mame i sinovi koji postaju muškarci

More_bre

Primećen član
Poruka
819
Ako među vama ima žena koje već imaju sinove starije
od bar 16 godina,
voleo bih da mi kažete da li primećujete njihov polni identitet ?

Da li umete da primetite njihovu (ne)privlačnost,
u fizičkom pogledu i u pogledu ličnosti ?

Dakle, uprkos materinskom odnosu koji ume da bude
veoma nekritičan prema potomku,
možete li da primetite i ocenite
svojega sina kao muškarca ?

Dodatak:ako majka jeste sposobna da realno oceni
muške kvalitete svojeg sina, njegove potencijale za uspeh ili neuspeh
u odnosima sa ženama,
kako se oseća majka čiji se sin razvio u osobu neuspešnu u toj oblasti života ?
u nekoga ko je po svojim fizičkim ili karakternim osobinama
praktično predodređen na neuspeh.

I iz оčiglednih razloga je nesrećan, ali pošto se protiv prirode ne može
nema ni neke nade da će se stanje promeniti.
 
daj, ti nisi normalan! evo, recimo ja nemam sina, ali imam brata. nikad nisam tako gledala na njega, apsolutno. kad s elepo sredi, mogu da konstatujem da se lepo sredio, da mu nešto stoji ili ne stoji, ali NIKAD ga nisam kontala na način kao što bih kontala druge momke. kontam ga, u fizičkom smislu kao deo sebe, meso koje je srodno mom, izašlo iz istog tela. verovatno i majka tako gleda na svoje dete.
 
Nisam mislio na to da majke osećaju polnu privlačnost prema sinovima.

Pitam da li je majka svesna (ne)privlačnosti svojega sina kao muškarca.


kao što bilo koja žena može za bilo kojeg muškarca
da kaže da je u tom smislu dasa ili šonja, desetka ili jedinica,
manje ili više vredan na taj način.
 
Ja mogu za mog brata od 18 godina da kažem da je stvarno retko lep momak (čista desetka, objektivno), ali isto tako mogu da kažem da ne bih nikad volela da budem na mestu njegove devojke zato što je nestalan i nije baš preterano veran. Dobro, kontam da je još uvek mlad, nezreo i neozbiljan, ali ipak....Ja nisam ni u njegovim godinama, a ni sad, varala svog momka. Sve se molim da se promeni.
 
Moj sin je mali...4 godine...ali bice sladak i smeker...to se jednostavno oseti od malih nogu...posmatrala sam druge decake i njega...fizicki..svi su oni slatki na neki nacin...psihicki...moj sin je hrabriji dosta od drugih kad je rec o sukobu sa starijim od sebe itd., deluje vise muski, a opet ima neznost.
Realna sam poprilicno. Sin moje sestre je u tim nekim pubertetskim godinama i mislim da nece imati neki prolaz kod zena. Simpatican je, al preemotivan, mada mislim da ce naci ravnotezu vremenom.
 
gossca:
Moj sin je mali...4 godine...ali bice sladak i smeker...to se jednostavno oseti od malih nogu...posmatrala sam druge decake i njega...fizicki..svi su oni slatki na neki nacin...psihicki...moj sin je hrabriji dosta od drugih kad je rec o sukobu sa starijim od sebe itd., deluje vise muski, a opet ima neznost.
Realna sam poprilicno. Sin moje sestre je u tim nekim pubertetskim godinama i mislim da nece imati neki prolaz kod zena. Simpatican je, al preemotivan, mada mislim da ce naci ravnotezu vremenom.

:lol: :lol: :lol: Skromnost je tvoja najveca vrlina, jel tako?
 
gossca:
Moj sin je mali...4 godine...ali bice sladak i smeker...to se jednostavno oseti od malih nogu...posmatrala sam druge decake i njega...fizicki..svi su oni slatki na neki nacin...psihicki...moj sin je hrabriji dosta od drugih kad je rec o sukobu sa starijim od sebe itd., deluje vise muski, a opet ima neznost.
Realna sam poprilicno. Sin moje sestre je u tim nekim pubertetskim godinama i mislim da nece imati neki prolaz kod zena. Simpatican je, al preemotivan, mada mislim da ce naci ravnotezu vremenom.

Ljubi ga majka! Alaj ce biti slomljenih zenskih srculencadi?!
 
gossca:
Moj sin je mali...4 godine...ali bice sladak i smeker...to se jednostavno oseti od malih nogu...posmatrala sam druge decake i njega...fizicki..svi su oni slatki na neki nacin...psihicki...moj sin je hrabriji dosta od drugih kad je rec o sukobu sa starijim od sebe itd., deluje vise muski, a opet ima neznost.
Realna sam poprilicno. Sin moje sestre je u tim nekim pubertetskim godinama i mislim da nece imati neki prolaz kod zena. Simpatican je, al preemotivan, mada mislim da ce naci ravnotezu vremenom.
Da, ovo je upravo primer koji govori o odsustvu realnog rasudjivanja u majki. Ne kazem da momcina od 4 godine ne deluje muzevno i u isto vreme nezno... ali ipak...
Moja mama je ubedjena da jos uvek posedujem bujnu kosu i verujem da bi silno zelela da imam frizuru kao Zdravko Colic.
Da... i nikad joj nisam debeo.
I tako... svasta jos nesto.
 
...pa sad...mozemo da se zezamo...al moj nos ne gresi...to jest retko gresi...
...ja kad procenim klince il tinejdzere to je to...to mu je buducnost...salim se...
...al bice zavodnik...znam...tako i treba...mama ce ga savetovati kad zapne...
...sto se tice skromnosti...ja se iskreno trudim da budem skromna...nadam se da se to primeti...osmeh...
 
Nemam sina, al' imam starijeg brata...
Predugacko bi bilo da opisujem sve njegove mane i vrline, al' ukratko, suuuper izgleda, a i pametan je... :smile:

Uglavnom su mi se svidjale njegove devojke i dobro se " nosio" sa njima, do... :?

Pa naisao je na jednu hercegovku, koja ga je i do " matematicara" dovela...tako ga je " sredila" da ga vise ne prepoznajemo... :?

I bilo bi to sve ok, da nije pokusala i sve nas da " sredi"...sto joj na svu srecu nije uspelo :lol:

Mislim da smo i mama i ja bile apsolutno realne sto se tice polnog indentiteta sina/brata...jel' to bese pitanje? :lol:
 
nismo potpuno neobjektivne.ja sam samo ultra osetljiva kada je u pitanju moj sin,ali da imam i cerku bila bih i kada je ona u pitanju takva.i prema sestrinoj deci sam takva.i prema tudjoj.ja decu vrlo ozbiljno shvatam kada mi se obracaju,mnogo ozbiljnije i sa vise postovanja nego odrasle.ali,veoma dobro vidim gde bi moj sin mogao zbog nekih karakternih osobina u zivotu da zapne.to je opet pretpostavka.nisam toliko vidovita da bih dala procenu za bilo koga.ono sto bi meni moglo da bude kod njega tesko,ne znaci da ce jednoga dana biti nekoj njegovoj devojci.
 
SANDRINAbg:
Nemam sina, al' imam starijeg brata...
Predugacko bi bilo da opisujem sve njegove mane i vrline, al' ukratko, suuuper izgleda, a i pametan je... :smile:

Uglavnom su mi se svidjale njegove devojke i dobro se " nosio" sa njima, do... :?

Pa naisao je na jednu hercegovku, koja ga je i do " matematicara" dovela...tako ga je " sredila" da ga vise ne prepoznajemo... :?

I bilo bi to sve ok, da nije pokusala i sve nas da " sredi"...sto joj na svu srecu nije uspelo :lol:

Mislim da smo i mama i ja bile apsolutno realne sto se tice polnog indentiteta sina/brata...[/b]jel' to bese pitanje? :lol:
E ja moram apropo ovog posta da nepišem jednu svoju teoriju, ne tiče se direktno teme, al ovo što je SANDRINAbg napisala je definitivno potvrđuje.
E taorija je sledeća, pa bih vas molila da mi kažete da li ste i vi to primetile.

LM, majke koje imaju samo mušku decu lakše prihvataju snajke. Kao da u njima gledaju nerođene ćerke, dok majke koje imaju i žensku decu sa snajkama nisu baš u najboljim odnosima. Jer ćerku već imaju pa ima "dodatna" ženska osoba, koja je pride "obrlatila" njihovo mezimče, ne treba.

E sad, nisam upoznala devojku pa ne mogu da tvrdim da ste vas dve u pravu, ali ja se nekako vodim onom (mama me davno naučila) poslovicom (ili šta je već): ako te svekrva ne voli znači da ti veza funkcioniše. :lol:

A što se teme tiče. Namam sina, nemam brata, tata mi i nije neki frajer. :lol:

bug.gif
 

Back
Top