешљања,
на мору млеко за сунчање обично неко са високим заштитним фактором,
лети, после сунчања мажем их млеком за тело, оним које и ја користим,
користе и крему за руке по потреби, понекад диклу због заноктица
откад су на прагу пубертета опомињем их да се увече умивају беби сапуном, али обично избегну
....
Ја мислим да је то све.
Наравно, старија има више шминке од мене, па се ја понекад гребем од ње... 8-) Шминка се само у игри (да може, ишла би та свугде нашминкана... :lol: )
Још су у фази када им је смор и туширање и прање зуба...тако да морам стално да их опомињем...а и онда понекад знају да ме пређу и да слажу да су опрале зубе, а нису, или да су се истуширале.. :roll: .. Но, кад уђу у пубертет онда ће се пиркати толико да ће надокнадити сво ово забушавање! :lol:
 
ma naravno da ne perem dete prljavom vodom:wink:
ali ja sam cula da kamilica ostavlja sterilno cistu povrsinu koja je podloznija infekcijama(mada i ne vidim sebe u prici:kuvam caj da bih isprala dete)
sto se tice vecernjeg umivanja to vec radi,decjim sapunom
ima5 god za mesec dana
 
@helen tako bih ja otprilike volela da radim,ali ne znam da li je rano.sa koliko god si ti pocela to sa niveom?inace ne mislim da je deci potrebna neka posebna firmirana krema nego cisto zastita od vetra,smoga,isusenosti
 
Па не сећам се...мале су биле... Кажем, то само по потреби. Ако је ветар, мраз, или ако им је већ мало иритирана коже на образима.
Е, да, нивеу користимо и ако им се зацрвени гуза или пикица. Млађа је ту страшно осетљива, па је понекад ''подмажем'' нивеом...

(Ја сам ти од оне старе гарде - плава нивеа за све!)
 
Da i ja sam cula da je nivea odlicna za sve, cak je i moja koza to dokazala. Ja sam alergicna na 90% krema za ruke, zato koristim glicerin, ali na niveu nikad nisam bila. Ona je odlicna i za lice.
Hellen ako ti devojcice imaju problema sa rascesljavanjem kose, korsiti neki blazi balzam, ali im "namazi" samo krajeve kose, recimo ako im je kosa do ramena nanesi im balzam od uveta nanize. Tako ce lakse rascesljavati, a balzam nece toliko dolaziti u dodir sa kozom glave.
 
normalno se sampon stavlja na skalp i sto manje ka vrhovima a balzam obrnuto na vrhove i sto manje ka skalpu.mozda imas suv skalp pa ti ne smeta,meni je mastan pa iako stavljam balzam kako navedoh perem kosu svaki drugi dan
 
pa jeste, imam dosta suvu kozu, a cini mi se da je topla voda od pranja kose jos vise isusi, tako da meni kosa tri dana izgleda kao sveze oprana, pa se cetvrtog vec pomalo izmasti i petog je spremna za pranje
 
normalno se sampon stavlja na skalp i sto manje ka vrhovima a balzam obrnuto na vrhove i sto manje ka skalpu.mozda imas suv skalp pa ti ne smeta,meni je mastan pa iako stavljam balzam kako navedoh perem kosu svaki drugi dan

Па да, тако га користим и ја и оне. Не стављам регенератор на теме и кожу, него само од пола косе на доле, јер се тај део теже чешља...
Али, занима ме да ли коришћење регенератора може да има неке негативне последице? Нарочито када су деца у питању? Да ли штети нечему?
 
šampon. ne balzam..ali ako mi doneseš neki za devoCiCE:)
obavezan losion posle kupanja..ima suvu kožu od rođenja.
nije joj više tako suva..ali navika:) a i obožava da se macka:)
(te ovom prilikom naručujem neku kolekciju..oet za deloCICE)
koristi i parfem, uredno se UMPERIŠE pre no šti izađe iz kuće;)
za sve se pita...i sama bira garderobu koju nosi.
jes da je sve to užas jedan po neki put...
eto pre neki dan je htela na 30 C da ide u suknjici, i gumenim čizmama;)
 
ok, ali zasto pretpostavka da samo mame devojcica paze na higijenu i negu svoje dece

mozda i mame decaka paze :?

ja mog sina (dva i po meseca) svako vece posle kupanja masiram sa uljem
celog ga namazem, ukljucujuci i lice i teme
i koristim nevenovo ulje za bebe od Welede, a i njihovu kupku za bebe


Imam i kremu za sunce od Dr Hauschka, ali ne idemo na sunce jos uvek... ici cemo malo kada se ugreje more... da se kupamo... rekao pedijatar da moze
uzivancija


mene nasmejalo na ovoj temi kada Helen kaze kako ona maze svojim cerkama kreme, a one su na nekoj drugoj temi vec pusile travu

ja sam pocela da se mackam sa hidrantnim kremama za odrasle vec u 6. razredu osnovne skole... jer sam imala suvu kozu
nije me mazala mama
:lol:
mene je mama mazala uvek samo sa jekodermom
svakog jutra i veceri kada sam bila jako mala heheheh... posle sam se mackala sama
jer ja to volim... i eto, volim da mazem i svog sina, on je moja plisana beba
 
Hellen:
Шта си ти дувала вечерас кад имаш овакве халуцинације???
zavaljone krem
:lol:

oh, svasta... pa zar si zaboravila gde si pricala o tome?
mrzi me da te podsecam, cenim da sigurno ima jos nekog ko ne pati od amnezije

evo deco zasto ne treba da duvate... bicete kao Helen
sa svajcarskim sirom umesto mozga

hahahahha
 
Svasta.... :roll:

Nego sto se tice suve koze, definitivno najbolji lek za to je sto vise tecnosti. Ja imam izuzetno suvu kozu, i dzabe mi sve garnier kremice, ako ne pijem dovoljno tecnosti na dan lice mi se raspada. Tako da eto jos jednog prirodnog resenja da suva koza postane elasticna i zdrava. ;)
 
ra-ta-tat:
zavaljone krem
:lol:

oh, svasta... pa zar si zaboravila gde si pricala o tome?
mrzi me da te podsecam, cenim da sigurno ima jos nekog ko ne pati od amnezije

evo deco zasto ne treba da duvate... bicete kao Helen
sa svajcarskim sirom umesto mozga

hahahahha
Hellen uopšte nije rekla da su joj ćerke duvale travu....ona je postavila temu sa jednom hipotetičkom situacijom, ali ti to očigledno nisi skontala.
 
canada1995:
Po meni, sto manje industriske kozmetike, to bolje.
Umesto raznih balzama posle kupanja mnogo je bolje finalno ispiranje sa kamilicom ili slicno.
Dove sapun ili onaj deciji Merimin...........
Ponekad panthenol kremice ili sl.
Balzam za kosu ponekad samo na vrhove. Ne uvek!
Lice takodjer........cista voda, ponekad sapun a kremice minimalno. Bolje je da se umije kamilicom nego da joj stavis masnu kremu koja ce da joj zapusi pore.
onaj deciji Merimin to je najuzasniji sapun na svetu.Od njega ja imam probleme a zamisli sta je tek uradio detetu sa ekcemom uzas.
 
Moje mladje cedo i ma ekcem od kad se rodilo i moram da ga mazem a idealan je da pookaze koja je kremica ili sampon dobar.Masna kremica se stavla zimi a leti stavis hidrantnu.Ovde sam potkovana veruj te mi jer sam njegovu prvu godinu probala vecinu bebi proizvoda da bi nasla sta nam odgovara.Nasli smo.
 
Moja cerka ima 5,5 godina. Od nedavno joj stavljam balsam posle pranja kose jer se tesko rascesljava jer je kovrdzava. Oduvek sam je kupala Kosily decjim samponom, telo joj mazem NIvea mlekom za bebe jer ima jako suvu kozu, a lice Bekutan kremom. Zube i dalje pere decjim pastama.
 

Back
Top