Blokiranje

Keca333

Početnik
Poruka
10
Ne znam keko da otkrijem koji proces blokira kompjuter. Naime na svakih sezdesetak sekundi kompjuter mi blokira u trajanju od oko 1 sec. Ovo se oseti u svakom programu, cak se odrazi i na pomeranju misa to jest pointera. Ovo nije strasno u radu sa nekim programima ali iritira pri gledanju filmova ili slusanju muzike.
U task manager-u u processes tabu ne mogu da vidim sta ga koci, a u perfomance tabu se tacno vidi skok na CPU Usage History u redovnom intervalu (na svakih 10 polja vidi se skok od 3 polja)
Da li neko zna kako da otkrijem koji proces ovo radi
 
run/msconfig
pa pogledaj sta ti se sve dize sa sistemom.

Meni to lici na nekog spy-a, premda moze biti i malo ram-a pa kompjuter malo - malo koristi swap fajl. Moze biti milion stvari.
Uzmi spybot i adaware pa malo procackaj sistem.
 
Downloaduj Process Explorer od Sysinternals-a. Besplatan je, i mnoooogo bolji od Windowsowog Task Managera.

Sortiraj procese po CPU usage pa gledaj kako se smenjuju procesi ispod Idle procesa. Ako prekid traje jednu sekundu kao što kažeš, imaćeš dovoljno vremena da vidiš šta je.
 
Keca333:
Ne znam keko da otkrijem koji proces blokira kompjuter. Naime na svakih sezdesetak sekundi kompjuter mi blokira u trajanju od oko 1 sec. Ovo se oseti u svakom programu, cak se odrazi i na pomeranju misa to jest pointera. Ovo nije strasno u radu sa nekim programima ali iritira pri gledanju filmova ili slusanju muzike.
U task manager-u u processes tabu ne mogu da vidim sta ga koci, a u perfomance tabu se tacno vidi skok na CPU Usage History u redovnom intervalu (na svakih 10 polja vidi se skok od 3 polja)
Da li neko zna kako da otkrijem koji proces ovo radi


ewo resenja pritisni ctrl alt i Delete pa tamo pogasi swe procese koji nisu vezani direktno za sistem... e sada kada to swe pogasis 98% ces ugasiti i taj koji ti pravi smetnje... dalje... kada to uradis pocni da palis procese jedan po jedan i analiziraj kako se koji ponasa kada budes naistao na taj sto smeta znaces o kome je rec uzmi lepo i otarasi se tog procesa koji smeta , deinstaliraj taj program ili tome slicno nedaj mu da se sam pali pri pokretanju racunara...ok???

nadam se da sam ti barem malo pomogao...

zoop!!!
 
Sizif:
Downloaduj Process Explorer od Sysinternals-a. Besplatan je, i mnoooogo bolji od Windowsowog Task Managera.

Sortiraj procese po CPU usage pa gledaj kako se smenjuju procesi ispod Idle procesa. Ako prekid traje jednu sekundu kao što kažeš, imaćeš dovoljno vremena da vidiš šta je.


Hvala, ovaj process explorer stvarno sjajno radi, bar koliko sam uspeo da vidim jel sam ga instalirao pre 5 min. Pokazao je sta je ali jos uvek mi nije sve bas najjasnije.
Proces koji me zeza je INTERRUPTS, PID n/a, CPU u tom trnutku ide na 60%, Drscription: Hardware Interrupts.
Zna li ko sta je to.
 
Interrupts and DPCs
On Windows NT-based systems Process Explorer shows two artificial processes: Interrupts and DPCs. These processes reflect the amount of time the system spends servicing hardware interrupts and Deferred Procedure Calls (DPCs), respectively. High CPU consumption by these activities can indicate a hardware problem or device driver bug. To see the total number of interrupts and DPCs executed since the system booted add the Context Switch column. Another sometimes useful metric is the number of interrupts and DPCs generated per refresh interval, which you see when you add the CSwitches Delta column.

Znači... Od kada se to događa? Jesi li neposredno pre nastanka problema instalirao nešto od hardware-a ili menjao neke driver-e?
 
Prvo sto mi je palo na pamet je da procitam help, nasao sam onaj deo sto si citirao, ali mi nije mnogo pomoglo jel sam neposredno pre toga reinstalirao ceo system ali nisam primetio u kojoj fazi je poceo da secka. Pretpostavljam da je neki drajver u pitanju, ali nikako ne mogu da provalim koji. Verovatno cu morati da ponovo reinstaliram Windows, ali i dalje ne mogu da poverujem da ne postoi neki kulturniji nacin da to resim.
 
Pa, sad... dal' postoji kulturniji način ili ne, pitanje je. Ali ti vremenski verovatno treba manje za reinstalaciju windowsa nego za traženje problema/rešenja na kulturniji način...
Mada... mogao bi da probaš sa reinstalacijom driver-a. Čipset, grafička, integrisane komponente, ostale komp. Restart izmeđju svake instalacije... Probaj...
 
dr_Bora:
Ma ja bi njega 20 minuta na 180 pa ne bi više trz'o... :lol:
kezmm4.gif

Ovo tvoje resenje je hardverske prirode, a njega keca softver...:lol: :lol:

@Keca333 poslusaj Boru, probaj prvo drajvere da instaliras ponovo, lakse je nego OS +programi...
 

Back
Top