Plata u banci?

trunka

Početnik
Poruka
4
Uglavnom su plate po bankama jako dobro...Ali, da li neko zna kolika je plata u Meridian banci? Čula sam da su plate nenormalno velike, a takodje i da rade čak po 10-12 sati dnevno, uključujući i vikend..
 
Pa mene više zanima 'nenormalno veliko'.....::))) (naravno, kao i ostale...)
Pitanje je da li je 'nenormalno velika' plata dovoljan motiv da radiš nenormalno puno....
Doduše, možda smo preterali sa rečima 'nenormalno velika', pa recimo da umesto toga kazemo ' vrlo dobra'..
 
"Vrlo dobra" plata i "nenormlano puno" posla vrlo rastegljivo i nedefinisano. "Vrlo dobra" plata za nekoga, je za drugoga niikakva ili samo pusto maštanje. Isto tako i sa radnim vremenom.

Šta reći sem: "Sve je to relativno, moj Alberte." ;)
 
Sasvim slucajno sam naleteo na ovaj forum subject, i morao sam prokomentarisati...

Naime, ne radim u Meridian Bank, ali radim u jednoj austrijskoj banci (poznatoj po zuto-crnim logoom)... Moram priznati da sam za "francuske" banke cuo da imaju izuzetno lose uslove rada, posebno SGB. No, priznajem da ni u mojoj banci "ne cvetaju ruze, ali nije ni tako lose... Zaposlio sam se pre 5 godina, prvo kao klasicna salterusa sa visom skolom, a 2-3 meseca kasnije, unapredjen sam u zvanje kreditnog savetnika za MSP. Naravno, i plata je shodno poziciji porasla za nekih 20-25%. Shvativsi da mogu napredovati zahvaljujuci svojim radom, stepenovao sam visu, i za 2.5 godine zavrsio faksa... Nekoliko meseci nakon dobijanja diplome osnovnih akademskih studija, dobio sam novi poziciju i vecu platu...

A propo plate... Ako vam kazem da sam pre 4-5 godina imao platu od oko 40.000 dinara, shvaticete i sami da ona danas nije ispod 70.000, cak sta vise, i iznad te cifre je...

Uslovi rada: radno vreme banke sa klijentima je od 9-17h... Moja obaveza je da u banku dodjem najkasnije do 8.40h, a od 9h pocinjemo sa radom... U 17h zatvaramo vrata za klijente, i tada nastavljam svoj posao, tako da nikada pre 18.30h ne dodjem u stan... Za sve ove godine sam samo desetak puta ostajao najkasnije do 21h na poslu, i to uglavnom samo kada smo imali interno i/ili eksternu kontrolu od strane centrale i njenih agencija.

Prednosti rada u banci: Dobra plata, relativno dobro okruzenje, klimatizovane prostorije, odela, i naravno, najveca prednost jesu posebne kamatne stope za skoro sve kredite, a u proseku one su 3-4 puta manje u odnosu na stanovnistvo... Npr. Moj stambeni kredit ima manju kamatnu stopu nego sto trenutno imaju stambeni krediti subvencionisani od strane drzave (i to skoro duplo manja EKS)...
 
kome je 600evra nenormalno velika plata!!!!! Moguce je napraviti mnogo vise para sa malo vremena i dobrom idejom za biznis, ko normalan moze raditi 10-12sati svaki dan!!!!

Mogu ja :mrgreen:

84 radna sata sedmicno minimum mada vecinom odradim preko 90.Ima sedmica kada radim i po 110 sati,radi se i subotom i nedeljom - imam 8 dana praznika godisnje ali imam i 3 godisnja odmora u trajanju od po cca 17 dana - sve u svemu 60-tak dana odmora u godini,sve ostalo je minimum 12 rada dnevno.

Robovsko radno vrijeme al' je zato lova do j.a.j.a :D
 
Bas smo nisko pali, kada za platu koja NIJE veca od 1000 evra kazemo da je lova do j.a.j.a.....
Za te novce sigurno ne bih radio toliko, koliko se trazi, da ne pricam o uslovima rada, zahtevima, vrlo verovatnom mobingu od strane svih nadredjenih........
Neka hvala.
 
Bas smo nisko pali, kada za platu koja NIJE veca od 1000 evra kazemo da je lova do j.a.j.a.....
Za te novce sigurno ne bih radio toliko, koliko se trazi, da ne pricam o uslovima rada, zahtevima, vrlo verovatnom mobingu od strane svih nadredjenih........
Neka hvala.

Ja sam samo odgovorio na komentar o radnim satima,a za platu sam rekao da je do j.a.j.a zato sto je daleko iznad prosjeka plata na Balkanu tj. daleko veca od 1000 evra koje ti spominjes.
Istina ima mobinga,uslovi rada su k'o q rac,radno vrijeme je ubitacno ali mi to ne pada tako tesko kad vidim platnu listu na kraju mjeseca :mrgreen:

Lova je najbolja motivacija
 
Forum je veoma plodno tlo za hvalisanje. No, da pogledamo iz relevantnog izvora kolike su zaista prosecne plate u bankama.

Direktor filijale - Neto plata: 93 000, ispitanika 199.

Salterski sluzbenik - Neto plata: 34 800, ispitanika 151.

Savetnik klijenata - Neto plata: 47 500, 285 ispitanika.

izvor: Infostud

Ovo su prosecna primanja na ovim radnim mestima (postoji statistika i za druga radna mesta) mogu se razlikovati od banke do banke ali se veoma lepo moze videti prosek. Naravno svako ima pravo da izabere da li ce verovati ozbiljnom portalu kao sto je infostud-u ili...
 
Poslednja izmena:
Forum je veoma plodno tlo za hvalisanje. No, da pogledamo iz relevantnog izvora kolike su zaista prosecne plate u bankama.

Direktor filijale - Neto plata: 93 000, ispitanika 199.

Salterski sluzbenik - Neto plata: 34 800, ispitanika 151.

Savetnik klijenata - Neto plata: 47 500, 285 ispitanika.

izvor: Infostud

Ovo su prosecna primanja na ovim radnim mestima (postoji statistika i za druga radna mesta) mogu se razlikovati od banke do banke ali se veoma lepo moze videti prosek. Naravno svako ima pravo da izabere da li ce verovati ozbiljnom portalu kao sto je infostud-u ili...

Iskreno receno mislio sam da su plate mnogo vece:eek:
Recimo bio sam ubedjen da salerski radnik ima 500e u proseku,ali situacija je izgleda ipak drugacija...
Ovo konkretno nisu nikakve plate
 
Iskreno receno mislio sam da su plate mnogo vece:eek:
Recimo bio sam ubedjen da salerski radnik ima 500e u proseku,ali situacija je izgleda ipak drugacija...
Ovo konkretno nisu nikakve plate

Treba da shvatite da sluzbenik koji radi u banci u Zapadnim zemljama je samo jedan stepen iznad nekoga ko radi u Wal-Martu ili McDonadls-u gde placaju minimalce. Naprotiv, ja sam bas iznenedjen da su plate ljudi koji rade u banci malo iznad prosecne plate Srbije. Mozda ja razlog za to sto su nasi ljudi ipak malo bolje skolovani i zahtevi veci.
 
Iskreno receno mislio sam da su plate mnogo vece:eek:
Recimo bio sam ubedjen da salerski radnik ima 500e u proseku,ali situacija je izgleda ipak drugacija...
Ovo konkretno nisu nikakve plate

To je realnost, prosecna plata u Srbiji je 300 evra. Nisu ovo bas tako niske plate ako se napravi poredjenje sa platom koja se moze dobiti sa istim obrazovanjem na nekom drugom radnom mestu.
 
salter 28.000-47.000
kred.ref. 38.000-60.000
corporate kred,.ref. 80.000-100.000
sef cor,kred 150.000
sef platnog prometa 120.000 - 150.000
Direktor plasmana 180.000
Sef Fin, sektora 200.000
Fin.Direktor 350.000
Pred.Izvrsnog Odbora 700.000
Pred UO 1.300.000

sve u din
e to je surova realnost domaca a jaka!!
 

Back
Top