DANAŠNJA MUZIKA

Malo je bezveze pitanje, jer je nekada... sta uopste mislis pod stara?
Nekada je postojao sam Rock'n'Roll, Jazz, Blues. Pa se pojavio Rock sa derivatima, koji je imao stravichnu dominaciju kroz '60 i '70-te. Pa su se pojavili Soul, Funk i R&B, pa Disco, Hip-Hop/Rap, pa je pocela dominacija sintisajzera, koja se na kraju razvila u ogromnu oblast - elektroniku... onda su pocele razne vrste preplitanja i kombinovanja... itd.
A babe i zabe se tesko porede. Tako da ono, mnogo ti nedefinisano pitanje. Sta s cim poredis? Rock onog vremena i ovaj danasnji. R&B ondasnji i danasnji? Sta konkretno?
 
Pop je malo klimavo definisan zanr... al' recimo da je poceo da se formira '80-tih i pocetkom '90-tih.
Danas takav Pop slabo egzistira (Britni, Madona, Robi Vilijams mozda, neke stvari od Avril)... u principu, onda je sve to bilo ipak mnogo bolje, danas je bledo.
Inace ako gledas Pop, kao popular music, ili ti mainstream... danas je to primarno R&B i prepoznatljivo komercijalni House, a oba su po meni tesko isprazni do bola. House josh i boz'pomozi, ali mozda i na to gledam subjektivno, jer mi je elektronika ipak najbliza uvetu.
 
Uh nisam u pop fazonu ni malo...
Evo ti na primer jedne paralele. Kraftwerk kao zacetnik elektonske muzike i Rammstein kao predstavnik industial metala. Sta je bolje ne znam ni sam. Mozda Rammstein zbog upecatljivijih tekstova. Paralela se inace sastoji u minimalizmu koji praktikuju i jedan i drugi band u muzici.
 
Pa sad ono sto sam ja cula od Kraftwerk cini mi se da se oni vise oslanjaju na muziku nego na tekst.Pa samim tim cinimi se da njih vise vole neki umetnicki tipovi a Rammstein mi je za one hard rockere koji su u stanju da odu na koncert i skacu dva sata bez prestanka.Kada bih ja birala pre bih izabrala Krafywerk,ali ne gotivim mnogom ni jedne ni druge.Sobzirom na to pitanje koliko je moje misljenje o njima kompetentno,ali hvala sto se neko napokomn ukljucio u temu
 
Pa sto se Rammsteina tice, pogledaj ljude sa koncerta koji su u publici. Nema tu nekog hard rock-a, mracnih tekstova i sl. Uzmi neku pesmu probaj prevesti, stvarno su izuzetni tekstovi, ali malo su prikazanai na jedan alternativan i originalan nacin.
Umetnicki tipovi? Haha, pa muzika je umetnost, zar ne?
 
Meni izgleda da je Amadeus band naslednik Whitesnake, a Tanja Savic je definitivno naslednica Whitney Houston, mislim da ce Jelena Karleusa naslediti kraljicu popa Madonnu, a da ce Bebo moja bebo moja onaj mali naslediti Erica Claptona. Stevan Andjelkovic bi mogao da nasledi Pink Floyd. Na mladima svet ostaje.8-)
 
Pa sad nadam se da nije bila ozbiljna,ali posto je na anketi bilo i onih koji su glasali da vole grand a i budimo realni ima dosta onih koji to zaista slusaju imala sam pravo da posumnjam.Iskreno ne bih se bas slozila da mi je tema ne odredjena.Ja sam upravo to i htela da raspravimo uopsteno o danasnjoj muzici a ne posebno o zanru ili grupi.Na kraju moje poslednje pitanje je bilo Slusa li neko grupu The Killers
 

Back
Top