Putin, štit, Azerbejdžan... И яблони и груши...

Strela

Elita
Poruka
17.244
Путин изненадио Буша предлогом за "штит"

Политика - Пре 29 минута

ХАЈЛИГЕНДАМ - Руски председник Владимир Путин предложио је данас председнику САД Џорџу Бушу да амерички антиракетни "штит" буде постављен у Азербејџану, уместо у Пољској и Чешкој како предлаже Вашингтон, преносе агенције.

Путин је на састанку са Бушем, у оквиру самита седам индустријски најразвијенијих држава света и Русије (Г8) у немачком излетишту Хајлигендаму, зинео став да Москва не би имала никаквих примедби да Вашингтон размести своје ракете у бившу централноазијску совјетску републику Азербејџан.

"То би створило простор за заједничку сарадњу", рекао је Путин Бушу.

Председник Русије истакао је да ако Вашингтон и Москва буду сарађивали у ракетној одбрани, "неће бити никаквих проблема" у међудржавним односима.

Буш је после разговора рекао да је Путин изнео "неке интересантне идеје" о којима ће наставити разговор током дводневног састанка који почиње 1. јула у Кенебункпорту, САД, где је кућа породице Буш.

Аналитичари сматрају да је предлог руског председника изненадио САД, поготово ако се узме у обзир да Москва за то има добар аргумент: антиракетним системом који би био постављен у Азербејџану заштитила би се цела Европа, а не само њен један део што би био случај ако би "штит" био у Пољској и Чешкој.
____________________________
Расцветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой;
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег, на крутой.
............................................
............................................
 
Salvantis:
Interesantna ideja u svakom slucaju. I daleko bolja od americkog plana, posto bi se iz Azerbejdzana najbolje 'pokrivalo' problematicno bliskoistocno podrucje.

E sad jedini problem je sto to nije pravi cilj postavljanja americkog stita....

Наравно да то није прави циљ постваљања америчког штита, али Путин овим предлогом преузима темпо и истерује ствари на чистац. То је поента.
 
Нормално, шта ћеш штит који служи као одбрана од Ирана у Пољској?
Кога да брани, Шведску? Његово право место ту где каже Путин, који се очито уопште не боји штита јер нуди да се направи још ближе Русији. Мислим да ће Буш, као компромис, пристати да штит буде у Украјини или Грузији.
 
Strela:
Расцветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой;
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег, на крутой.
............................................
............................................

...

Выходила, песню заводила
Про степного сизого орла,
Про того, которого любила,
Про того, чьи письма берегла.

Ой ты, песня, песенка девичья,
Ты лети за ясным солнцем вслед.
И бойцу на дальнем пограничье
От Катюши передай привет.

Пусть он вспомнит девушку простую,
Пусть услышит, как она поёт,
Пусть он землю бережёт родную,
А любовь Катюша сбережёт.

Расцветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


('Ђе ме нађе, Стрело!)

А лепа је и италијанска верзија:

Fischia il vento e infuria la bufera,
scarpe rotte e pur bisogna andar
a conquistare la rossa primavera
dove sorge il sol dell'avvenir.


Ogni contrada è patria del ribelle,
ogni donna a lui dona un sospir,
nella notte lo guidano le stelle,
forte il cuor e il braccio nel colpir.


Se ci coglie la crudele morte,
dura vendetta verrà dal partigian;
ormai sicura è già la dura sorte
del fascista vile e traditor.

Cessa il vento, calma è la bufera,
torna a casa il fiero partigian,
sventolando la rossa sua bandiera;
vittoriosi, al fin liberi siam!


(Testo: Felice Cascione
Musica: sul tema russo "Katiuscia"
Anno: 1944)
 
Norma Kampl:
...

Выходила, песню заводила
Про степного сизого орла,
Про того, которого любила,
Про того, чьи письма берегла.



Руски језик је ко створен за поезију, како лирску, тако и патриотску, војну.
По мени, имају најбољу химну на свету. Странка Јаблоко је предлагала Испраћај Словенке за руску химну. Ако неко има текст ове песме, био би му захвалан.
Са друге стране, некако јадно звучи у обичном говору, кад чујем нићево, доста ми је свега. Кад сам схватио да немају ни сам/си/је/смо/сте/су, одустао сам од учења руског.
 
Strela:
Путин изненадио Буша предлогом за "штит"

Политика - Пре 29 минута

ХАЈЛИГЕНДАМ - Руски председник Владимир Путин предложио је данас председнику САД Џорџу Бушу да амерички антиракетни "штит" буде постављен у Азербејџану, уместо у Пољској и Чешкој како предлаже Вашингтон, преносе агенције.

Путин је на састанку са Бушем, у оквиру самита седам индустријски најразвијенијих држава света и Русије (Г8) у немачком излетишту Хајлигендаму, зинео став да Москва не би имала никаквих примедби да Вашингтон размести своје ракете у бившу централноазијску совјетску републику Азербејџан.

"То би створило простор за заједничку сарадњу", рекао је Путин Бушу.

Председник Русије истакао је да ако Вашингтон и Москва буду сарађивали у ракетној одбрани, "неће бити никаквих проблема" у међудржавним односима.

Буш је после разговора рекао да је Путин изнео "неке интересантне идеје" о којима ће наставити разговор током дводневног састанка који почиње 1. јула у Кенебункпорту, САД, где је кућа породице Буш.

Аналитичари сматрају да је предлог руског председника изненадио САД, поготово ако се узме у обзир да Москва за то има добар аргумент: антиракетним системом који би био постављен у Азербејџану заштитила би се цела Европа, а не само њен један део што би био случај ако би "штит" био у Пољској и Чешкој.
____________________________
Расцветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой;
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег, на крутой.
............................................
............................................


PUTIN OFFERS JOINT MISSILE SHIELD

PUTIN PONUDIO DŽOINT RAKETU DJOLETU BUŠU


_43022211_putinbushafp203i.jpg

George Bush (left) and Vladimir Putin
US officials say they will examine Mr Putin's proposal
President George W Bush has described as "interesting" a proposal by Russia's president for resolving the row over the planned US missile defence shield.

Vladimir Putin said their two countries could use a radar system in Azerbaijan to develop a shield covering all of Europe, during talks at the G8 summit.

Mr Putin said the base could detect incoming missiles from so-called rogue states aimed at Europe or the US.

Russia has been critical of US plans to extend the shield into central Europe.

Mr Putin has repeatedly scoffed at US claims the defence shield is targeting rogue states, and has said Moscow may in response aim its missiles at Europe.

'Common work'

But after the meeting on the fringes of the summit in Germany, the Russian leader said the threat to re-target Russian missiles could be withdrawn if Washington agreed to use the former Soviet radar base at Gabala in Azerbaijan.


This will make it possible for us not to change our stance on the targeting of our missiles
Vladimir Putin

"This will make it possible for us not to change our stance on the targeting of our missiles," Mr Putin said. "On the contrary, this will create the necessary grounds for common work."

"This work should be multi-faceted with the engagement of the states concerned in Europe."

Mr Putin added that if Washington and Moscow co-operated transparently on missile defence, "then we will have no problems".

Mr Bush said his Russian counterpart had presented some interesting suggestions and that they would discuss the issue further during two days of talks beginning on 1 July in Kennebunkport, Maine.

"We both agreed to have a strategic dialogue," he said.

"This is a serious issue."

Mr Bush's national security adviser, Stephen Hadley, said the Russian proposal was a "positive development".

He said it showed President Putin acknowledged the potential threat from rogue states and that officials from Russia and the US would sit down in the future to discuss the development of the shield.

"Let's let our experts have a look at it," Mr Hadley told reporters.

I want you sing Lasha Tumbai
I want you sing Lasha Tumbai
Okay, happy end

Ko ne čita "Veeeeeliku SRSbiju" nek obidje ovaj link:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6729751.stm
Ni reč jedinu da će da saradjuju sa radikalima - zato ne verujte im ni reči!

 
СЛОБОДА:
Руски језик је ко створен за поезију, како лирску, тако и патриотску, војну.
По мени, имају најбољу химну на свету. Странка Јаблоко је предлагала Испраћај Словенке за руску химну. Ако неко има текст ове песме, био би му захвалан.
Са друге стране, некако јадно звучи у обичном говору, кад чујем нићево, доста ми је свега. Кад сам схватио да немају ни сам/си/је/смо/сте/су, одустао сам од учења руског.


Ja se prosto rastopim kad čujem :"Dajte mnje spićku da zakurim"

HEJ SLOVENI

Союз нерушимый республик свободных
Сплотила навеки Великая Русь!
Да здравствует созданный волей народов
Единый, могучий Советский Союз!

Славься, Отечество наше свободное,
Дружбы народов надёжный оплот!
Партия Ленина — сила народная
Нас к торжеству коммунизма ведёт!

Сквозь грозы сияло нам солнце свободы,
И Ленин великий нам путь озарил:
На правое дело он поднял народы,
На труд и на подвиги нас вдохновил!

В победе бессмертных идей коммунизма
Мы видим грядущее нашей страны,
И Красному знамени славной Отчизны
Мы будем всегда беззаветно верны!
 
Iron Lord:
To što imaju pravo na veto, ne znači da će ga upotrebiti za džabe...
Nama bi taj veto puno značio, ali ko radi za raju, zanemaruje taktiku...

Једини начин да и Путин и Буш остваре своје ставове је да Коштуница и Тадић први признају независно Косово. Ако то не ураде, Путин ће Косово у најмању руку мењати за Абхазију. Руски тајкуни су покуповали Ибицу, Азурну обалу, Сочи, Црну Гору, треба им обале.
 
СЛОБОДА:
Једини начин да и Путин и Буш остваре своје ставове је да Коштуница и Тадић први признају независно Косово. Ако то не ураде, Путин ће Косово у најмању руку мењати за Абхазију. Руски тајкуни су покуповали Ибицу, Азурну обалу, Сочи, Црну Гору, треба им обале.

Medjutim, 1944 je došlo do blage izmene u himni:

Сквозь грозы сияло нам солнце свободы,
И Ленин великий нам путь озарил:
Нас вырастил Сталин - на верность народу,
На труд и на подвиги нас вдохновил!
 
Iron Lord:
Medjutim, 1944 je došlo do blage izmene u himni:

Сквозь грозы сияло нам солнце свободы,
И Ленин великий нам путь озарил:
Нас вырастил Сталин - на верность народу,
На труд и на подвиги нас вдохновил!

како су ког председника мењали,мењали су и текст химне, али музика је остала иста.
 
Salvantis:
E kad to kaze lik koji u avatru ima bolesnika koji drzi mrtvu macku za rep...... sto ne probas da uhvatis i zivog macora :D
Prvo nije bolesnik nego farmer, drugo nije mačka nego ris koji je podavio piliće. Siroti pilići... Gde jеbio Elvis Brotherović kad su utihnuli pilići?

Strela:
То он хоће мене да нервира, јер зна да сам мачкарка (а и он је мачкар)... :roll:

Tebe niko ne sme da bije! Kakvo nerviranje? Ja sam mislio sve vreme da je prijateljsko natpamećivanje. Dopada mi se tvoj stil...
 

Back
Top