Ubistvo u sudu - ubijeni sudija i stranka

Samanta_

Iskusan
Poruka
6.229
Ubistvo u sudu - ubijeni sudija i stranka
Petak, 8. jun 2007. 14:29

Vrhovni sud Srbije saopštio je danas da su oko 11 sati u sudnici Opštinskog suda u Odžacima ubijen sudija Zoran Cvetanović (46) i stranka u postupku Petar Savanović, a da je ranjena zapisničarka u sudu.

Osumnjičeni je Danilov Ilija (53), iz Deronje, stranka u postupku.

Na licu mesta nadležni organi obavljaju uvidjaj, pa će o detaljima javnost biti naknadno obaveštena.

Predsednica Vrhovnog suda Srbije Vida Petrović Škero i ministar pravde u Dušan Petrović su na putu za Odžake, piše u saopštenju.

Cvetanović je bio oženjen i otac maloletne dece.

Predstavnik somborske policije Mirjana Cvijanović potvrdila je da su u sudnici u Odžacima ubijeni sudija i još jedna osoba.
 
Pa tako im i treba kada pokusavaju da izigravaju boga a ne ljude koji dele posteno pravdu. Nisam dosad cuo za nekog postenog sudiju!!! Sve podmiceno i korumpirano, a sve u dogovoru sa advokatom!!!! Dele plen zajedno!!! Kakva je to mafijaska tvorevina SUD!!! Sto bi neko reko kadija te tuzi, kadija ti sudi!!! Prevedeno na srpski, SUD te tuzi SUD ti sudij!!!! Pa mora da nisu cista posla kada ih je ovaj hladno ubio!!! I ja bi ubio da mi neko nesto otme putem suda!! Prvo sudiju pa onda i njega kao i ovaj!!! Vidis svet se danas izmenio!!!! Svi pokusavaju nesto ukrasti tudje a svoje nedaju!!! Ebo bi se sudija za par hiljada eura da dodeli pravdu u korist onog ko mu daje te evre!!!
 
Obersturmfuehrer:
samo_te_gledam ti si obican majmun koji nije video dalje od svoje pecine.
svoje maloumne komentare zadrzi za sebe i ovako komentarisi sa svojim roditeljima siptarima i ortacima muslimanima...
ti si BOLESTAN covek, i treba da se lecis...
Izgleda da si se toliko zaljubio u mene da me svugde u stopu pratis, ma koji ti je, sta uopste oces od mene?? Izgleda da si neki psihopata!!! Sto posto!! a ovaj drugi sto vice , pacovek invalid nije mogo za gusu da uhvati stoku nego lepo ga poslao kod oca nebeskog!!! nemozes ti danas otimati tudje, a jos ako imas para pa potplatis sudiju sto i verujem da je u ovom procesu i bilo, jer neverujem da bi iz cistog mira ubio coveka neko, jos invalid!!!! Sacekajte samo detalje, mada neverujem da ce ove demokrate izneti sve cinjenice na svetlost!! Tu je dosta sudija potkupljeno!!!
 
hajl hitler!!!!! Jesi zadovoljan balavi primitivcu!!! Jos drkas dok kucas uz tastaturu????? Pazi samo nemoj da te ubije struja zbog previse drkanja!!!! Ebo te siptar i islam , kakv be beograd, smrdljivi grad, pijavica od grada, ispija nase gradove tako vadeci nam pare iz opstinske budzete a posle kazete jug srbije slab, ma nije slab, to mi i trazimo regionalizaciju, da svaka opstina svojim parama raspolaze a ne da ih salje za beograd de im beograd odvaja koliko je kojoj opstini potrebno!!! Kakva bolesna zamisao samog beograda, a sto mislis zasto dosta nas mladih odlazi u beograd u potrazi za poslom, pa zato sto ste unistili ostale gradove prodajuci u bescenje fabrike i firme, dali sva prava i ovlascenja mafijasima, pa mogu da nas otpustaju kad god im se digne, vidis uskoro ni ti neces imati posla jer je nas suvise puno koji nemamo posla a zelimo da radimo!!! Verovatno si ti jedan od tatinih sinova pa ti tata kupio autic, da se vozikas po gradu, a ovde pored monitora drkas i pljujes postene ljude!!! Djubre balavo!! Idi igraj SONY3
 
Obersturmfuehrer:
samo_te_gledam ti si obican majmun koji nije video dalje od svoje pecine.
svoje maloumne komentare zadrzi za sebe i ovako komentarisi sa svojim roditeljima siptarima i ortacima muslimanima...
ti si BOLESTAN covek, i treba da se lecis...
Vidis , dosta si pljuvaao pomeni, pokusao sam biti tolerantan koliko sam god mogao, ali kada bi deca znala svoju granicu treba prestati, zato ti poslednji put kazem odjebi od mene seronjo balavi, da ti nedam zausku i to onu pod vakum da se pusis tri dana majmune nadrkani!! Slusaj ako nemozes da povalis nesto i nisi kresnuo vec godinama nista , nemoras ovde da se izivljavas nad nama!!! Postuj druge da bi te i drugi postovali!!! Prvo leci svoje komplekse pa onda savetuj druge!!! Gde me vidis zaobidji me u sirokom luku!!!!
 
Gledalac, mnogo si nervozan, a to ne mogu da dopustim.
Na konto teme... Tvoj prvi komentar je bio ''Pa tako im i treba kada pokusavaju da izigravaju boga a ne ljude koji dele posteno pravdu.'' Pratio si postupak i imaš informacije na osnovu kojih možeš da doneseš takav zaključak ili onako paušalno lupetaš?
Odgovor ne treba jer ga neće ni biti s tvoje strane.
 
jomini:
Gledalac, mnogo si nervozan, a to ne mogu da dopustim.
Na konto teme... Tvoj prvi komentar je bio ''Pa tako im i treba kada pokusavaju da izigravaju boga a ne ljude koji dele posteno pravdu.'' Pratio si postupak i imaš informacije na osnovu kojih možeš da doneseš takav zaključak ili onako paušalno lupetaš?
Odgovor ne treba jer ga neće ni biti s tvoje strane.
A mozes li ti da mi ga popusis jomini!!!
***** li ti sve zivo i mrtvo debilui moronski, vidis ako si ti korumpiran neznaci da je i svaki posteni srbin pod uslovom da nije doktor ili sudija!!! Vidis ti si jedna velika picektina kojoj cu razbiti picku cim te uhvatim djubre shorachko, ti ce mi ovde solis pamet, mozes li da se sagnes da ti dam i jogurt , ***** li ti sve zivo pocevsi od kevu pa do sestru!!! Sve sto ti je zenso u familiji i ima dve noge a izmedju rupu!!! Kako cu da te ***** debilu moronski, ima da mi ga pusis sa uzivanjem!!!! Sve li ti krvavo ***** , milu ti majku ***** ustaso jedan, ma zaklacu te cim te uhvatim seronjo , ***** shorachko!! Mamu ti gu jeben, , slusaj taj tvoj svaba je ustvari ti, to sam odavno saznao, pa sam cutao, trpeo sam tvoje uvrede, koje si mi danas toliko naneo a nijednom sebe nisi banovao, a sada vidi smrada dodje pa mi ga pusi bez reci!!!!1 Joj ***** li ti milu majku sorachku!!! Ma zapalicu te, goreces kao buktinja, jos nisi video kako gori musliman, ili kako crncu izlaze modrice??? E neces ni videti jer ces biti 2 metra pod zemljom djubre separatisticko!!!! ***** li ti sve mrtvo ko ti dade tastaturu u ruke da mu ***** i mozak i pamet, pa lepo ja kazem nije kompjuter za svakojake budale poput jominija koji je umislio da je bog pa banuje koga stigne bez razloga!!!!! Vidis mali, svet je tako mali, da me neces ni osetiti, a bicu ti za vratom!!1 To ti garantujem, visi ce ti glava sorachka!!!!
 
filatelista:
tragedija...ubijeni su tokom glavne rasprave u vezi sa nekom hipotekom. Ubica je invalid i uneo je pištolj u invalidskim kolicima. Nije ubijena stranka nego advokatski pripravnik.
Strašno kakva sve stoka ulazi u Sud, a sudska straža kao da ne postoji.
Cudi me da se ovo nije dogodilo i ranije, obezbedjenje je nikakvo, detektori metala na ulazu (kad postoje) ili su iskljuceni, ili niko ne obraca paznju....I sto budala ubi pripravnika?!
 
Salvantis:
Cudi me da se ovo nije dogodilo i ranije, obezbedjenje je nikakvo, detektori metala na ulazu (kad postoje) ili su iskljuceni, ili niko ne obraca paznju....I sto budala ubi pripravnika?!
Što se tiče obezbeđenja, tragično je, pre neki dan je jedan ludak spopadao pripravnice u liftu nudeći im sex od prizemlja do 4. sprata :roll: :roll:
Ne znam sve, nije u južno bačkom okrugu pa ne znam detalje, nije nadležnost Novog Sada
Pripravnik je bio ispred druge stranke.
Budali ne treba neki jači razlog.
 
jomini:
Haha, od prizemlja do 4. sprata :lol:

Brz je, nema priče. :D
hase.jpg
 
Dvostruko ubistvo u Somboru, ubica uhapšen


Ilija Danilov (53) iz sela Deronje, koji je danas u Opštinskom sudu u Odžacima kod Sombora, sa više hitaca iz pištolja ubio je sudiju Zorana Cvetanovića (46) iz Ratkova, stranku u sudskom sporu Petra Savanovića (54) iz Mladenova i ranio zapisničarku, uhapšen je, saopštila je Policijska uprava Sombora.

Ilija Danilov je bio stranka u postupku.

Isti izvor navodi da je Danilov dvostruko ubistvo počinio oko 11 časova, kao i da tokom dana treba da bude sproveden kod istražnog sudije u Somboru.

Kako saznaje Srna, Danilov je u sudnicu ušao naoružan jer ga nije pretresao šef sudskog obezbedjenja, koji je inače njegov poznanik iz sela Deronja.

Isti izvori smatraju da je motiv ubistva desetogodišnji imovinski spor za koji je danas trebalo da bude doneta presuda kojom bi Danilov, nekad bogat čovjek, ostao bez ičega.

Poznanici i komšije Danilova kažu da je on nekad bio vlasnik privatne zadruge koja je pre rata na prostorima bivše Jugoslavije uspešno trgovala stokom sa tada moćnom firmom "Agrokomerc" iz Velike Kladuše na čijem čelu je bio Fikret Abdić.

Početkom rata pukle su poslovne veze sa "Agrokomercom", ali su ostali veliki dugovi, jer Danilov nije mogao da naplati isporučenu stoku, a samim tim ni obeštetiti svoje zadrugare, koji su sa njim bili u poslu.

Danilov, za koga njegove komšije tvrde da je pošten čovjek, da bi namirio svoje zadrugare dizao je u proteklih deset godina kredite i stavljao svoju imovinu pod hipoteku, ostajući bez nje, a poslednje što je imao, svoju porodičnu kuću, trebao je danas da izgubi na sudu.

Po onome što se dogodilo u sudnici u Odžacima, Ilija Danilov to nije mogao da podnese i odlučio se na bezumni akt ubistva.
Odžački sud u toku dana treba da posete ministar pravde Dušan Petrović i predsednica Vrhovnog suda Srbije Vida Petrović-Škero.
 
MASAKR U SUDU
Ilija Danilov (53) hicima iz pištolja u sudu u Odžacima ubio sudiju Zorana Cvetanovića (46) i advokata Petra Savanovića (54)
ODŽACI - Ilija Danilov (53) iz sela Deronje, kod Odžaka, u petak oko 11 sati hicima iz pištolja u sudnici Opštinskog suda u Odžacima ubio je sudiju Zorana Cvetanovića (46) iz Ratkova i advokatskog pripravnika Petra Savanovića (54) iz Mladenova kod Bačke Palanke. Prema prvim informacijama, u pucnjavi je ispaljeno šest hitaca iz "kolta magnum", a, pored toga što su njih dvojica ubijeni, ranjena je i zapisničarka sudije Cvetanovića.

Danilov je ubio Cvetanovića i Savanovića neposredno pred izricanje rešenja o sudskom izvršenju kojim je trebalo da mu se oduzme kuća u kojoj je živeo sa ženom i dvoje dece. Veruje se da je motiv Danilovu da potegne oružje bilo nezadovoljstvo zbog spora koji je sudija Cvetanović vodio desetak godina. Na ročištu u petak trebalo je da se "stavi tačka" na spor, odnosno da osumnjičenom Danilovu sudski bude oduzeta imovina.

Naime, kako smo saznali, Danilov je nekada bio imućan čovek. Bio je vlasnik privatne zemljoradničke zadruge u Deronjama, koja je uspešno poslovala do 1991. godine, odnosno do početka rata. Partner zadruge bio je, kako smo saznali, "Agrokomerc" Fikreta Abdića, kojem je Danilov isporučivao junad, telad, svinje... U opštini Sombor bio je poznat kao veliki gazda koji je do pre nekoliko godina imao farme, ali i mnogo zemlje, koju je davao pod arendu. Kako se priča po selu, sve je to izgubio krajem prošle godine, te mu je ostala samo kuća.


PETROVIĆ: OVO JE TRAGEDIJA ZA SRBIJU I PRAVOSUĐE

Ministar pravde Dušan Petrović rekao je juče u Odžacima da je ubistvo sudije na radnom mestu u toku rasprave velika tragedija za Srbiju i pravosuđe. Komentarišući činjenicu da je oružje uneto u sudnicu, ministar Petrović rekao je da je to generalni problem sudova u Srbiji.
Na licu mesta bila je i predsednica Vrhovnog suda Vida Petrović-Škero.




Kako nezvanično saznajemo, Danilov je dugovao novac jednom biznismenu iz Bačke Palanke. Pre nekoliko godina Danilov je otišao kod tog poslovnog čoveka da pozajmi pare i tako sačuva svoje imanje i proširi posao. Nameravao je da kupi poljoprivredne i građevinske mašine. Da bi se osigurao, biznismen je da Ilijom otišao u banku, uzeo pare na svoje ime, ali kao garanciju da će vratiti pozajmicu naveo je kuću Danilova. Kako Ilija nije vratio novac, pretpostavlja se da ga je biznismen tužio i da je na osnovu toga Danilov izgubio kuću, koja je juče trebalo da i zvanično ode na doboš.

Poslednjih godina Ilija je oboleo, a navodno je pre nekoliko meseci najavio da će na ovakav način okončati sudski spor. Da li je to zaista istina, pokazaće dalja istraga. Ona će takođe morati da pruži odgovor na koji način je Danilov uspeo da u zgradu suda i sudnicu uđe sa vatrenim oružjem.

Naime, spekuliše se da je Danilov uspeo da prođe pored šefa obezbeđenja suda, inače rođenog brata predsednice Opštinskog suda Jelene Kovačević, koji takođe živi u Deronjama. Pretpostavlja se da su se pozdravili i da je Danilov jednostavno ušao, a da šef obezbeđenja ništa nije posumnjao. Posle dvostrukog ubistva, Danilov je oružje ostavio u sudnici, a zatim se uputio u stanicu policije da se preda.
 
Kad melo sire pogledas ima tu svega ja znam sudije koji zidaju solitere po Beogredu,a znam da se bas sve namesta za lovu.Covek iskesira 30 000e i skinu mu poternicu za ubistvo od pre 10 godina.Ostale tarife su dosta manje.Ima onih kojima na smss spomenuti takve stvari.Za one koji bolje vladaju materijom stanje ja ocajno.Kako u svakom zlu ima i nesto dobro mazda bi ovakvi slucajevi mogli da zavedu vise pravde.
 

Back
Top