Nesto me zapanjuje duze vreme

Luciferko

Primećen član
Banovan
Poruka
898
Gledam malo pre neku emisiju o Severnoj Koreji i sta ljudi tamo prezivljavaju. I onda sednem i razmislim i nesto me zapanji a zapanjuje me vec duze vreme. Ljudi koji vrse direktnu represiju tamo su vojnici 20 21 22 godine po necijem naredjenju tj ispunjuju zadatke od strane diktatora. Oni su niti iz neke druge zemlje niti sa druge planete oni su iz istog onog naroda na koji vrse represiju i koji godinama sikaniraju. I to me neverovatno zapanjuje u svim drzavama sa diktatorskim rezimom.

On gleda svoj narod kako umire od gladi, kako se muci godinama , iz istog tog naroda je, porodica mu zivi tesko ali ce i dalje da uzme i da ubija taj svoj sopstveni narod za nekog diktatora.

Zapanjujuce.
 
Luciferko:
Gledam malo pre neku emisiju o Severnoj Koreji i sta ljudi tamo prezivljavaju. I onda sednem i razmislim i nesto me zapanji a zapanjuje me vec duze vreme. Ljudi koji vrse direktnu represiju tamo su vojnici 20 21 22 godine po necijem naredjenju tj ispunjuju zadatke od strane diktatora. Oni su niti iz neke druge zemlje niti sa druge planete oni su iz istog onog naroda na koji vrse represiju i koji godinama sikaniraju. I to me neverovatno zapanjuje u svim drzavama sa diktatorskim rezimom.

On gleda svoj narod kako umire od gladi, kako se muci godinama , iz istog tog naroda je, porodica mu zivi tesko ali ce i dalje da uzme i da ubija taj svoj sopstveni narod za nekog diktatora.

Zapanjujuce.

Шта је ту запањујуће?
Мени је једино запањујуће што, док народ С. Кореје гладује, њен председник живи веома раскошно. Ужива у тековинама запада које забрањује свом народу.
 
СЛОБОДА:
Шта је ту запањујуће?
Мени је једино запањујуће што, док народ С. Кореје гладује, њен председник живи веома раскошно. Ужива у тековинама запада које забрањује свом народу.

Cek a onolika vojska ne moze da ga skine. Vojnici, pdoiciri koliko ih ima??? Gomila. Pa sto ne urade nesto? Zasto mu sluze?
 
Sto je beda veca,to je ljude lakse kontrolisati i dirigovati njima.
Ti sto sprovode volju diktatora su ipak malo iznad obicnog naroda i zato im je i malo bolje.
Oni ce uraditi sve da to stanje odrze,a kao sto rekoh,sto je beda veca,manja je cena bilo cega,pa i casti i zivota.
I slazem se da je to zapanjujuce.
Medjutim,tako je kroz citavu istoriju.
Dok je diktatura,bice i toga.
 
Luciferko:
Cek a onolika vojska ne moze da ga skine. Vojnici, pdoiciri koliko ih ima??? Gomila. Pa sto ne urade nesto? Zasto mu sluze?

Проучи мало психологију масе па ће ти бити јасно.
Толике силе, Русија, В.Британија, Француска, Немачка, а дозвољавају Америци да кроји политику Европе...
 
Luciferko:
Gledam malo pre neku emisiju o Severnoj Koreji i sta ljudi tamo prezivljavaju. I onda sednem i razmislim i nesto me zapanji a zapanjuje me vec duze vreme. Ljudi koji vrse direktnu represiju tamo su vojnici 20 21 22 godine po necijem naredjenju tj ispunjuju zadatke od strane diktatora. Oni su niti iz neke druge zemlje niti sa druge planete oni su iz istog onog naroda na koji vrse represiju i koji godinama sikaniraju. I to me neverovatno zapanjuje u svim drzavama sa diktatorskim rezimom.

On gleda svoj narod kako umire od gladi, kako se muci godinama , iz istog tog naroda je, porodica mu zivi tesko ali ce i dalje da uzme i da ubija taj svoj sopstveni narod za nekog diktatora.

Zapanjujuce.
Pazi ovako.Americki vojnici su obicno uzrast 20,21,21 godine.I ubijaju sirom sveta ljude zarad slobode,demokratije i ljudski prava ;) .Hebiga ne ubijaju svoje,ali zato sa uzivanjem rokaju tudje.
Mladi ljudi su glupi, i sa njima je lako manipulisati.
 
Luciferko:
Gledam malo pre neku emisiju o Severnoj Koreji i sta ljudi tamo prezivljavaju. I onda sednem i razmislim i nesto me zapanji a zapanjuje me vec duze vreme. Ljudi koji vrse direktnu represiju tamo su vojnici 20 21 22 godine po necijem naredjenju tj ispunjuju zadatke od strane diktatora. Oni su niti iz neke druge zemlje niti sa druge planete oni su iz istog onog naroda na koji vrse represiju i koji godinama sikaniraju. I to me neverovatno zapanjuje u svim drzavama sa diktatorskim rezimom.

On gleda svoj narod kako umire od gladi, kako se muci godinama , iz istog tog naroda je, porodica mu zivi tesko ali ce i dalje da uzme i da ubija taj svoj sopstveni narod za nekog diktatora.

Zapanjujuce.

Radije ce da bude poslusni sluga nego da i sam gladuje ili provodi vreme po zatvorima, pa i da bude ubijen, a njegov narod i ne zna za bolje pa se preterano i ne buni.
 
sumnjivo lice:
Pazi ovako.Americki vojnici su obicno uzrast 20,21,21 godine.I ubijaju sirom sveta ljude zarad slobode,demokratije i ljudski prava ;) .Hebiga ne ubijaju svoje,ali zato sa uzivanjem rokaju tudje.
Mladi ljudi su glupi, i sa njima je lako manipulisati.

Da prijatelju ali Amerikanac ubija lepo kazes "po svetu" znaci ne u svojoj domovini i ne svoj narod. I kad se vrati imace pare za fakultet. Verovo ili ne vecina njih ide u rat da skupi pare za faks. Ovaj nesretnik ce u severnoj koreji da sluzi vojsku godinu dve dana koliko ima vec traje vojni rok, i posle se vraca u istu onu bedu i siromastvo odakle je i dosao.

A ne verujem da obican vojnik na otsluzenju vojnog roka tamo zivi nesto bolje i da ce ziveti bolje kad otsluzi vojsku. A osnova svakog vojnog puca je obican vojnik. Oni ako se dignu generali obicno ili dignu ruke i razbeze se ili najebu.
 
Luciferko:
Da prijatelju ali Amerikanac ubija lepo kazes "po svetu" znaci ne u svojoj domovini i ne svoj narod. I kad se vrati imace pare za fakultet. Verovo ili ne vecina njih ide u rat da skupi pare za faks. Ovaj nesretnik ce u severnoj koreji da sluzi vojsku godinu dve dana koliko ima vec traje vojni rok, i posle se vraca u istu onu bedu i siromastvo odakle je i dosao.

A ne verujem da obican vojnik na otsluzenju vojnog roka tamo zivi nesto bolje i da ce ziveti bolje kad otsluzi vojsku. A osnova svakog vojnog puca je obican vojnik. Oni ako se dignu generali obicno ili dignu ruke i razbeze se ili najebu.
Znaci ti odobravas rokanje na hiljade civila po belom svetu odlaskom na fakultet :roll: Hahaha koji si ti kapacitet.
Dje ces Billy?
Odoh na Kosovo da rokam Srbe, treba mi kinta de se upisem na Prinston.
 
Gledao sam neke slike Pjongjang deluje kao lep grad i normalan i ne bas toliko siromasan
i na sve strane su neki spomenici Kim Il Sungu i revoluciji i blablabla... kao u SFRJ samo sve 10 puta vece :-) a ulice deluju pomalo pusto jer neverovatno da nigde nema nikakvih reklama i sarenila na koji smo navikli po ulicama
Mada svi podaci kazu da oni nemaju dohodak po glavi stanovnika ni 800 dolara
 
Ovako ce kod nas u centru Beograda DS da izgradi kip Zorana Djindjica i da mu se klanjalu ispred:

pyongyang-mansudae.jpg
 
wireless:
Gledao sam neke slike Pjongjang deluje kao lep grad i normalan i ne bas toliko siromasan
i na sve strane su neki spomenici Kim Il Sungu i revoluciji i blablabla... kao u SFRJ samo sve 10 puta vece :-) a ulice deluju pomalo pusto jer neverovatno da nigde nema nikakvih reklama i sarenila na koji smo navikli po ulicama
Mada svi podaci kazu da oni nemaju dohodak po glavi stanovnika ni 800 dolara

Čitam ove tvoje komentare i pitam se - dokle ćeš više?
PRIMER:
Gledam na internetu nešto slike Beograda. Prelep grad. Onda potražim kolike su plate - 220.000 direktor JAT-a iako je saldo firme u minusu godinama. Po ovome zaključujem da je Srbija jako bogata i lepa zemlja iako se gradjani ne oblače po najnovijoj modi.

RAZLOG:
Ko radi kod privatnika ne može da mrsi o pravdi i nepravdi koliko onaj koji je na državnim jaslama.
 
Luciferko:
Gledam malo pre neku emisiju o Severnoj Koreji i sta ljudi tamo prezivljavaju. I onda sednem i razmislim i nesto me zapanji a zapanjuje me vec duze vreme. Ljudi koji vrse direktnu represiju tamo su vojnici 20 21 22 godine po necijem naredjenju tj ispunjuju zadatke od strane diktatora. Oni su niti iz neke druge zemlje niti sa druge planete oni su iz istog onog naroda na koji vrse represiju i koji godinama sikaniraju. I to me neverovatno zapanjuje u svim drzavama sa diktatorskim rezimom.

On gleda svoj narod kako umire od gladi, kako se muci godinama , iz istog tog naroda je, porodica mu zivi tesko ali ce i dalje da uzme i da ubija taj svoj sopstveni narod za nekog diktatora.

Zapanjujuce.
Luciferko:
Cek a onolika vojska ne moze da ga skine. Vojnici, pdoiciri koliko ih ima??? Gomila. Pa sto ne urade nesto? Zasto mu sluze?

Danima si razmišljao o emisiji koja je bila malopre? Koliko će onda svetlosnih godina da prodje kako bi shvatio da se dolaskom na vlast pokušava uspostaviti kontrola nad policijom i vojskom? Ako uspe, teško ćeš ga skloniti. Uvek će biti onih što će plakati za osmudjenom skupštinom a nikad za prognanim narodom. Ubijeni će služiti kao pamflet za raspirivanje dalje mržnje. Nikada neće potražiti svoju krivicu u svemu.
 
DB 06:
Sto je beda veca,to je ljude lakse kontrolisati i dirigovati njima.
Ti sto sprovode volju diktatora su ipak malo iznad obicnog naroda i zato im je i malo bolje.
Oni ce uraditi sve da to stanje odrze,a kao sto rekoh,sto je beda veca,manja je cena bilo cega,pa i casti i zivota.
I slazem se da je to zapanjujuce.
Medjutim,tako je kroz citavu istoriju.
Dok je diktatura,bice i toga.

pa... to je to..otprilike... a mi im jos pomazemo... :oops:
 
Kako izgleda život u Severnoj Koreji, jednoj od pet preostalih komunističkih zemalja
Zabranjeni su internet, mobilni, duga kosa...
Autor: I. Radisavljević | 03.06.2007 - 03:15
Zabranjeni su internet, mobilni, duga kosa...

Siromah s nuklearnom bombom - najkraći je opis Severne Koreje, jedne od pet komunistički država na svetu, čiji je večiti predsednik pokojnik po imenu Kim Il-sung, dok apsolutnu vlast ima njegov sin Kim Jong-il. Njih dvojica tretirani su kao bogovi i dominiraju svim oblastima severnokorejskog života.

U Pjongjangu, glavnom gradu Severne Koreje, nalazi se veliki broj statuta i monumentalnih objekata, od kojih je većina posvećena večitom predsedniku Kim Il-sungu. Rigorozno obezbeđenje u strogom centru čuva ulaz, koji stranci simbolično nazivaju kapijom u zabranjeni grad. Tamo se, daleko od očiju javnosti baškare partijski funkcioneri. Međutim, taj dobro zaštićeni deo Pjongjanga ujedno je i jedino mesto gde možete da se susretnete s dostignućima 21. veka. Nasuprot javnoj raskoši, kao i Kimovoj ličnoj, 23 miliona stanovnika ovde živi u potpunoj bedi, izolaciji i strahu. Nije ni čudo što je ovoj zemlji nadenut naziv „pustinjsko kraljevstvo“, kada u obzir uzmemo 60 godina dugu izolaciju od sveta, otadžbinsko zatočeništvo i komunističku ideologiju.
O bedi stanovništva govori i podatak da je čak dva miliona ljudi sredinom devedesetih umrlo od akutne nestašice hrane, izazvane prirodnim nesrećama i lošom ekonomskom politikom. Činjenica da nijedno građansko domaćinstvo ne poseduje mobilni telefon, a kamoli internet vezu potpuno je razumljiva kada uporedimo prosečnu zaradu sa, na primer, cenom običnog televizora. Dok je najveća verovatna mesečna plata oko 5.000 vona (ima i onih koji zarađuju manje od 2.000 vona) prosečan uvozni televizor košta čak 72.000 vona. Najbogatijem građaninu bi tako trebalo čitavih 15 mesečnih plata da bi mogao sebi da priušti gledanje TV programa.
Posebno je pitanje šta bi uopšte mogao da gleda na televiziji, jer postoji tek nekoliko TV i radio stanica koje emituju muziku i sapunske serije, i to u pauzi između emisija u kojim se veliča vođa.
Koliko je Severne Koreja siromašna zemlja, uprkos činjenici da poseduje nuklearnu bombu, govori i podatak da tokom noći, zbog nestašice struje, nema nikakvog osvetljenja. Tada, kažu upućeni, vlada potpuna tišina, pa gotovo da možete čuti plač deteta s druge strane reke. Uprkos tome, prilikom slavlja rođendana apsolutnog vladara i diktatora, čitav stadion svetli kao da je upravo eksplodirala ista ona nuklearka.
Stroga cenzura uvukla se u sve pore društva, pa se putem televizije i radija, na primer, šalju poruke o štetnosti duge kose za izgled jednog prosečnog komuniste. Svim časnim muškarcima se zato poručuje šišanje na kratko, a kako bi im se olakšao izbor, imaju na raspolaganju čak pet različitih stilova frizura. U realnosti sve su toliko slične da biranje zapravo i nije neophodno.
Stil odevanja i politika u Severnoj Koreji idu ruku podruku. Glavni modni dizajneri su politički lideri koji odlučuju o odeći za sve društvene slojeve. Dok se muškarcima preporučuje strogi, konzervativni i skoro militaristički stil, za žene se dizajnira posebna, ali i dalje potpuno neatraktivna odeća.
Ukoliko i pored svega navedenog odlučite da putujete u Severnu Koreju, trebalo bi da znate da će vam za to biti potrebna specijalna dozvola tamošnjih vlasti. Mobilni telefon ne nosite, jer ćete morati da ga ostavite na aerodromu. A ako ste slučajno novinar, dodeliće vam i ličnu pratnju iliti kontrolora, u liku vladinog službenika.
 
Luciferko:
Gledam malo pre neku emisiju o Severnoj Koreji i sta ljudi tamo prezivljavaju. I onda sednem i razmislim i nesto me zapanji a zapanjuje me vec duze vreme. Ljudi koji vrse direktnu represiju tamo su vojnici 20 21 22 godine po necijem naredjenju tj ispunjuju zadatke od strane diktatora. Oni su niti iz neke druge zemlje niti sa druge planete oni su iz istog onog naroda na koji vrse represiju i koji godinama sikaniraju. I to me neverovatno zapanjuje u svim drzavama sa diktatorskim rezimom.

On gleda svoj narod kako umire od gladi, kako se muci godinama , iz istog tog naroda je, porodica mu zivi tesko ali ce i dalje da uzme i da ubija taj svoj sopstveni narod za nekog diktatora.

Zapanjujuce.

strashno...ko za vreme dos-a :(
 

Back
Top