sex tokom menstruacije

SilverPlate

Početnik
Poruka
39
prvi put mi se desava da partner s... u mene drugi dan menstruacije. menstruacija je odmah prestala (?) a ja sam dan prije pocela piti prvi paket pilula. jesam li u opasnosti ? molim vas mi nemojte prebaciti temu na neko drugo mesto jer je necu znati naci,, a isto tako nemojte mi se smijati sto sam bila neodgovorna. molim za misljenje i iskustva
 
...i sama menstruacija...
...po ginekolozima neplodni su sedam dana nakon prvog dana menstruacije , i sedam dana pre...onih 10-14 dana u sredini su plodni...
...i tako je meni jednom majka rekla ''Budesh li racunala plodne dane , bices trudna do sledeceg meseca.'' Bolje da se ucim na tudjim greskama. Verujem ja u efikasnost pilula , ali to merim sa onim stepenom,koliko bi meni upropastilo zivot dete u pogresno vreme.
Tako da do kraja faksa pilule+kondom...moja zastita i tacka...
 
Ako mislis da ti je to neka zastita i safe sex onda da te pitam - u kom veku zivis? Sad, ajde, da te vise ne grdim....nemoj to vise da radis ukoliko ne zelis bebu. Licno znam devojku koja je ostala trudna na isti nacin. Menstruacija moze da prestane na dan-dva iako decko ne s***i u tebe, tako da to nije nikakav "znak". U buduce koristi kondom. Pozz
 
Hebo te sex u toku menstruacije,pa od toga nema gore... fujjjj

Shta je tu grozno? Pa kad bi se chovek na to obazirao ostale bi mu 2/3 meseca za kres, pa se onda i tu neshto zgodi i na kraju se zvekne jednom mesechno .. mada, ne sumnjam da je odprilike to i forumashki prosek .. (chast izuzecima) :)

Mnogo ste mi vi svileni .. `ebachi do moga ... :P

Odgovor devojci .. ja sam se u toku chitavog braka drzala teorije o plodnim danima, kao sto rece neko iznad .. prvih deset dana od pocetka menstruacije slobodno, pa deset dana s kondomom, pa deset dana slobodno .. ali to mozes ako je ciklus uredan. Nishta gore, a i opasnije, nema od prekinutog snoshaja, a ni pilule nisam htela da uzimam, tako da sam se drzala gore narechenog i nisam imala problem, osim kad sam se par puta zabrojala, jbg .. svaki dan mora da se drzi u glavi koji je dan u nizu plodnih .. i ostajala sam trudna tamo neki 17-ti dan od prvog dana ciklusa .. tako da mislim da ne morash da se brinesh .. ali prati situaciju do sledeceg ciklusa.
 
Metoda brojanja dana je pouzdana koliko i sanovnik. Cak i za vreme menstruacije CESTO se desava da jajna celija prezivljava u jajovodu, a kamo li tokom "obicnih"dana. Pa cak i da ti je ciklus uredan jedan mesec ne mora da znaci da ce tako biti i drugog meseca...prehlada, hormonalni disbalans, stres...ovulacija moze da se pomeri par dana gore ili dole. Ovo su naucne cinjenice i iza ovoga stojim jer mi je to struka.
 

Back
Top