Зашто људи осуђују само злочине оних других, кад сви припадамо људској цивилизацији!

Torius

Primećen član
Poruka
968
Зашто сви осуђују само злочине других народа а своје бране! Па јел могуће људи да је наша свест тако уска :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: па у БиХ су били злочини против људске цивилизације, ма ко да их је чинио, а сви ваљда припадамо људскохј цивилизацији, или можда не пропадамо..... Размислите о томе.
 
Ја осуђујем њихове и наше, и мислим да би сви то требали да радимо, јер злочини које су неки чинили за време рата у БиХ, су дале најогрих људских измета и моралних сподоба које су своју небитност у нормалним условима покушали да прикрију иживљавањем над другима.
 
Fantasticno...k'o prst u oko... :shock:

Od kako sam dosla ovde na Krstu pokusavam da postavljam isto ovo pitanje na milion nacina i svi se prave blesavi. :?

Teme o zlocinima nad srpskim narodom, civilima, deci, starima...zenama se il' spamuju il' cas posla odu na dno... :?

Pustila sam da prodje neko vreme i da sama snimim o cemu se u stvari radi.

Uspela sam, a kada sam napokon poshizela i pocela govoriti o svojim utiscima i mozda na neki nacin i prozivati te nick-ove, zaradih " dijagnozu" bosno-fobila... :confused:

Da se razumemo...da mi Bosna nije draga, kao i ljudi sto zive tamo, ni za kakve pare ne bih ni posecivala ni jedan njihov forum...ovako sam i odlazila tamo, mada bi mozda za mene bilo i bolje i zdravije da nisam...lakse je ziveti u neznanju... :?

Dakle : ko su ljudi koji trenutno na ovom portalu, podforumu, negiraju svaki zlocin ucinjen nad srpskim narodom, kao da takvih uopste nije ni bilo??? :shock:

Pa to svi ovde vidimo...svakodnevno citamo i precutno tolerisemo, sto znaci da i odobravamo...sramno...zalosno... :confused:

Negiranje zlocina, masakra ma gde se on dogodio, nad neduznim civilima, a posebno decom, zenama i nemocnim starcima je svaki put ponovo ZLOCIN NAD ISTIMA... :?

Dokle vise i sto rece nick iznad mene : braco, stavimo prst na celo i upitajmo merodavne, bar ovde, sada i na ovom mestu, zasto je to tako...ako do drugog mesta vec ne mozemo da dodjemo..??? :?
 
Torius:
Ја осуђујем њихове и наше, и мислим да би сви то требали да радимо, јер злочини које су неки чинили за време рата у БиХ, су дале најогрих људских измета и моралних сподоба које су своју небитност у нормалним условима покушали да прикрију иживљавањем над другима.

Svagde i na svakom mestu sam prvo osudila nase...svoje, ocekujuci povratnu reakciju, koju ni od koga ne dobih...racunajuci i njihove velike humaniste...bar se tako predstavljaju... :?

Zaista...ali zaista... :confused:

Ako ldp, Jovanovic i klika to moraju da rade zbog novaca, a sto to " mi " ovde radimo, jos bolje sto im dozvoljavamo da nas ponovo i ponovo ubijaju, negirajuci zlocine koje dokazano oni i njihovi JESU POCINILI ??? :?
 
Kad se spomenu zlochini nad Srbima na ovo 4umu,oni se uvek pravdaju nechim u stilu"sami smo krivi".Ja bi prihvatio i takvu argumentaciju da se isti princip primenjuje i na zrtve zlochina koji su pochinili Srbi,ali to nije tako.Nije isti kriterijum.
Srpski zlochini se politichki instrumentalizuju u drzavama okruzenja radi ostvarivanja odredjenih unutrashnjepolitichkih(homogenizacionih) i spoljnopolitichkih(citaj:Hrvatska&Bosanska tuzba) ciljeva.Ovo drugo je posebno strashno i meni nije jasno kako nema apsolutno nikakve reakcije nashih dravnih organa jer je tu bukvalno atak na drzavu!
I kad se ovo spomene odma dodju neki likovi da "izjenachavaju"i stalno traze neku "ravnotezu" ili pravdavaju zlochine nad Srbima pogreshnom Miloshevicevom politikom ili zlochinima koje su neki Srbi pochinili za vreme njegove vladavine.To je pravo licemerje.
I tema polazi od iste pogreshne predpostavke da je stanje u svim ex SFRJ drzavama danas isto,a to nije tachno.Kod nas extremnu argumentaciju "mi zrtve-svi ostali zlochinci najveci"forsiraju samo Radikali,znachi partija u opoziciji(+SPS ali oni su mizarna,polako odumiruca stranka),dok se takav rigidan stav spram deshavanja na prostoru ex-Jugolsavije u susednim drzavama plasira od strane SVIH mogucih politichkih aktera-to je DRZAVNA I NACIONALNA ideologija tih drzava.Da i ne spominjemo razne Biserko&Vucho &ostala g.ovna koji bi svu krivicu za apsolutno sve svalili samo na Srbe...takvih primera u istim tim drzavama okruzenja nema ni u promilu.I prichica"gledaj samo svoje dvorishte"ovde ne drzi vodu jer za neko "suochavanje"kao proces potrebna je zdrava atmosfera u svima koji su bili zahvaceni ovim deshavanjima,to je sistem spojenih sudova,uzrochno-posledichni proces i dokle god je stanje takvo kakvo je u tim drzavama,to jest MNOGO gore nego kod nas(nije ni kod nas idealno ali rdrzava vishe ne propagira ideoloshki nacionalno orjentisanu verziju"istine"),znachi dokle god je tako sva ta "izjednachavanja" i "suochavanja"samo su politichka zelja da se manipulacijom sva krivica svali na nashu stranu.
 
SANDRINAbg:
Svagde i na svakom mestu sam prvo osudila nase...svoje, ocekujuci povratnu reakciju, koju ni od koga ne dobih...racunajuci i njihove velike humaniste...bar se tako predstavljaju... :?

Zaista...ali zaista... :confused:

Ako ldp, Jovanovic i klika to moraju da rade zbog novaca, a sto to " mi " ovde radimo, jos bolje sto im dozvoljavamo da nas ponovo i ponovo ubijaju, negirajuci zlocine koje dokazano oni i njihovi JESU POCINILI ??? :?

Слажем се, али ми и јесмо бољи и квлитетнији као људи ако то схватамо. Зато је потребно да ми променимо слику о нама у свету, како би почели и нама да верују. Јер је пропаганда била таква да је једино блаћење Србије могло да створи равнотежу и да одржи рат како би трајао што дуже.

А што дуже рат траје то се више оружија муниције и медијског простора у страним медијима продалвало и већи је био профит. А како је основни циљ свих максимизација профита знаш зашто су њих подржавали а нас блатили. И они још увек живе на крилима тог имиџа.

И да на крају, јебве се њима колико ће се нас међусобно побити све док је steady income ту.
 
Upravo tako @Enfroz...i ako samo cutimo, aminujemo to ce se samo i dalje tako nastavljati... :?

Pa ljudi jel' vam nije vise muka od tolikog samopopljuvavanja, 'ebo te...??? Pa fabrika papirnih maramica nam nije dosta da se obrisemo... :?

I hajde sto te pljuju kad im zadjes na njihovu " teritoriju"...moze im se...Ali sto im ni to nije dosta, vec slobodno i raskalasno dolaze i ovde na tzv nasu i nastavljaju besomucno, a pojedinci im udaraju tercu i jos uz klimoglav kazu " HVALA...'AJTE JOS MALO"...
:confused: :confused: :confused:

JEL' MOGUCE DA SMO TAKVI BESKICHMENJACI I GMIZAVCI..? :confused:

Ako jesmo, a po svemu sudeci JESMO, onda...navalite...evo i ja cu reci, HVALA...
:confused: :confused: :confused:
 
popokatepetl:
Кад си већ поменула ЛДП


Dobro...jesi video na komentarima nick-ove : RatkovCetnik i BlackMusikian75..?

Hoces da ti kazem sta ja mislim, a 95% sam u pravu..?

To su podmetnuti ljudi koji namerno miniraju bilo koju diskusiju koja bi mogla da krene u pozitivnom pravcu i da se stvarno prikaze sta prosecan mlad covek kod nas misli...ni radikali, a narocito oni pismeniji, ovakve gadosti ne bi pisali po forumima... :?

Znaci PODMETACINA najobicnija..!!! :?
 
Ja čak i razumem kad neko osuđuje samo zločine nad svojim narodom, ali kad neko opravdava zločin nad tuđim narodom, jer je bilo zločina i nad vlastitim, onda je to problem i to veliki.
Ja se gadim "patriota" na svim stranam, što je isti glasniji, to su im ruke krvavije i džepovi puniji para od ratnog profiterstva.
 
Само Срби систематски осуђују све злочине! Ако неко има ФТВ, ТК, НОВА ТВ или неке друге хрватске или муслиманске програме, само се говори о злочинима над припадницима сопственог народа, једини изузетак је емисија Латиница. А само погледајте српске програме, и српске политичаре којима је главна тема злочини који су починили Срби (мада је боље рећи квази-припадници људске цивилизације, а који су поријеклом Срби који су злочини искључиво чинили у своје име)! Трагедија је што о злочинима над Србима врло ријетко говори, иако смо највише страдали, и не треба понављати да је највећи злочин у Европи после Другог свјетског рата, геноцид (моје мишљење је да се ради о геноциду) над Србима у ХР. Злочин је злочин, а чини га не било ко него злочинац, а он нема ни вјере ни нације, а ни људскости!

Покушајте се сами сјетити да ли је неко скоро помињао Сребреничке Србе, побијене у злочиначким пировима "великог хероја" Насера Касапина Орића, кога је "праведни" Хаг осудио на 2 године!
 
Никола:
Само Срби систематски осуђују све злочине! Ако неко има ФТВ, ТК, НОВА ТВ или неке друге хрватске или муслиманске програме, само се говори о злочинима над припадницима сопственог народа, једини изузетак је емисија Латиница. А само погледајте српске програме, и српске политичаре којима је главна тема злочини који су починили Срби (мада је боље рећи квази-припадници људске цивилизације, а који су поријеклом Срби који су злочини искључиво чинили у своје име)! Трагедија је што о злочинима над Србима врло ријетко говори, иако смо највише страдали, и не треба понављати да је највећи злочин у Европи после Другог свјетског рата, геноцид (моје мишљење је да се ради о геноциду) над Србима у ХР. Злочин је злочин, а чини га не било ко него злочинац, а он нема ни вјере ни нације, а ни људскости!

Покушајте се сами сјетити да ли је неко скоро помињао Сребреничке Србе, побијене у злочиначким пировима "великог хероја" Насера Касапина Орића, кога је "праведни" Хаг осудио на 2 године!

O tome i da ne pricam...smucice mi se jos vise :confused:

Tu komsijama treba odati priznanje...drze se k'o jedan kad nas konstantno i jedinstveno psuju, pljuju i magarce...bravo komsije..! :confused: :confused: :confused:
 
Da li iko od muslimana optuzuje Juka Prazinu zbog ubistva vojnika JNA u Sarajevu? Da li iko od njih osudjuje Dudakovica? da li iko od njih osudjuje Nasera Orica zbog sela Kravice i ostalih spaljenih sela? Evo na temi o tuzlanskoj kolini mogli ste da vidite kako oni tvrde da je to bila bitka i da su ratovali protiv naoruzanih vojnika! A besne kada neko od Srba kaze da je Mladic heroj ili Karadzic! Ja smatram da svako ko je ubijao decu bilo koje nacionalnosti treba da odgovara... Ali me nervira sto oni ocekuju da svi optuzimo Srbe, a njih da nazivamo mucenicima ( muslimane i Hrvate)! Ma pazi Boga ti!
Ja smatram da isto boli suza Muslimanke, i Srpkinje i Hrvatice i Albanke kada izgubi svoje dete! Sta mislis kako su se osecale majke vojnika kada su slusale onog reportera koji je govorio kako bi mu odlicno leglo jedno pivo uz vatru u Tuzli kada su poubijani ti klinci!
 
Ma osudjujem ja sve zlocine i zlocince...da ne budem pogresno shvacena...

Svakog onog silovatelja bih prvo obesila za mu.da na sred Terazija, Bascarsije , Trga bana Jelacica, namazala medom i pustila roj pcela da ga sredjuju prvih par dana, pa ako ne skonca sam, mozda bih ga i dokrajcila... :twisted:

Svakog ko je okrvavio ruke detetom, zenom, starcem...nek' mu se crvene od sopstvene krvi u sestom kolenu i generaciji i sve redom... :confused:

Ali tolike negacije o zlocinima nad nama, a sa " nasim blagoslovom' i precutnim odobravanjem, jer cutanje je odobravanje...sto je mnogo, mnogo je... :confused:

Evo iz licnog primera...Malo sam se " druzila" sa par likova iz sarajeva, nismo se doticali osetljivih tema, al' jednom slucajno bi spomenut i Arkan...

Ja sam prva rekla, jeste bio i lopov i kriminalac i ubica, sa cim su se naravno slozili.
Ali ja spomenuh i njihovog Celu i Juku Prazinu...'ebote kad skocise...
Ne, oni nisu bili kriminalci...oni su SAMO branili grad...i to jednoglasno skocise i na tome im svaka cast...mis'im, na jednoglasnosti... :confused:

A sada samo posmatrajte ko ce se i na ovu temu javiti... :confused:

Pogledajmo ko je bar saucesce izjavio na temama, a sve sa spiskovima pobijene dece, zena i staraca, koje su ovih dana postavljane... :confused:

Sta nam vise treba, kad je sve jasno... :confused: :confused: :confused:
 
SANDRINAbg:
Ma osudjujem ja sve zlocine i zlocince...da ne budem pogresno shvacena...

Svakog onog silovatelja bih prvo obesila za mu.da na sred Terazija, Bascarsije , Trga bana Jelacica, namazala medom i pustila roj pcela da ga sredjuju prvih par dana, pa ako ne skonca sam, mozda bih ga i dokrajcila... :twisted:

Svakog ko je okrvavio ruke detetom, zenom, starcem...nek' mu se crvene od sopstvene krvi u sestom kolenu i generaciji i sve redom... :confused:

Ali tolike negacije o zlocinima nad nama, a sa " nasim blagoslovom' i precutnim odobravanjem, jer cutanje je odobravanje...sto je mnogo, mnogo je... :confused:

Evo iz licnog primera...Malo sam se " druzila" sa par likova iz sarajeva, nismo se doticali osetljivih tema, al' jednom slucajno bi spomenut i Arkan...

Ja sam prva rekla, jeste bio i lopov i kriminalac i ubica, sa cim su se naravno slozili.
Ali ja spomenuh i njihovog Celu i Juku Prazinu...'ebote kad skocise...
Ne, oni nisu bili kriminalci...oni su SAMO branili grad...i to jednoglasno skocise i na tome im svaka cast...mis'im, na jednoglasnosti... :confused:

A sada samo posmatrajte ko ce se i na ovu temu javiti... :confused:

Pogledajmo ko je bar saucesce izjavio na temama, a sve sa spiskovima pobijene dece, zena i staraca, koje su ovih dana postavljane... :confused:

Sta nam vise treba, kad je sve jasno... :confused: :confused: :confused:

Upravo u tome je stvar! njihovi su heroji i branitelji a nasi su silovateljimđ, ubice, kreteni! E necemo tako! Dok oni ne kazu da su Dudakovic, Juka Prazina, Cela, Naser Oric, Gotovina, jastreb, Mladi jastereb, Tuta, Glavas, Tomislav Mercep i ostali e onda cu i ja reci da se stidim Mladica i Karadzica! Zamisli Prazina heroj i branitelj! :mad: More mars! Ne ti Sandrina nego oni!
 
kada bi ovo bio sahovski mec ili box mec pa da postoji neresen rezultat onda... ali nije, ovo je pravi zivot gde su neki taj jedini zivot izgubili i gde neko treba odgovarati za to. znaci prvo se treba uvrditi koje generalno kriv za pocetak tog rata, znaci snosi najveci deo krivice, zatim kada se to utvrdi onda poceti kaznjavati i sve koje su te zlocine ili pojedinacna ubistva cinili u ime "osvete", zarad visih "ciljeva" i sl. e to je neki redosled prioriteta po meni kako mozemo doci do kakvog-takvog pomirenja na ovim prostorima... a da, jos da nema takvih koji to ne zele, pa na svaki nacin pokusavaju biti "produktivni" mozda bi smo i uspeli u tome
 
adem_ks:
kada bi ovo bio sahovski mec ili box mec pa da postoji neresen rezultat onda... ali nije, ovo je pravi zivot gde su neki taj jedini zivot izgubili i gde neko treba odgovarati za to. znaci prvo se treba uvrditi koje generalno kriv za pocetak tog rata, znaci snosi najveci deo krivice, zatim kada se to utvrdi onda poceti kaznjavati i sve koje su te zlocine ili pojedinacna ubistva cinili u ime "osvete", zarad visih "ciljeva" i sl. e to je neki redosled prioriteta po meni kako mozemo doci do kakvog-takvog pomirenja na ovim prostorima... a da, jos da nema takvih koji to ne zele, pa na svaki nacin pokusavaju biti "produktivni" mozda bi smo i uspeli u tome

Svaka cast Ademe...ovako treba da rezonuje svaki cestit i razuman covek..!!!
 

Back
Top