Unknown device...

Još jedna sitnica... Ranije kada instaliram drajver za bežični prozor za gašenje (dat u prilogu) se menja upravo sa tim drajverom i zahteva lozinku, koju nemam ali nije ni bitno, uvek je menjao taj prozor, sada nije. Bežični radi, sad sam zvala provajdera.

Hm, grafičku mi je nezgodno da diram (a mislim da i nemam drajver ovde :( jer nema integrisanu pa sam ebala eža na pola posla :shock: ) Ali ako ništa drugo ne pomogne...

Sad ću da ubacim onaj disk od ploče pa neka crkne ako treba :)
(Šalim se... :shock: )
 

Prilozi

  • Turn Off.jpg
    Turn Off.jpg
    11,5 KB · Pregleda: 3
Ovako... Ubacila sam disk ali instalacija traje manje od sekunde (pokazuje da je sve već instalirano) Šta mi ostaje? Da obrišem? :shock:

Interesantno je šta je onaj program našao..... Pored mnogo nekakvih stavki koje DM ne očitava, a odnose se na hardver za koji znam da je u redu (bluetooth, palm, fleš, štampač, tastatura, miš...) ovo ne znam šta je, a nema ga na DM:
Mnogo nekakvih stavki koje počinju sa Microsoft:
Streaming Clock Proxy
Streaming Quality Manager Proxy
Kernel System Audio Device
Kernel DRM Audio Descrambler.....
Da ne nabrajam, ima ih gomila...
I nekakvi kodeci...
E, sad, šta je:
BDA IPSink
RAS Async Adapter
WAN Miniport (L2TP)
WAN Miniport (PPTP)
-II- (PPPOE)
-II- (IP)
Direct Parallel
ima toga još...
Plug and Play Software Device Enumerator
Volume Manager
Logical Disk Manager
>>> Microsoft System Management BIOS Driver
>>> Generic Volume
Možda neko od vas može da pretpostavi šta bi od ovoga moralo biti na Device Manager-u, a jel'te, nema ga...?!
 
Taj unknown device,moze da bude i WDM driver,ali ovo za stand by ogdovor je u instalaciji graficke karte! To lepo nabavis (nesto ne verujem da ces da skidas driver sa neta? ),instaliras i ne bi trebalo da bude problema sto se tice snand by-a...
 
Pretpostavljam da ti taj program nije prijavio unknown device... Kao što rekoh, to se nešto win. pogubio ( u pitanju je serijski port i driver mu je instaliran ). Čudno je i to da te svaki put pita za instalaciju driver-a... Jel' imaš win. cd? Mogla bi da uradiš samo repair, možda bi pomoglo ( možeš probati, neće ničemu škoditi ). Ili ako nemaš instaliran SP2, bilo bi i to od koristi da uradiš...
 
Imam Win. CD, ali je to neki Win. sa SP3, a ovde imam SP2, tako da ne verujem da bih mogla da ga iskoristim. Ovaj program ne prijavljuje nikakvu Un. Device, sve je u redu, pa mi je logično da iz onoga što nema provalim šta je to što ovaj ne očitava. Ako ne stvara probleme (a za sada ih ne stvara) kako da stopiram poruku sa podizanjem sistema, i da li je to uopšte moguće?
Grafičku ću da potražim, ali se sećam da sam i ranije instalirala drajver za nju, pa sva sreća što sam dobijala neku štrokavu sliku kada ga obriše ili ne bih znala šta dalje da radim. Ovako mi baš nije svejedno, ali hvala na odgovorima.
 
1. Radi uočljivo sporije, pa sam pomislila da je UD 256 RAM-a, pošto je serviser imao problem da podesi da obe (nova i stara od 256) rade istovremeno, ali je na kraju uspeo. Međutim, i dalje registruje 512 RAM. Ali radi stvarno usporeno.
2. Imam Stand By :) odjednom...
Ovde je bila treća stavka koja nema veze sa životom.
 
Kasno! Video sam šta je pisalo... :)
3-To je mrežna kartica integrisana na ploči, a ne ono ...
2-Odlično za stand-by ( moguće da drajver za mrežnu nije u redu pa da zbog toga nije bio dostupan pre ).
1-Nije RAM sigurno...
Hmmm... Zašto radi sporo? Probaj naći driver za mrežnu u Add/Remove programs i ukloni ga.
 
OndaK, enable device... Posle toga nije htelo da radi, dok nije restartovan komp. (Code 10 :? )
Bez obzira da li je enable ili disable, uvek po podizanju sistema traži drajver.

I uvek imam 512 RAM. Jedino se menja mogućnost Stand By.
Ako stvara problem isključila bih ja TO, ali ako je to memorija ili ko zna šta drugo ne bih baš :?
 
To što je pisalo sam obrisala jer sam se kasno setila da sam sama isključila tu karticu juče, pa sam utripovala zašto to odjednom ne radi :shock: :) Nije to, dakle... Ne znam šta je ali utiče na stendbaj.
 
@Lexa:Znači, mrežnu si sama isključila... A ja se ponad'o da smo na dobrom putu... :(
Što se tiče Unk. D. to sigurno nije memorija( a verovatno ni nešto konkretno ).
Ne znam šta da ti kažem... :confused:
Mislim da je rešenje u Repair-u windowsa ( ako nisi željna da ga instaliraš ). Ako nemaš disk sa koga je instaliran, možeš da koristiš i taj SP3 ( to ustvari ne postoji, već je neka modovana verzija, sa možda nekim ekstra update-ima i sl.). Ako ćeš koristiti taj disk, onda pokreni instalaciju iz windowsa i izaberi Upgrade opciju. Znači, ostaće ti programi, setovanja i sl. Ili to ( i možda rešenje problema ), ili Add New Hardware Wizard svaki put ( ili skroz novi windows - to bi sigurno rešilo problem! )... :roll:
Razmisli...
 
Ustvari ne radi komp. sporije, ali kada taj "uređaj" ne radi (disable) sistem se podiže mnogo duže. Onda mu treba nekoliko minuta da dođe sebi, što nije slučaj kada je UD enabled, sad da li je to nešto konkretno ili apstraktno ne znam :) ali očigledno ima nekog uticaja.....
Hvala svima.
 
Ma bre tako je ovaj nazvao što mi je uvalio to... I sam je rekao "kao neki SP3", imalo je crni taskbar ali iz nekog razloga nije htelo da se instalira kako treba... problem sa drajverom za grafičku :?
 
problem nije ni u maticnoj ni u grafickoj to ti je ostalo kad si instalirala drajvere od maticne ploce nisi ispostovala proceduru i nesto ti je ostalo umetnuto u neki od portova
 

Back
Top