Windows lock

The Scientist

Zainteresovan član
Poruka
208
Kako sigurno zakljucati windows da bi ga jedino ti mogao koristiti. Dosadilo mi je trpim kako mi mladji brat stalno pravi sra?a po mom kompu. Znam za opciju zatvaranja iz biosa,ali postoji kabl u kucistu koji kad izvadite i ponovo vratite lozinka u biosu se gubi tako da je taj nacin zastite cista nula. Takodje moze se komp zakljucati lozinkom administratora,ali to nije dovoljno, svako moze da ti udje u bios i radi sta hoce(plus moram da zakljucavam i safe mode,a sve to je cisto smaranje).
Da li postoji treci bolji nacin? Mozda neki program koji mogu da skinem na netu?
Hvala unapred
 
Nabavi neku napravu tipa SecureIDE koji dolazi uz Abit IC7-MAX3 plocu... Stavis to na liniji izmedju hard diska i kontrolera, i svi podaci koji se pisu na hardu ce biti kriptovani... Da bi se hard disk citao normalno, moras da ubacis kljuc u firewire port, inace nema teorije da se ista podigne ili procita sa tog diska...

A onda lepo kljuc u dzep, pa tvoj brat moze da se igra u BIOS-u do mile volje... dzaba mu sve to kad nema sistema ;)
 
ko sto rekose predji na XP.
Razlog je to sto moze da ti ocisti bios,ali da bi mogao da koristi safe mode opet mora da se loguje,a ti jedini znas obe sifre ( jedna sa administrator nazivom - obavezna i jedna sa administratorskom dozvolom,tvoje ime - obavezna )
 
Incognito:
... i njegov brat stavi boot disketu, upotrebi jedan od mnogih programa za ciscenje sifre, i problem resen ;)
Bas tako.Znaci nijedno resenje nije trajno.Inace ja koristim XP i stavljao sam vec dve sifre (normal i safe mode),ali znam da to nije dovoljno.Znaci meni treba neka jaca zastita (ako uopste postoji takav program) i to po mogucstvu softverska jer pretpostavljam da zastita hardverskog tipa nije preterano jeftina.
Dakle pitanje: NAJBOLJI SECURITY PROGRAM ZA WINDOWS LOG ON JE ...???
Hvala
 
Купи 'фиоку' за хард диск и један хард диск брату па кад ти завршиш свој посао извадиш свој хард диск па у сеф, а у 'фиоку' стави његов па нек чачка шта год хоће ... :lol:
 
kvazimodo:
Купи 'фиоку' за хард диск и један хард диск брату па кад ти завршиш свој посао извадиш свој хард диск па у сеф, а у 'фиоку' стави његов па нек чачка шта год хоће ... :lol:
To sam i ja uradio pre nekih pola godine i prezadovoljan sam jer mi je mladji brat stalno svojim igricama sjebavao sve sto mi se nadje na kompu tako da ti je najbolje resenje da to uradis ili da predjes na XP!
 

Back
Top