Grafika u igricama

korisnik2007a

Ističe se
Poruka
2.326
Ovaj stvarno ja vec pisao na ovu temu a nema je.Mislim na grafiku u igrama.Toliko novih
igara toliko malo promena u enginu,a toliko veca hardverska zahtevnost.Ko moze da se
pohvalikomotnim igranjem Spidermana 3,za koji nije pisan novi endzin.
 
Pa da.Ok je C&C3,ali je zato Resident Evil 4 za pc ocajan.E je**** sad sam pocepao novine .Ali sam uspe da vidim i tog monstruma.Za razliku od C&C3 Ancient wars Sparta ima 3 god stari endzin(bar tako izgleda) a mnoooogo je zahtevnija.Meni ustvari ne smeta zahtevnost vec kvalitet grafike(koji je u vecini igara ocajan) a npr.kao Sparta trazi za ok igru 7900GTX
 
Grafika je nazalost jedina vrlina danasnjih igara, cast izuzecima.
To sto su low-looking igre zahtevne je do neoptimizacije...
HL2 izgleda odlicno, a podrzava DX8...na skroz prosecnom kompu radi ko podmazan na medium detaljima...e TO se zove normana igra...
 
ArkantoS-Vrbas:
Ali zato...
C&C3 Tiberium Wars
Odlicna grafika > mala zahtevnost
Meni ovo uopste ne lici na malu zahtevnost
CAk stavise. Ako je ovo MINIMUM po zvanicnom sajtu. Igra je zahtevna do bola za komotno igranje.

OS:

* Windows XP, or
* Windows Vista (32-bit; 64-bit versions of Vista are not supported)

CPU:

* 2.0GHz or higher, or AMD equivalent

RAM:

* 512 MB or more

Disk Drive:

* 8x or faster DVD drive for retail SKUs
* Not required for digitally downloaded version

Hard Drive:

* 8.0 GB or more of free space

Video:

* GeForce4, ATI Radeon 8500 or greater
* Note: ATI Radeon 9200 and 9250 PCI, NVIDIA Geforce 4 MX cards are not supported.

Sound:

* DirectX 9.0c compatible sound card

Network, Internet Multiplayer:

* 2 players (no voice support):
56 Kbps Internet connection
* 2-8 players (with voice transmission):
Broadband-class connection
Sem ako ne mislis na modem ;)
 
Neznam shta vi ochekujete ? da igrate nove igre na Athlonu 2000+ ili Celeronu 2.0 GHz sa GeForce 4 Ti i 512 MB rama? :roll: :roll:
Jbt ovi Intel Core2Duo procesori su skora dzabe..... C2D E 4300 2MB L2 kesh 1.8 GHz 800 MHz FSB koshta nekih 110 € i klokuje bezbedno se klokuje do 3.0 GHz bez podizanja napona a u tom rangu pobedjuje AMD x2 ( 6000+)..... :D PentiumE serija je josh jeftinija: PE 2160 ( isto je Dual Core samo se nezove tako ) koshta samo 93 € radi na 1.8 GHz ( isto se bezbedno klokuje do 3.0 GHz ) samo shto ima 1 MB L2 cache ( deljenog )....
Cene DDRII memorije su smeshne..... Skuplji je proizvodni proces tako da proizvodjachi memorije redjaju samo gubitke.... 1GB DDRII 800 MHz koshta bednih 35 €..... Chak sam i video PQI 1 GB 800 MHz za 3100 din....
Evo ja imam 1 GB 800 MHz ram E 4300 @ 2.4 GHz 7600 GS @ default i nije dosta.... Kochi me ram.... Sad treba da mi stigne josh 1 GB 800 MHz pa cu videti dali mi je dovoljno ili cu staviti Vistu i josh 2 x 1 GB.... Jbg shta cesh kad je memorija dzabe.. :D Sheta za one koji imaju DDR memoriju...
ona josh uvek drzi cenu a vec je izashao DDR III ! 1 GB DDR 400 MHz koshta chak 80 €.... Znachi za cenu 1 GB DDRI memorije moze da se kupi 2 x 1 GB DDR II......
Neznam dali je neko od vas gledao HD TV ? E to je lepota.... rezolucija iznad 1024x768 ( neznam tachno kolika je ali tu je negde ) sa 24 FPS..... Znate kako kazu: ko jednom pogleda HD TV vishe se nevraca na DVD ili one zbrlje od DivX-a i slichnih formata..... Chak i DVD snimak u 768*576 sa 30 FPS izgleda bedno pored HDTV.... :D
Za HDTV treba minimum 384 MB ram i procesor na minimum 2.4 GHz... Ovo je za gledanje sa PC-ja a ako se gleda scremblovan HDTV program na satelitu onda treba:
Dual Core procesor na 2.2 ili vishe i 512 Mb ram..... Na punokrvnom INTEL-u P IV na 3.2 GHz secka.....
 
*P*A*B*L*O*:
Neznam shta vi ochekujete ? da igrate nove igre na Athlonu 2000+ ili Celeronu 2.0 GHz sa GeForce 4 Ti i 512 MB rama? :roll: :roll:
Jbt ovi Intel Core2Duo procesori su skora dzabe..... C2D E 4300 2MB L2 kesh 1.8 GHz 800 MHz FSB koshta nekih 110 € i klokuje bezbedno se klokuje do 3.0 GHz bez podizanja napona a u tom rangu pobedjuje najbolji AMD x2 ( 6000+)..... :D PentiumE serija je josh jeftinija: PE 2160 ( isto je Dual Core samo se nezove tako ) koshta samo 93 € radi na 1.8 GHz ( isto se bezbedno klokuje do 3.0 GHz ) samo shto ima 1 MB L2 cache ( deljenog )....
Cene DDRII memorije su smeshne..... Skuplji je proizvodni proces tako da proizvodjachi memorije redjaju samo gubitke.... 1GB DDRII 800 MHz koshta bednih 35 €..... Chak sam i video PQI 1 GB 800 MHz za 3100 din....
Evo ja imam 1 GB 800 MHz ram E 4300 @ 2.4 GHz 7600 GS @ default i nije dosta.... Kochi me ram.... Sad treba da mi stigne josh 1 GB 800 MHz pa cu videti dali mi je dovoljno ili cu staviti Vistu i josh 2 x 1 GB.... Jbg shta cesh kad je memorija dzabe.. :D Sheta za one koji imaju DDR memoriju...
ona josh uvek drzi cenu a vec je izashao DDR III ! 1 GB DDR 400 MHz koshta chak 80 €.... Znachi za cenu 1 GB DDRI memorije moze da se kupi 2 x 1 GB DDR II......
Neznam dali je neko od vas gledao HD TV ? E to je lepota.... rezolucija iznad 1024x768 ( neznam tachno kolika je ali tu je negde ) sa 24 FPS..... Znate kako kazu: ko jednom pogleda HD TV vishe se nevraca na DVD ili one zbrlje od DivX-a i slichnih formata..... Chak i DVD snimak u 768*576 sa 30 FPS izgleda bedno pored HDTV.... :D

koliko dugo si ti ovo pisao?????:)
 
Ej ja smatram da je sve to OK ali stvarno ko sad bio ja u pc shopu i kazu mi da mi za jak komp sa core2duo na 2.31Ghz,8GB DDRII 1066Mhz,HD 2X250 GB raid 0,GeForce 8800GTX treba 16000 eura.Misim stvarno.Naravno tu je i LCD 19'',Dvd-rw,i pratece komponente
 
korisnik2007a:
Ej ja smatram da je sve to OK ali stvarno ko sad bio ja u pc shopu i kazu mi da mi za jak komp sa core2duo na 2.31Ghz,8GB DDRII 1066Mhz,HD 2X250 GB raid 0,GeForce 8800GTX treba 16000 eura.Misim stvarno.Naravno tu je i LCD 19'',Dvd-rw,i pratece komponente






2 stavke ovde nevalja ta cena
i nemas jos maticnu da moze da primi 8giga rama
 
korisnik2007a:
Ma ima maticna koja ima DDRIII i 8GB rama nisam siguran koliko kosta.Moja omiljena igra:Painkiller;a najbolja grafika:po meni Spidreman 3



brate moj ako ces tako cuo sam ja ddr 12 jedna kartica 25diga nemoj tako


sto se tice tok ili hoce da te sjebe i napali taj lik ili ti nisi dobro cuo ili malo preterujes

jer i naskupli procesor core2duo od 3.6 pa se moze dici na 6000 nekosta ni 700eura i nema teoreme da je ovo toliko


jedino ako nije ovo nesto novo pa ti komp po zelji izbacuje neke ***** zvezde ili tako nesto :P
 
znaci graficka ta ti je 26000din manje vise koja hiljada
procesor 9200din
monitor 7800din
kuciste uzmes neko za 3000din extremno
recas 26eura
ramovi 1 giga 25 eura
pa ti vidi koliko ces da ga budzis

naravno ovo ti nisu cene iz srbiji ja ti po ovim cenama mogu tebi i bilo kome drugome nabaviti
 
*P*A*B*L*O*:
Neznam shta vi ochekujete ? da igrate nove igre na Athlonu 2000+ ili Celeronu 2.0 GHz sa GeForce 4 Ti i 512 MB rama? :roll: :roll:
Jbt ovi Intel Core2Duo procesori su skora dzabe..... C2D E 4300 2MB L2 kesh 1.8 GHz 800 MHz FSB koshta nekih 110 € i klokuje bezbedno se klokuje do 3.0 GHz bez podizanja napona a u tom rangu pobedjuje najbolji AMD x2 ( 6000+)..... :D PentiumE serija je josh jeftinija: PE 2160 ( isto je Dual Core samo se nezove tako ) koshta samo 93 € radi na 1.8 GHz ( isto se bezbedno klokuje do 3.0 GHz ) samo shto ima 1 MB L2 cache ( deljenog )....
Cene DDRII memorije su smeshne..... Skuplji je proizvodni proces tako da proizvodjachi memorije redjaju samo gubitke.... 1GB DDRII 800 MHz koshta bednih 35 €..... Chak sam i video PQI 1 GB 800 MHz za 3100 din....
Evo ja imam 1 GB 800 MHz ram E 4300 @ 2.4 GHz 7600 GS @ default i nije dosta.... Kochi me ram.... Sad treba da mi stigne josh 1 GB 800 MHz pa cu videti dali mi je dovoljno ili cu staviti Vistu i josh 2 x 1 GB.... Jbg shta cesh kad je memorija dzabe.. :D Sheta za one koji imaju DDR memoriju...
ona josh uvek drzi cenu a vec je izashao DDR III ! 1 GB DDR 400 MHz koshta chak 80 €.... Znachi za cenu 1 GB DDRI memorije moze da se kupi 2 x 1 GB DDR II......
Neznam dali je neko od vas gledao HD TV ? E to je lepota.... rezolucija iznad 1024x768 ( neznam tachno kolika je ali tu je negde ) sa 24 FPS..... Znate kako kazu: ko jednom pogleda HD TV vishe se nevraca na DVD ili one zbrlje od DivX-a i slichnih formata..... Chak i DVD snimak u 768*576 sa 30 FPS izgleda bedno pored HDTV.... :D
Za HDTV treba minimum 384 MB ram i procesor na minimum 2.4 GHz... Ovo je za gledanje sa PC-ja a ako se gleda scremblovan HDTV program na satelitu onda treba:
Dual Core procesor na 2.2 ili vishe i 512 Mb ram..... Na punokrvnom INTEL-u P IV na 3.2 GHz secka.....






vidim da niko neogdovara oko pitanja za taj HDTV

to si sada mali i ti preterao jer recimo serije koje posecujem su ti HDTV i radi bez problema na PIII od 800 procesor i sa svega 256 sdrama
 
*P*A*B*L*O*:
Neznam shta vi ochekujete ? da igrate nove igre na Athlonu 2000+ ili Celeronu 2.0 GHz sa GeForce 4 Ti i 512 MB rama? :roll: :roll:
Jbt ovi Intel Core2Duo procesori su skora dzabe..... C2D E 4300 2MB L2 kesh 1.8 GHz 800 MHz FSB koshta nekih 110 € i klokuje bezbedno se klokuje do 3.0 GHz bez podizanja napona a u tom rangu pobedjuje najbolji AMD x2 ( 6000+)..... :D PentiumE serija je josh jeftinija: PE 2160 ( isto je Dual Core samo se nezove tako ) koshta samo 93 € radi na 1.8 GHz ( isto se bezbedno klokuje do 3.0 GHz ) samo shto ima 1 MB L2 cache ( deljenog )....
Cene DDRII memorije su smeshne..... Skuplji je proizvodni proces tako da proizvodjachi memorije redjaju samo gubitke.... 1GB DDRII 800 MHz koshta bednih 35 €..... Chak sam i video PQI 1 GB 800 MHz za 3100 din....
Evo ja imam 1 GB 800 MHz ram E 4300 @ 2.4 GHz 7600 GS @ default i nije dosta.... Kochi me ram.... Sad treba da mi stigne josh 1 GB 800 MHz pa cu videti dali mi je dovoljno ili cu staviti Vistu i josh 2 x 1 GB.... Jbg shta cesh kad je memorija dzabe.. :D Sheta za one koji imaju DDR memoriju...
ona josh uvek drzi cenu a vec je izashao DDR III ! 1 GB DDR 400 MHz koshta chak 80 €.... Znachi za cenu 1 GB DDRI memorije moze da se kupi 2 x 1 GB DDR II......
Neznam dali je neko od vas gledao HD TV ? E to je lepota.... rezolucija iznad 1024x768 ( neznam tachno kolika je ali tu je negde ) sa 24 FPS..... Znate kako kazu: ko jednom pogleda HD TV vishe se nevraca na DVD ili one zbrlje od DivX-a i slichnih formata..... Chak i DVD snimak u 768*576 sa 30 FPS izgleda bedno pored HDTV.... :D
Za HDTV treba minimum 384 MB ram i procesor na minimum 2.4 GHz... Ovo je za gledanje sa PC-ja a ako se gleda scremblovan HDTV program na satelitu onda treba:
Dual Core procesor na 2.2 ili vishe i 512 Mb ram..... Na punokrvnom INTEL-u P IV na 3.2 GHz secka.....






vidim da niko neogdovara oko pitanja za taj HDTV

to si sada mali i ti preterao jer recimo serije koje posecujem su ti HDTV i radi bez problema na PIII od 800 procesor i sa svega 256 sdrama
 
CarDevil:
i nemas jos maticnu da moze da primi 8giga rama

Ovo nije tacno.
Ne pricajte javno o stvarima koje ne znate.
Postoje ploce koje podrzavaju 8GB RAM-a
Ja konkretno znam za gomilu ASUS ploca koja podrzavaju toliki RAM a cene su im od 250€ pa nadalje.
To je mahom serija P5W ploca (i obicno i u nazivu imaju premium, extreme ili professional)
 
CarDevil:
to si sada mali i ti preterao jer recimo serije koje posecujem su ti HDTV i radi bez problema na PIII od 800 procesor i sa svega 256 sdrama
Ni ovo nije tacno.
nemoj brkati HDTV snimak i HDTV gledanje televizije.
HDTV snimak nekog filma mozes da gledas i na obicnom tv-u i imaces lepu jasnu sliku ali ne ono sta je to stvarno jer nemas televizor koji podrzava tu rezoluciju. Ista stvar je i sa gledanjem na kompu.
Dakle nije isto da li gledas HDTV snimak koji je neko napravio ili ti direktno gledas HDTV program
 
Jedna igra sa boljom grafiko a da nije zahtevna je definitivno Far Cry,igra je strašno dobro optimizovana ako smanjiš detalje možeš da ga pokreneš na svakoj kršini a ako povećaš ima da onda ti treba malo bolja mašina,takođe jedan od bolih grfika mi je iz Silent Hill 3 i 4.Probao sam HDTV sa PS3 i Call of Duty 3 moram reći da je stvarno dobro ali neće kod nas još dugo biti popularno.
 

Back
Top