Punk anketa!

Najbolji punk band

  • Ramones

    glasova: 12 37,5%
  • Clash

    glasova: 5 15,6%
  • Sex Pistols

    glasova: 15 46,9%

  • Ukupno glasova
    32
  • Anketa je zatvorena .
Pa tako nesto mislim imam ja vecih favorita sto se tice tog pravca od Pistolsa al kao sto rekoh oni su nekako ipak najpoznatiji punk bend tj. na njih vecina pomisli kad se kaze punk mada sama anket nije bas postavljena dobro jer je "najbolji" subjektivan pojam
 
Dead Kennedys
Zacetnici HC panka. Nastupom na Bay Area Awards i pesmom Pull My Strings prorekli su buducnost mnogih kako pank tako i rok bendova a i pesma je prozivka na grupu Knocks.
Definitivno oni. Nema benda koji je njih zeznuo. Kakvi tekstovi kakav zvuk. Pravi udar na rezim. Tekstovi koji su na visokom nivou. Nemaju glupe balade(neam nista protiv balada ali umeju da nerviraju ali volim neke take pesme) a opet su dostigli vrhunac. Raspali su se nakon brojnih tuzbi. Zato nisu ipak Kenedizi pobedili vec je zakon pobedio. DK fought the law and LAW WON! Grupa je jedna od najjacih. Svaka pesma je dobra. Nema izuzetaka. Svaki album treba preslusati. Nijednu pesnu ne treba ignorisati. Mnogo mnogo mnogo dobar bend!
 
Pravi Pistolsi su trajali kratko. Bili su odlični za to vreme, ali... Ovaj pokušaj povratka pre par godina je bezvezan.

Clash su mnogo švrljali u raznim muzičkim pravcima. Koketirali sa reggae/dub.

Ramones više pripadaju nekom punk rocku, ali su trajali duže sa konstantno dobrim albumima.

Tako da ipak Ramones.
 
Sex-Pistols-Poster-C10290559.jpeg
 

Back
Top