Veliki majstor zavrsio karijeru

Sherlock

Domaćin
Poruka
3.454
Veliki majstor, legenda svetske kosarke je okoncao karijeru.
Bodi Bond je zavrsio karijeru. Hvala ti za sve sto si uradio. Za ono finale protiv Argentine, kada si ih sam pobedio, za 95. godinu....
i jos puno toga...
Bodiroga otišao u legendu, adio majstore!
Subota, 9. jun 2007. 10:55

Fantastičnim ovacijama više od deset hiljada navijača u dvorani "Palalotomatika" ispratilo je Dejana Bodirogu u legendu. Poslednju utakmicu u petnaestogodišnjoj karijeri "Beli Medžik" odigrao je u "večnom gradu" u kojem je porazom Rome (49:70) u četvrtoj utakmici polufinala plej ofa sa Sijenom (1:3) stigao do kraja svoje magije.

"Ne mogu da opišem šta osećam u ovom trenutku", izjavio je Bodi Bond sa suzama u očima.

"Prošlo je 15 srećnih godina, tokom kojih sam se mnogo zabavljao. Igrao sam i pobedjivao u nečemu što je činilo moj život - košarci. Uživao sam tokom svih ovih godina, zadovoljan sam onim što sam postigao. Imam jasnu ideju šta ću raditi u budućnosti, sačekaću nekoliko dana i saopštiću odluku", naveo je jedan od najboljih evropskih košarkaša svih vremena, prenose "Večernje novosti" i podsećaju da je Roma još tokom sezone srpskom asu ponudila direktorsko mesto.

Dejan Bodiroga rodjen je u Zrenjaninu 2. marta 1973. godine. Karijeru je započeo u zrenjaninskom Proleteru, potom je prešao u Zadar, pa u Stefanel iz Trsta. Nakon Stefanela dve godine je igrao u Milanu, dve u Real Madridu, četiri u Panatinaikosu, tri u Barseloni i poslednje dve u Romi.

Evropske krune koje je osvajao sa Realom, Panatinaikosom (dve) i Barselonom samo su deo njegove biografije krcate trofejima. Posebno poglavlje zauzima njegova reprezentativna karijera u kojoj je uzeo dve titule svetskog i tri titule evropskog prvaka zahvaljujući čemu je u Srbiji maltene stekao status božanstva.
 
Inache Bodirogi za sve shto je uradio samo kapa dole.
Poslednji istinski veliki igrach sa ovih prostora se povukao.
I veliki igrach i veliki chovek,a to shto neki zaradjuju mnogo vishe samo zato shto su visoki nishta ne znachi....uvek ce biti 0 ko i te 0 za koje se ubijaju u ugovorima.
Bodiroga je vec sad legenda i pamtice se i za 20-30 godina ko i druge legende a ovih nabedjenih zvezdica niko se nece secati chim iistekne posleddnji od tih ugovora koji se zavrashavaju nekom od bezbroj 0.
 
68Mustang428CJ:
Zamisli petorku O'Neal, Bryant, Garnett, Duncan, James. Ko bi mogao da se nosi sa njima.
Ta petorka bi se pobila oko lopte i ko bi bio glavni u ekipi...ko ima bolju frizuru&tetovazu.
Pa imali smo i Duncana i LeBrona 2004., pa trt.
Chak i ta ..bilo koja petorka danas Amera i da su uigrani i sve ne bi mogla da pobedi tako lako npr.Shpaniju ili Grchku.Vremena su se promenila...a Ameri i dalje sanjaju.
 
Nisam uživao u njegovom stilu igre, ali je stvarno bio veliki igrač i svaka mu čast. Veliki minus kod mene mu je neodlazak u NBA. Uživaj u penziji care

P.S. Danilović uopšte nije prošao loše u NBA, samo nije navikao da neko može da ga se odrekne i uvredjeno se vratio - imao je i on par puta 20+ poena
 
Ma kakav NBA...samo bi se upropastio..imas igrace kooji jesu i koji nisu za NBA....Pare nisu vazne...pare mogu da se zarade na razne nacine i da se potrose i ko da ih nisi imao..a ono sto je Bodi uradio to niko nece moci da izbrise...zato je njegova slava vecna i nista nece moci da ga izbrise iz naseg secanja
 

Back
Top