Da li dajete parice onima sto prose?

piskaralo

Aktivan član
Poruka
1.278
Da li dajete pare onima sto prose i da li ste sujeverni u vezi toga(ako date parice recimo pred ispit sigurno polazete, a ako ne onda mislite negativno i kao padnete zbog toga-u fazonu tera vas losa srec tj maler)?

PS>Mnogo ljudi oko mene je sujeverno i mislim da to nije normalno...

Ja licno nikad im ne dam = neko ce reci da sam skrtica ali nije tako jednostavno gledam svoj zivot i idem "samo pravo"
 
Dam cigančićima "navigatorima",ali samo onima koji me znaju,a onima koji me ne znaju jedino kad je bas frka za parking pa mi oni nađu slobodno mesto.Tad su zaradili i tad im dam.Starijim "navigatorima" i prosjacima NE DAM nikad jer oni mogu i nešto drugo da rade,a ne samo da prose!
 
Не наравно, па то је бре М А Ф И Ј А!!!
Све би ја то овако:

brucelee.jpg
 
Jedno jutro pre posla po običaju išla sam da kupim za doručak nešto.Pored izloga stajao je mali cigančić i kad sam prošla pitao me je:"Da li bi mi kupili nešto da jedem?Gladan sam!"
Pozvala sam ga unutra sa mnom da udje i rekla mu da bira šta hoće!Mali je odabrao jednu običnu kiflu,to me je toliko dotaklo da sam prodavačici rekla da mu da najveći i najlepši sendvić koji ima da ću ga ja platiti,nije bila bitna cena.
Ljudi kad me je pogledao ne mogu opisati šta sam videla u tim očima,toliku zahvalnost!
Posle sam ga videla pred crkvom,verovatno je trebao da prosi!On je sa tolikim uživanjem jeo taj sendvić,polako.
Ja sam samohrana majka dvoje dece koja imaju sve i kad vidim tako nešto srce mi se slama.
Inače ne dam prosjacima,ali on je tražio da jede a ne novac.To mi se prvi put desilo.
 
dragoslava, lepo od tebe, ali meni se desilo jednom ista situacija. Trazio je da jede kiflu i jogurt, i ja sam resila da je kupiim. No, nije bilo jogurta i ja se okrenem i kazem mu, nema jogurta, evo samo kifla, a on me na to sutnuo, pljunuo i cela pekara nastavila da gleda u mene.

Posle toga resih da ne kupujem njima.

Dajem sitnis onima koji sviraju, jer smatram da nesto rade da zarade, a ovi koji samo sede i nist` ne rade, jok.
Svako od nas je imao sansu da uci, da zavrsi skolu, fax... nisi to radio, sto bih te ja izdrzavala?!
 
Ne dam nista... Bila jedna baba na Kalisu koja je prosila kod Despotove kapije. Prolazi mi i pitamo:"Baba, kako ide posao?" A ona odgovara:"Ma nikako, evo nisam uzela ni 1 000 dinara." . A to je bilo pre nekih 8-9 godina, kada je hiljadu dinara bilo ohohoh.
Narocito ne dam onim bilmezima sto zickaju za pivo. Nije mi jasno, sto ne idu da rade nesto. Neka fizikalisu ili tako nesto. A to sve bagra, nece da rade nego zickaju.
Ili ovi sto peru soferke na semaforima. Isti slucaj.
 
Ne treba im davati!
Ja ne dajem.

Iskreno, da sam u gradskoj vlasti, prvo bih grad očistio od
tog otpada, mada mislim da je tu problem što je to nadležnost
policije a oni ni lopove ne jure.

Ako je u pitanju neki stvarno jadnik koji nije danima jeo,
onda postoje u ovom društvu kakve-takve ustanove kojima može da se
obrati za najosnovnije, a ne da se izvrne na trotoar i prosi.

Svi su oni (i oni sa invalidnostima, i deca i starci) organizovano
raspoređeni po gradu i nema tu mesta nikakvom sažaljenju.

Svi vi koji iz sažaljenja ili sujeverja dajete pare prosjacima koji
vas spopadaju na ulici ili kod bolnica ili kod crkve ili na venčanjima,
bili oni invalidi, deca ili starci, znajte da činite pogrešnu stvar
jer ih time samo motivišete da nastave po starom.
 
Jednom sam stajala na semaforu, i prilaze mi oni likovi sto peru shoferke, i ja tu pocnem da se objasnjavam s njima da mi ne brljave po staklu, ne treba mi, cista su mi kola, oni teraju po svom. I tako obrisashe oni i traze pare, ja ne dam. Kad lik 'ladno uze onu kanturachu s vodom i saspe mi je u krilo. Stra'ota! Od tad, kad ih vidim prolazim na crveno. :)
 
menna:
Jednom sam stajala na semaforu, i prilaze mi oni likovi sto peru shoferke, i ja tu pocnem da se objasnjavam s njima da mi ne brljave po staklu, ne treba mi, cista su mi kola, oni teraju po svom. I tako obrisashe oni i traze pare, ja ne dam. Kad lik 'ladno uze onu kanturachu s vodom i saspe mi je u krilo. Stra'ota! Od tad, kad ih vidim prolazim na crveno. :)

i meni jednom isto tako samo sto sam ja nenormalan pa sam ga zvizno kljucem u vugla...krenuo on prati a ja krenuo vristati..ne prestaje on i ja sta cu izashao iz auta i otreso ga
 
covjek se uglavnom sazali,ali 90 posto njih su prevaranti i organizovana grupa...
jednom sam vidjela jednog sa stakom u centru grada,a pet minuta kasnije 5 km dalje...da nije mozda dosao sa stakom ili autom? a ovi cigancici imaju fazone ,ponekad simpaticne...tipa "lijepa si ko seka aleksic":) ili "dabogda rodila sina i kcerku" :) ,posto nisu sigurni sta zelis...a da znaju biti bezobrazni i kad im das,znaju...a tek kad ne das...i jos odrede tarifu... jedno vrijeme je bilo masovno ono kupovanje sitnica navodno koje su napravili gluvonijemi ili kad traze karte za autobus do banjaluke... uvijek je bilo do banjaluke,ne znam zasto,valjda skupa relacija...:)
 

Back
Top