PRIZIVANJE DUHOVA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja se izvinjavam ali nazalost ne verujem u to. Meni su se desavale "neke stvari" ali se na kraju sve logicki razjasni. Bila sam na jednom mestu gde svi slepo veruju u to ali ispostavilo se da im je u tradiciji da zvacu "neko drvo" tako da...... :roll:
 
TIJANA T:

DA LI NEKO ZNA KAKO SE PRIZIVAJU DIHOVI?
DA LI NEKO VERUJE DA DUHOVI POSTOJE?

CULA SAM DA MNOGI PRICAJU O NEKOM PRIZIVANJU DUHOVA,ZANIMA ME DA LI JE NEKO NEKADA PRIZIVAO DUHOVE,AKO JESTE VOLELA BIH DA MI POJASNI.U SVAKOM SLUCAJU HVALA.
Jednom sam prisustvovala tome i niko me nije mogao ubjediti da dva tipa u saglasnosti ne pomjeraju casu.
Inace, ne bih to sada probala, jer ne treba otvarati vrata onoga cime ne mozemo niti znamo da upravljamo.
 
-Eva-:
TIJANA T:

DA LI NEKO ZNA KAKO SE PRIZIVAJU DIHOVI?
DA LI NEKO VERUJE DA DUHOVI POSTOJE?

CULA SAM DA MNOGI PRICAJU O NEKOM PRIZIVANJU DUHOVA,ZANIMA ME DA LI JE NEKO NEKADA PRIZIVAO DUHOVE,AKO JESTE VOLELA BIH DA MI POJASNI.U SVAKOM SLUCAJU HVALA.
Jednom sam prisustvovala tome i niko me nije mogao ubjediti da dva tipa u saglasnosti ne pomjeraju casu.
Inace, ne bih to sada probala, jer ne treba otvarati vrata onoga cime ne mozemo niti znamo da upravljamo.

a ja mislim da mnogo likova iz ko zna kog razloga kazu "nemoj!!! necesh mi verovati..." pa po ovom... pozvati duha je ko da otvorish limenku piva, poshto ima ovoliko ljudi kojima je uspelo iz prve...
 
Mislim da sam jednom ranije odgovarala na ovu temu i sada cu kao i uvek dosad pokushati da moj odgovor ne zvuchi kao tipichni odgovori na ovu temu:"Nemoj to da pokushash meni se desilo..." ili "Ja sam jednom tako prizivala duhove i odjednom..." zato shto smatram da su to chiste gluposti... :roll:
Istina je da sam vishe puta prisustvovala prizivanju duhova ili i sama uchestvovala ali nazalost ne mogu da ispricham nikakvu "chudesnu" prichu zato shto uopshteno recheno nije bilo nichega! :lol:
Duhove uopshte nije tako lako prizvati kao shto vecina teenagera misli. Svi misle:"Jao to je kao telefonski poziv,uzmesh chashu (ili neshto sl.) i napishesh azbuku...blabla..." :?
:) Vecina nachina za prizivanje duhova koji su se "odomacili" medju omladinom su obichne gluposti koje ili ne rade ili,ako rade imaju racionalno objashnjenje... :shock: Ali pored svega moram da dodam da postoje nauchni dokazi za postojanje nechega shto mi najprostije zovemo "duhovi". Niko ne moze sa preciznoshcu da kaze da su neke chudne pojave i chudni oblici energije koji su detektovani na odredjenim lokacijama bash dushe nashih umrlih predaka ili sl. ali je chinjenica da neshto postoji!
:o Postoje ljudi koji su iskusni na tom planu-spiritisti,koji mogu na neki nachin da stupe u kontakt sa tim shto mi zovemo "duhovi",ali u danashnje vreme vecina njih su obichni sharlatani i nemaju 2 blage sa onim shto govore... :? Medjutim,oni koji nisu prevaranti,kao shto sam vec rekla,imaju nachine da stupe u kontakt sa "drugom stranom",ali ni oni to ne chine previshe entuzijastichno zato shto znaju da uvek moze da dodje do bog zna kakvih komplikacija i sa tim se ne treba bash igrati. :!:
:wink: Moj uopshten savet je da ne treba chachkati ono shto ne poznajemo,a ko je bash radoznao neka pokusha,ali verujte mi da se u 99% sluchajeva nece desiti nishta! :D
Ali opet moram da ponovim da se pazite zato shto nikad ne znate da mozda nekim zezanjem stvarno prizovete neshto i da onda postane "nezgodno"! :twisted:
 
TIJANA T:

DA LI NEKO ZNA KAKO SE PRIZIVAJU DIHOVI?
DA LI NEKO VERUJE DA DUHOVI POSTOJE?

CULA SAM DA MNOGI PRICAJU O NEKOM PRIZIVANJU DUHOVA,ZANIMA ME DA LI JE NEKO NEKADA PRIZIVAO DUHOVE,AKO JESTE VOLELA BIH DA MI POJASNI.U SVAKOM SLUCAJU HVALA.

E ovako, znam malo vise o tome, te se stoga nalazim dovoljno odgovarajucim da ti odgovorim na to pitanje. Da, duhovi postoje kao sto postoji sve sto ti mozes da vidis (i mnogo toga sto ne mozes). Moram da ti naglasim da PRIZIVANJE DUHOVA NIJE IGRA! Jednostavno ne mogu ovo dovoljno da ti naglasim. Duhovi mogu da osete kada si ozbiljna a kada zelis samo da se zabavis na njihov racun. Ne kazem da ne mozes i to da radis, samo te savetujem da malo bolje razmislis zasto to radis. Elem, postoje razni nacini prizivanja duhova, cak i ti mozes da smislis neke, uostalom nije bitan nacin na koji ces ih prizivati, vec razlog i kolika je tvoja zelja da to uradis, jer duhovi svuda oko nas, ima ih jako puno cak i u tvojoj sobi i tamo gde nikada ne bi pomislila da ih ima. Posledice sarlatanskog prizivanja i remecenja njihovog mira moze dovesti u najmanjoj meri do poltergejsta a u najvecoj da poludis, zato ti jos jednom govorim, pazi sta radis! Mozes da potrazis na nekim sajtovima sledece stvari: Ouija (Uidza) tablu, najpoznatiji nacin komuniciranja sa njima, videla si je u carima (tabla za prizivanje duhova). Uglavnom ti za nju treba jos neko, a princip rada je sledeci: ti i druga osoba sedite okrenuti jedno prema drugom, drzite pokazivac i postavite pitanje tipa Ima li koga? ili Duse da li si tu? Cak mozes na tabli pored slova i brojeva dodati Pozdrav ili neku drugu rec dobordoslice... Nemoj ocekivati da ces uvek uspeti da prizoves nekog duha, jer nekada ti to nece biti dozvoljeno, nekada neces imati energije za to... Preporucljivo je da jedino osavetljenje u toj protoriji bude od svetlosti bele svece. Kada zavrsite pitanja, obavezno pozdravite duha recenicama "Hvala sto si dopustio da ti postavimo ova pitanja, idi u miru" ili nesto na tu foru. Mozes cak da uzmes nekoliko sveca, par sareni kamencica i to postavis ukrug, sednes izvan njega i pocnes prizivanje. Najveci efekat kod ovakvog prizivanja bio bi kada bi sakupila drustvo oko kruga, seli u "turski" sed, uhvatili se za ruke i zajedno prizivali zeljenog duha. Prosvrljaj na netu, naci ces dosta toga... Od mene za sad, toliko.
 
E, овако... Имам једну ортакињу која се зове на П...
Не, није псовка, али као да јесте. И она је била у контакту са два члана овог форума (без мене) и са мном. Тако ме је разочарала да желим да је згази воз (као Ану Карењину)и онда сво троје да је призивамо као духа и ј... јој све по списку!!! АААААААААА!!!!!!!
 
E ovako ljudi da vam nesto kazem u vezi ovoga.Zasto pokusavate da zaplasite ove ljude na forumu sa raznim kojestarijama tako sto pricate,prizivao sam duhove,pomerala se casa,padale su knjige sveske stvari,zatvarala se vrata,otpadale kvake, jos samo sto ne kazete pocele mecke da mi igraju kolo u dnevnom boravku.Pa molim vas,do sad je toliko naucnika i profesionalaca prizivalo duhove i nije dobilo nikakav odgovor...zasto lazete ljude kako su vam se pomerale case i ispisivale vam se recenice.
Do sad da su duhovi vidjeni i tako to vec bi bilo objavljeno vandredno stanje.Zavladao bi "opsti rat izmedju svetova".Da vas tako cuje neko da pricate prvom prilikom bi vas poslao u Lazu Lazarevic.Kad legnemo da spavamo uvece sami znate da kad ne mislite o duhovima zaspite za tren oka i nista ne cujete,dok kada pred spavanje u sred noci(mozda negde u selu) mislite o njima cucete
pucketanje peci koja se pregrejala ili zimskog vetra koji vam pomera kapke prozora koje niste dobro zatvorili.
To sto neki psihicki,namerno pokusavaju da vide duha videce ga samo oni...izmislice ga u svojoj glavi i videce ga i u javi.
E sad to sto neko nije dobro napravio vrata pa mu kvake otpadaju....ili mu slike nisu dobro stavljene na ekser to je njihov problem.Nemojte da zavaravate ove ljude ovde...pozdrav.
P.C. ovaj bi da se upozna sa njim :) kad se upoznas potpisite neko primirje :D
 
DON:
Tijana,
Kad sam bio veoma mlad,dete skoro,ono 21-22 godine,sad sam vec mator,al se secam da je i onda to bilo u "modi".I da,prizivali smo.Bila tu jedna drugarica nasa koja je dosta znala o tome(Eno je sad u VINCI,radi nesto oko Paranormalnim pojavama,kao naucnik,Anita se zove),koja je dosta znala o tome. Ja necu nista da pricam,ali ti je moj savet,ne igraj se time.

PoZ


Dobar savet. Takodje savetujem da se nikako ne igrate sa tim stvarima, poznati su mi slucajevi ljudi koji su iz zezanja krenuli to da rade. Kraj je bio krajnje sumoran. Takodje raspitajte se o Electronic Voice Phenomena (EVP).
 
um je ono sto izaziva kod nas strahove i prividjanja....ljudi samo se trudite da budete pravedni ucite skolu,sport,komp,zena.djeca :)
I ne 3pujte se mnogo....toliko od mene...da cujem ostale komentare bas me zanima kakva su isqstva ali molim vas bez onih fora NIPOSTO NE RADITE TO OPASNO JE!
 
jednastvar:
um je ono sto izaziva kod nas strahove i prividjanja....ljudi samo se trudite da budete pravedni ucite skolu,sport,komp,zena.djeca :)
I ne 3pujte se mnogo....toliko od mene...da cujem ostale komentare bas me zanima kakva su isqstva ali molim vas bez onih fora NIPOSTO NE RADITE TO OPASNO JE!

Ako je tebi tripovanje gubljenje glave zbog necega sto mislis da znas, onda je to tvoj problem. Svi koji su ovde duze od tebe znaju da ne volim da pricam o necemu u sta nisam siguran. Na njima je da slusaju ili glas razuma ili neceg drugog.
 
Uvek sam verovao da postoji nesto i pre i posle naseg zivota. Citajuci razne teme i trazenjem po sajtovima uvek je bilo pricha i rechi kako su razni ljudi dozivljavali razna iskustva,svakakve price u kojima tesko poverujem (al se ipak najezim),tako da ako ima neko ko bi zeleo da proba....znam da ne trebam da se igram time,ali radoznao sam,i dok ne probam uvek cu razmisljati o tome,tako da ako neko barem malo veruje ili zeli da to proba,neka mi se javi na
bigmazzy@gmail.com Neki kazu da je glupost neki kazu da je opasno,tako da jednostavno ne znam kome da verujem....da bi se uverio moram da probam...

Drugo....sto uvek svima se desavalo ili barem tako pricaju da se sve lomilo,sve je padalo....pa valjda vi pozivate duhove u nadi da ce vam se javiti neki vas pokojni poznanik ili nesto vise ? Ne razumem,valjda ako pozivate duhove pozivate duha onog koji vam je bio drag! Jel da ? Sto bi se case lomile i bilo sve strasno,ako vam ta osoba nije zelela nikakvo zlo u sadasnjem zivotu ?
 
Ghost_anim-1.gif
 
e pa ja ne verujem u duhove,i sve te price o padanju,lomnjenju i sve ostalo su urbane legende :roll:
mislim,svi vi znate nekoga ko je doziveo ovo ili ono,istirpovao se u sred noci da je video mrtvu tetku itd...
ma da....
nisam se primala na te price ni kada sam bilaklika a sada cu... :roll:
 
Banshee:
e pa ja ne verujem u duhove,i sve te price o padanju,lomnjenju i sve ostalo su urbane legende :roll:
mislim,svi vi znate nekoga ko je doziveo ovo ili ono,istirpovao se u sred noci da je video mrtvu tetku itd...
ma da....
nisam se primala na te price ni kada sam bilaklika a sada cu... :roll:

Неверуууууујееееееееееем
 
Zasto neko od onih koji su imali iskustva sa duhovima konacno ne ispricaju nesto konkretno i dovoljno stravicno sto im se dogodilo? Doduse, neka devojka je ispricala o slikama koje su neobjasnjivo padale itd, Marx ispricao o casi koja se krece neverovatnim brzinama, ali sve to ne opravdava u dovoljnoj meri ona upozorenja ispisana velikim slovima!
Ja bih molio da neko od 'prezivelih' smogne snage da isprica bar jedan jeziv detalj.
No, ukoliko je prisecanje takvih iskustava traumaticno onda je to neka druga prica.
 
dobro je da su mi svi stolovi u kuci cetvrtasti :lol:
jos bih bez namestaja ostala.
e,a mene licno mnogo vise plase insekti po kuci nego duhovi...ccc,sta sam ja sve nalazila po krsu u mojoj sobi...ma primerke za zooloski vrt.
ajd sad neko lepo da mi objasni,kako nesto nematerijalno,znaci duh,nesto sto nema tezinu,oblik itd....moze da pomera case i baca stvari.
mislim,padale su i meni po kuci slike,knjige,letele novine,vrata su se sama zatvarala ali sam ja ipak zakljucila da je to zbog promaje...sta cu kad mi takav stan,prozori i vrata na sve strane...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top