PRIZIVANJE DUHOVA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
LPhoklica:
Кулиража:
Vase price su mi bas zanimljive, samose pitam koliko istine ima u tome :?

Koliko ste sujeverni to je smesno, prizivanje duhova, bas ce neki mrtvac doci kod vas u sobu da vas plasi dok se vi igrate "opasnim stvarima", pa i da postoje duhovi imaju sigurno pametnija posla nego da se odazivaju na svaku deciju igru "prizivanja duhova". I ovi ako govore istinu sigurno su culi vetar ili nesto slicno napolju pa se od toga posrali i umislili kako neko nevidljivi krsi i lomi sve po kuci...oce to desava se

hahahahah duhovi imaju pametnija posla nego da nas proganjaju hahahaaaaaaaaaa
........................
gotovo NIKAD ne lazem, pogotovu ovde gde nemam ni jedan razlog za to...
moja prica je istinita, pa ko veruje verovace... :wink:

Pa dobro, tebi mogu da verujem da je igla dobila noge i prosetala do susedne sobe (na koji nacin nije vazno).

Ali ostali su malo mnogo preterali sa krsenjem svega sto postoji po kuci, misterioznog zatvaranja vrata od strane duhova, pa ovo me bre podseca na mnoge "standardne" nazovi horor filmove kad se ljudi igraju prizivanja duhova.
Koliko sam prometio svi koji su se javili ovde rekli su da su ih duhovi posetili :? Ajde verujem svima :? . E sad reci mi da to nije malo veliki procenat uspesno izvedenih rituala prizivanja duhova (samo 100%). Pa ako duhovi rade to sto rade, ne bi ljudi vise sumnjali u njih vec bi bilo odmah zabranjeno i kaznjivo po zakonu (ako ima takve posledice kao sto pricate mnogi ne bi izdrzali taj psihicki nemir da ih nesto proganja non-stop godinu-dve).

Evo jedna zanimljiva prica kada je moj pokojni deda video "duha".
Covek seljak, a bilo davno pa nije bilo bas da se kupi leba svugde ko sto ima danas, tako je on skoro svaki dan isao u vodenicu i kad se vracao (uglavnom uvece) morao je da prolazi pored lokalnog tj. seoskog groblja. [Sve kao u nekom od standarda "ulica strave i uzasa" recimo]
I jednu noc u sitne sate [ovde mora nesto domace, "glava secera"] kad je prolazio pored tog strasnog groblja covek vidi duha kako se krece prema njemu, skroz beo (sta biste vi radili u takvoj situaciji?). I sta ce da bude gledao on u njega par minuta i na kraju ustanovi da to u stvari vitlija dzak na ulaznoj kapiji ka groblju...
I koja je bila posledica? Covek nije mogao 5 dana da dodje sebi, skroz osedio, otkino sebi par godina zivota....

Eto jednog lepog iskustva sa duhovima i srecnog kraja (da ne pominjem da je onako uplasen cuo i svakakve glasove, normalno suma a vetar malo puno)...
 
Po mom skromnom mišljenju :wink: ,sve je u glavi,što znači:ako si psihično nestabilan, u tom trenutku,videčeš i čučeš sve i svašta :twisted: Tako da,onaj koji je več rešio da priziva duhove,več je unapred siguran da če se pojaviti i samim tim ih normalno očekuje,i pošto je naš mozak toliko kompleksan :wink: sam pravi iluzije i napetu situaciju da onda dolazi do svega i svačega.To ti je približno isto kao posle gledanja dobrog horor filma u kasne sate u bioskopu i odlaska kuči-svaki šum čuješ,napet si i stalno gledaš levo-desno da te ko ne napadne :wink: To je moje mišljenje i ne znači da sam u pravu. :lol:
 
Ne mogu da verujem da neko ima toliko vremena i da zeli da ga gubi smaranjem na ovom forumu!?Pa ko je video neku dobit od duhova?I sto bi se onda njima bavili i iznosili licna iskustva,koja verovatno nisu bas istinita?!Pustite devojku da ih zove,recite joj kako,ako znate i to je to![/b]
 
Sad,ovo ce biti samo ponavljanje, :o ali prizivanje duhova nije stvar sa kojom se treba zezati!!!!!!!!!!
:D Ja sam,lichno,prizivala duhove i osecaj je bio strashno chudan!To mi je drugarica pokazala i ja nisam verovala chak sam se i smejala tome :lol: :lol: ,ali kad smo sele i pochele da prizivamo duhove (sa iglom,klasika) :evil: odjednom me obuzeo takav strah i jeza da nisam mogla da shvastim shta mi se deshava!
Na svu srecu niko nije nastradao,ali sam chula i za sluchajeve kad neki jesu!!! :shock: :? :roll:
:shock: :( Deshavalo se da duhovi obuzmu neku sobu,kucu ili osobu na neko vreme,ili chak za trajno!!!
:) Necu da ti solim pamet..ti radi kako zelis,ali: :twisted: CHUVAJ SE!!!!!!!!
 
ehehe... hoce to sa duhovima... u osmom razredu ja i moj komsha, drug i sta sve ne.... resimo da prizivamo duhove. Tj. hteli smo da prizovemo jednog jedinog duha, duha njegovog dede koji je umro 10 dana ranije... I sve po pravilu mi uradimo, casa i slova (imali smo negde neko uputstvo), zamracimo sobu, svece radi atmosfere i sedimo pitamo nesto... Ma sta reci osim da je to bilo fino iskustvo jer smo shvatili kakva je to glupost i koliko to nema veze sa zivotom...

A sto se tice ovih prica sto sam cuo, pa ne znam... to mozete da prodajete kao scenarija za dobre horor filmove (ja cu ih prvi odgledati posto obozavam horore, ali ih u danasnje vreme nema bas nesto kvalitetnih)... Inace, verujem u telekinezu i telepatiju i mislim da, ako je vec moguce, to za zatvaranje vrata, i spadanje slika, jedini odgovor jeste da to cine oni koji su i prizivali duha... U takim situacijama ljudi verovatno nesvesno cine telekinezu iz ko zna kog razloga... To je moje, svestan sam, nepotpuno objasnjenje...

have a fun
 
Ja i jos 4-5 osoba smo kao klinci prizivali duhove sa casom, papirima i ostalim. U jednom trenutku je pala neka cinija sa stola i razbila, svi poskakali i istrcali iz kuce, tacnije svi osim jednog druga koji je isao polako za nama i smejao se ko bolesnik jer je on ustvari bio duh koji je srusio ciniju sa stola dok smo mi blenuli u rekvizite za prizivanje. Kasnije smo ga prebili zbog toga.
 
Ni ja nisam verovala da je to moguce. Prizivala sam duhove sa jednom rodjakom i celo vreme sam mislila da ona `gura` casu. Onda sam to pokusala sa jednom drugaricom koja je mene `optuzila` da ja guram casu.Ma kad se setim ta casa je nakad `letela` po stolu jedva smo je stizali. Nista mi nije bilo jasno pa sam se malo raspitala. Dobila sam odgovor da mi stvarno guramo casu ali nesvesno i da su odgovori koje dobijamo od duhova u stvari odgovori koje daje nasa podsvest. Inace odgovori su bili bez veze - ne secam se da je duh ikad ista pogodio. I tako smo se lepo zabavljali sa duhovima dok jednog dana na pitanje ``Duse kako ti je tamo`` nisam dobila odgovor: ``Dodji da vidis`` Ne znam zasto ali sam se sledila i nikad mi vise nije palo na pamet da prizivam duhove. Dve moje drugarica su bezuspesno prizivale duhove pa su me zamolile da im pokazem kako se to radi. Cim je casa pocela da se `krece` izasla sam iz sobe. Vise mi to nije cak ni interesantno!
 
Mrzi me da citiram pa cu ovako:
@Little_white_witch and
Vidis kod mnogih je to problem zato sto se svesno ili nesvesno plase.
Ti si se uplasila nekih stvari koje ti se desavaju u glavi,a samih duhova se plasis i onda sve to pripises duhovima, a u stvari je sve to u tvojoj podsvesti.
@pillot
slazem se sa vecinom stvari koje si rekao samo sto se tice ove telekineze i telepatije imamo suprotna misljenja.
Naime svi koji su to pricali verujem da lazu.
Pojave telekineze/telepatije su veoma retke u svetu i da bi do normalan covek mogao da izvede mora da bude dobro koncentrisan na ono sto radi. A nesvesno, tesko
 
U topiku "Telepatija" naveo sam primer necega sto se meni desilo i sto ne moze drukcije da se okarakterise nego razmena misli bez reci...

Evo da prekopiram ako nisi citao:

Setamo, tako, ona (moja devojka sa koom sam jako blizak zadnjih 4-5 meseca) i ja i pricamo... I razgovor na trenutak zastane... "Pa ocemu bi ti da razgovaramo?" pitam ja nju kroz salu... i u tom trenutku pomislim na --->>globalno zagrevanje<--- ne znam zasto... valjda zbog casopisa koji sam bio uzeo i tu se negde pominjalo... Nema veze, ja sam na to pomislio... i naravno, pogadjate da je onda odgovorila... "Hajde da pricamo o globalnom zagrevanju!!" )))

Ti ces da kazes slucajnost, ali desavale su se i slicene stvari sa njom... Prica je istinita, u to nemoj da sumnjas, iako sam svestan da samo ja mogu biti 100% siguran..
 
Markova:
Preporucujem da se ne proba sa prizivanjem duhova jer ako uspes u tome , zaposednuce prvo telo koje vide.Cuces glasove u glavi koji ti govore da se ubijes , da si ruzan/a,...
Poznati su slucajevi ovakvog ludila na psihijatrijama u nasoj zemlji ali doktori to ne umeju da objasne...

Doktor S.M.Jovanovic
 
Pre sam čak i malo verovao u to.Ali prizivao sam dva puta.To je bilo davno.Prvi put smo prizivali ja i moji drugovi iz odeljenje na malom odmoru.Posledica:dobili smo jedinice.
Drugi put prizivali smo duhove ja i moj drug.
Posledica ušao je njegov brat u sobu i počeo da zavitlava.
 
nije dobro da se duse umrlih uznemiravaju(prizivaju).
i ako se to ipak ucini,neka bude bez izbijanja sale,smeha i zezanja.oni koji to rade moraju u to i verovati.duh pokojnika mora biti vama u srodstvu(mama,baba,tetka...).ipak,savetujem vam da to neradite zbog licne bezbednosti.to nije decija igra
 
slusaj tijana: ja ti to ne preporucujem nemoj slucajno to da radis!!!! ja i moje drugarice imale smo uzasno iskustvo sa tim!!! NE IGRAJTE SE S TIM STVARIMA!!!!! to vam je moj savet
 
psy_girl:
slusaj tijana: ja ti to ne preporucujem nemoj slucajno to da radis!!!! ja i moje drugarice imale smo uzasno iskustvo sa tim!!! NE IGRAJTE SE S TIM STVARIMA!!!!! to vam je moj savet
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Na ovoj temi ovakvih postova najvise ima. Samo kazete ne igrajte se, mi se igrali zmurke sa drustvom pa usput zvali i duhove.
Ako vec imas neko lose iskustvo iznesi a ovde, a ne rekla-kazala.
 
Ma nemate pojma kako to rade 'profesionalke' :lol:

Sestre po metli
"Prizivamo te i odricemo te se ovom..." Baka jedva da je zastala "...ostrom i uzasnom prakljacom."
Voda u kotlu poce da se mreska.
"Gle kako prosipamo..."Magrat uzdahnu "ovu bajatu sodu za pranje vesa i neke otvrdle okrajke sapuna u cast tvoju. Ozbiljno, Nano, ne mislim da..."
"Tisina! Sad ti Gita."
"Pa zazivam te i vezujem te ocerupanom ribacom cetkom Umetnosti i rendetom Zastite", rece Nana vitlajuci po vazduhu. Dodatak za cedjenje otpade.
"Sve je to lepo u vezi s iskrenoscu" bespomocno je saputala Magrat, "ali nekako nije isto."
"Poslusaj ti mene, devojko", rece Baka. "Briga demone za spoljasnji izgled stvari. Vazno je ono sto mislis. Nastavi da radis.

Zar posle njih ja da se bakcem s tim? :lol:
 
Groucho Marx:
Ja probao. Uspesno. Bilo nas je cetvoro i trajalo je dva ili tri meseca, nekoliko puta nedeljno. Radili smo sa casom i bilo je super. Barem na pocetku. Na kraju su se desile neke ruzne stvari zbog kojih smo zauvek prestali da se igramo s tim. I danas kad se sretnemo niko od nas ne spominje te akcije. Tesko mi je da pricam o tome, i ne misli mi se na to i jedini razlog zbog kojeg ovo pisem je da ti kazem - niposto se ne igraj s tim! Znam da ti ovo deluje preterano ozbiljno ali bas me briga, rekao sam ti.

ovo uje interesantno!! :shock:
shteta sto neces...koje ruzhne? mozda je autosugestija??
 
Duhove dozive one osobe koje su psihicki slabe u glavi.Ne mislim da su ludi,nego se lako iznerviraju ili pate od necega.U svakom slucaju ja znam da oni sto su jednom legli u kovceg nece vise iz njega izlaziti,ja se licno vise plasim zivih nego mrtvih,setao sam bezbroj puta kroz groblja nocu,sa drustvom ili bez drstva to jest sam i voleo sam da pridjem onim najstarijim grobovima da vidim ko "lezi" tu i kada je umro.Duha u zivotu nisam video,prizivao sam ih,ali nista mi se cudno nije desilo,valjda zato sto se ne plasim njih i hteo sam da probam to da se sprijateljim sa duhom ako ih dozovem.To mi jedna od zivotnih zelja da ako ikad prizovem duha da probam da se sprijateljim sa njim i da se naviknem na duhove.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top