Приоритет

Приоритет је

  • Едукација и здравство

  • Инвестиције у привреду, сузбијање незапослености

  • Инфраструктура, путеви, комуникациона мрежа

  • Судство и полиција, борба са криминалом и корупцијом

  • Одбрана, џаба све горе, ако нас неко окупира


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
СЛОБОДА:
Да сте ви власт у Србији, у шта би сте највише улагали, шта је тренутно приоритет у Србији?

Prioritet je pocistiti policiju,inspektorske sluzbe i sudove od sljama kojeg imas za izvoz a zatim i ciscenje ostatka drzave od istog. Posle sledi preporod sam od sebe.
 
svetolik trpkovic:
Za pocetak ukinuo bi pravo glasa za sve koji nemaju barem visu strucnu spremu ,lepo ko u Engleskoj u XIX veku samo da elita moze da glasa i gotovo a onda bi video sta dalje sa ulaganjima i slicno .

А шта кажеш на укидање права гласа свим онима који не гласају за ДС/ЛДП?
 
Мислим да је приоритетно дизати царинске порезе, а смањивати порезе производњи. Тако би се иста стимулисала а увоз обесхрабрио. То посебно треба урадити код прехрамбене робе, хемијске, намештаја, одеће...
 
Obersturmfuehrer:
tacno, zato lepo kad dodjes na biracko mesto popunis kratak test da se utvrdi tvoja opsta informisanost i obrazovanje, kao i IQ. ko zadovolji osnovne kriterujme moze da glasa.


Ја би једино можда ставио горњу старосну границу права гласа.
Мада, њих је мали број и то је непоштовање искуства старих људи.
 
Jerry Ropero:
prvo tvoj stav je nedemokratski. drugo diploma nije garancija nicega. pogotovo ne u srbiji.
pa moj stav je vise nacelan i polu ozbiljan da ne kazem neozbiojan ali ima tu i neke istine recimo pogledajmo kakve je Srbija imala politicare i ostalu elitu na prelasku iz XIX u XX vek kada je stvarana moderna Srpska drzava koja je za samo nekih 50 godina napredovala od osmaniljske azijske provincije do nezavisne za ono vreme savremene evropske zemlje a tada si imao samo 15 -20% pismenih ljudi u Srbiji i samo intelktualna elita je vodila drzavu a ne ko sada mada opet ponavljam moj stav je vise idealisticki i nije sprovodiv u praksi .
 
СЛОБОДА:
Ја би једино можда ставио горњу старосну границу права гласа.
Мада, њих је мали број и то је непоштовање искуства старих људи.
ok je da neko veoma star glasa,ali ako se nekim manjim testom dokaze da je svestan sveta oko sebe.
ovo sto je ober reko uopste ne bi bila losa ideja,cisto da se utvrdi da birac ima neka osnovna znanja potrebna za glasanje,mada verujem da bi to kod nas islo kao i sve ostalo - jedva ili nikako,preko veza,na lepe oci itd...:roll:
 
svetolik trpkovic:
pa moj stav je vise nacelan i polu ozbiljan da ne kazem neozbiojan ali ima tu i neke istine recimo pogledajmo kakve je Srbija imala politicare i ostalu elitu na prelasku iz XIX u XX vek kada je stvarana moderna Srpska drzava koja je za samo nekih 50 godina napredovala od osmaniljske azijske provincije do nezavisne za ono vreme savremene evropske zemlje a tada si imao samo 15 -20% pismenih ljudi u Srbiji i samo intelktualna elita je vodila drzavu a ne ko sada mada opet ponavljam moj stav je vise idealisticki i nije sprovodiv u praksi .

Брате, не може преко ноћи. Ми смо скоро са дрвета сишли, па смо били под комунистичком диктатуром, па под само диктатуром, па смо мало живели у илузијама..
 
svetolik trpkovic:
Za pocetak ukinuo bi pravo glasa za sve koji nemaju barem visu strucnu spremu ,lepo ko u Engleskoj u XIX veku samo da elita moze da glasa i gotovo a onda bi video sta dalje sa ulaganjima i slicno .

Radikalan stav, ali dobro. Ali naš problem nije u tome što polupismen ili nepismen svet ima pravo glasa, već to što mi imamo neškolovane političare. Ja sam završio fakultet, ali mi na pamet ne pada da se bavim politikom. Za to se u svetu ljudi obrazuju, a ovde nakačiš dr i odmah si prvoklasan političar. Pogledaj samo skupštinu, da ti poiskaču osigurači kad ih slušaš. Pritom ne mislim samo na SPS i radikale, ima i medju ovima svega i svačega. Ministar policije, ministar odbrane, ministar vera... Da ne nabrajam dalje. Riba se čisti od glave. Ja ne znam u Srbiji ni jednog političara za koga mogu da kažem da je pravi političar, diplomata, odmeren čovek, malo i kvaran kad treba, u interesu države. Uglavnom buzdovani, od predsednika opština do premijera. Mada ovaj poslednji pokušava da ostavi takav utisak prvoklasnog političara, ali provaljen je, ne vredi mu.
 

Back
Top