Šum na srcu

pilić

Obećava
Poruka
51
Pozdrav!
Imam sina od 10 godina koji se strašno znoji. I zimi i ljeti. Samo ako malo potrči zacrveni se u licu i oznoji se. Zdrav je osim što ima šuma na srcu za koji doktor kaže da je beznačajan i da može da živi kao da ga i nema(akcija ritmična, tonovi uredni uz sistolički šum 1-2/6 sa p.m. II ikp lijevo uz sternum.Šum je beznačajan.
TM 41,3 iznad 97 perecntila.)
Da li to znojenje može biti povezano sa tim šumom ? I da li može biti od trećeg krajnika ?
Ako ne , od čega može biti? Hvala!!!
 
Ne, nema veze sa sumom, nema veze ni sa trecim krajnikom.
Ako je dete aktivno, sto bi se reklo zivo i zdravo, normalno je da se i znoji.
Ne znam sta podrzumevas pod tim da se strasno znoji.Da li ima neke druge smetnje, koliko to dugo traje...?
 
Dijete nema nikakvih drugih zdravstvenih problema. Pod strašno se znoji mislim ,doslovno glava i kosa budu toliko mokre da se cijedi niz vrat. Samo ako malo potrči, odmah je mokar. A to se počelo dešavati od prije par majeseci.
 
Nesto se ne secam da sam ucila da gvozdje moze biti nasledno nisko i da je to ok.
Vrednost njegovog gvozdja je u granicama normale ali naravno da ne bi bilo lose da bude i malo vise.
No, dete je zdravo, zivo, nek se znoji...secam se mase svojih drugara koji kada smo bili mali su se isto tako znojili...nikada im nista nije falilo.
 
Moj savjet vam je da posjetite nekog dobrog kardiologa jer ja imam neugodne posledice zbog treceg krajnika i suma na srcu koji nije kontrolisan.sad imam 33 godine i wpw sindrom koji nije nimalo bezopasan.Nije mi namjera da vas plasim vec da vas opomenem da ne napravite gresku sa svojim djetetom kao sto su moji roditelji napravili samnom
 
Mojoj bebi je na rodjenu ustanovljen sum na srcu . Nakon UZ pregleda receno mi je da se radi o ASD-u i DAP-u, pri cemu mi je za DAP receno da postoji vise supljina. O cemu se tacno radi, koliko je to opasno, i kako se leci?
 
ASD je atrijalni septalni defekt sto zapravo znaci da postoji delimicni nedostatak pretkomorske pregrade koji omogucava mesanje arterijske i venske krvi na nivou pretkomora.
Postoji vise tipova u zavisnosti gde se sam defekt nalazi, sto opet utice i na vreme lecenja.(hirusko)
DAP je ductus arteriosus persistans ili otvoreni arterijski kanal.Arterijski kanal postoji u toku fetalnog zivota i omogucava normalnu cirkulaciju i zaobilazenje pluca koja su iskljucena iz funkcije disanja.Zatvara se odmah po rodjenju ,10 do 15 sati nakon rodjenja a obliterise nekoliko nedelja nakon toga.Kada se to ne desi u zavisnosti od velicine defekta nastaje DAP, odnosno komunikacija izmedju sistemskog i plucnog krvotoka.
Odluka o hiruskom lecenju se donosi a osnovu starosti bebe, velicine defekta i simptoma koje beba ima.
 
Ne igrajte se sa šumom. I meni je celog života majka govorila: imaš šum, ali ne treba ništa da se leči, živi normalno s tim. I ja sam joj verovala, a kada mi je jednog dana zaista pozlilo, onda je bilo prilično kasno. Niti sam znala kakav šum imam (kardiolog kaže da ih ima 36 vrsta), ni u kom je stadijumu, a pošto nikada nisam imala normalno srce, nisam mogla ni da na vreme primetim da nešto nije O.K. Ovih dana idem na operaciju srca, i to tešku, a da sam znala šta tačno imam i kako da se čuvam, mogla sam to odložiti za još mnogo godina. Majke, bezopasan šum može neprimetno prerasti u nešto vrlo gadno!
 
Što se wpw sindroma tiče, meni su ga konstatovali pre dve godine na Institutu za kardiologiju KC Srbije, potapšali po leđima i ispratili... Pre toga, kardiolog u Domu zdravlja mi je dala da pijem beta blokatore zaboravivši da mi napomene da mi je to terapija do kraja života. Kada mi je to na kontroli i rekla, otišao sam kući i bacio preostale lekove i tada osetio pakao.... Bilo mi je deset puta gore nego pre teraoije, a pio sam dozu koja je za skidanje sa beta blokatora (najmanja). Pošto mi je bilo 32. godine nisam mogao da prihvatim zavisnost o bilo čemu pa ni lekovima.
Čitavog života sam se dosta znojio i mislio sam da je to normalno, ali nije, to je najverovatnije naznaka genetske predisponiranosti ka kardio bolestima.
Okrenuo sam se akupunkturi, našao najobrazovanijeg lekara i živim srećno i dugovečno bez ijednog leka, i bez znoja i tahi-aritmija...
Verovatno je samo pitanje okidača (kod wpw-a je to najčešće fizički napor) koji će pokazati anomaliju, zato Vam je bolje da dete što pre povedete kod kardiologa (što i nije neka sreće - meni su trojica dali tri dijagnoze), ili kod DOBROG AKUPUNKTURISTE..........
 
Претпостављам да је то шум другог степена. Најчешће је неорганског порекла, мада у неким случајевима чак и шум првог степена може да буде резултат органских промена на срцу. Зависи колико година имате? У сваком случају треба да се периодично ради Ехо срца и прате евентуалне промене да би се утврдило порекло тих вибрација.
 
Шумови настају због мање или веће патологије на срцу (на срчаном мишићи, на залисцима...), а ни не мора постојати никакав проблем.
То што ти је шум најбоље чујан на врху срца значи да он потиче са митралне валвуле- највероватније (отвор између леве преткоморе и леве коморе срца).
А ово да ти је шум 2/6 јачине, значи да се шум чује чим се стетоскоп стави на грудни кош.

Колико имаш година?
 
nije skoro... itji tju ponovo za neki dan...
ovo su me slali za beograd da me pregledaju da vide mogu li da nastavim da treniram (tad sam trenirala karate) i sve je bilo ok, rekli su da nije nishta strashno i da mogu da treniram.
sad bih da shvatim shta je shum u stvari i kakve su posledice...
i npr: unos kalcijuma mozhe li da bude problematichan ako imam shum?
 
Ако ти немаш тегобе са вртоглавицама, падовима у несвест, ако се не задишеш брзо, то је онда највероватније тај чувени пубертетски шум који дође и прође.
Али свакако, нека ти ураде преглед поново.;)

Калцијум, не би требало да шкоди.
 
zadishem se ponekad...valjda kao svi xD
mogu da trchim npr 30 minuta na traci, kardio program... bez problema... i to posle mesec, dva netreniranja... pa zato mislim da nije toliko strashno.
medjutim sad sam pochela intenzivnije da treniram i na nekoj dijeti sam pa me brine da se ne pogorsha ili shta vetj mozhe neprijatno da se desi...
 
Ако се необично брзо не замараш, није ништа страшно. Од дијете не може такво стање да се погорша, можеш само да колабираш ако претераш са тренингом.:)
 

Back
Top