Godišnjica šestodnevnog rata

Brainlover

Obećava
Poruka
75
Ove nedelje se obeležava godišnjica šestodnevnog rata u kojem je, pre četrdeset godina, Izrael za manje od nedelju dana, porazio tri vojske, egiptasku, sirijsku i jordansku i okupirao pojas Gaze, Zapadnu obalu i Golansku visoravan.

Šestodnevni rat 1967. godine predstavljao je zadivljujuću pobedu izraelske vojske i vrhunsko poniženje za susedne arapske zemlje.

Izraelci su napali prvi i za šest dana porazili armije Egipta, Sirije i Jordana.

"Za manje od petnaest sati od početka borbi u zoru, sve ukazuje da je Izrael, iako se sukobi nastavljaju, odneo pobedu. Izraelci su danas odneli jednu od najbrže izvojevanih pobeda koju je svet ikada video", glasio je izraelski radijski izveštaj od pre četiri decenije.

Većina Izraelaca kao i ogroman broj Jevreja širom sveta živeo je, pred početak rata, u ubeđenju da arapske armije predstavljaju smrtnu opasnost za državu Izrael.

To uverenje delila je i većina Arapa.

Njihovi lideri i radio stanice poručivali su im da predstoji uništenje devetnaest godina stare cionističke države. Malo je bilo onih među Arapima koji su, međutim, takvo uverenje doveli u pitanje i sa njime se nisu slagali.

Velika većina Izraelaca slavi ove nedelje, kako oni to vide, dar Božiji - bitkom izvojevano ujedinjenje Jerusalima kao večitog i nedeljvog glavnog grada jevrejske države.



Arapi srećno bilo možemo opet ako oćete ;-)
 
Prinz Eugen 88:
Gade jevrejski otkucavati sat
Ime mi je istina, a prezime - RAT!

Lepa pesma! ( vid'o sam je na Stormfrontu :-D )

Moraće neko jednom da završi sa Jevrejima za svagda, bez obzira dali Belci ili Arapi.

Брате, са Ватиканом смо у свађи, ако изазовеш и други најјачи центар моћи, најебали смо.
 
Brainlover:
Ove nedelje se obeležava godišnjica šestodnevnog rata u kojem je, pre četrdeset godina, Izrael za manje od nedelju dana, porazio tri vojske, egiptasku, sirijsku i jordansku i okupirao pojas Gaze, Zapadnu obalu i Golansku visoravan.

Šestodnevni rat 1967. godine predstavljao je zadivljujuću pobedu izraelske vojske i vrhunsko poniženje za susedne arapske zemlje.

Izraelci su napali prvi i za šest dana porazili armije Egipta, Sirije i Jordana.
Arapi srećno bilo možemo opet ako oćete ;-)

Pa to je bila samo jedna obična zločinačka agresija cionističkih zlikovaca protiv Arapa.
Arapi su samo branili svoju zemlju i svoje domove i svobodu, dok Jevreji-cionisti su samo obični agresori isti kao fašisti. Borba Palestine i Arapa za slobodu je pravedna i ja se nadam da če Palestina jednog dana biti slobodna i da če zionistički okupatori biti do nogu potučeni. Zionisti nisu samo dušmani Arapa, oni su dušmani celog sveta i Srpstva. Zionisti su najbliži saveznici SAD i EU. Pa zlikovci koji su ubijali Srpsku decu: Klinton, Vesli Klark i Olbrajtova, su svi Jevreji i zionisti. Oni su isti zlikovci kao ustaše i Izrael pravi na bliskom istoku iste zločine kao ustaše na Balkanu.
 
Izraelci su se borili i izborili, svaka im čast. Bez obzira na sva savezništva i sve ostale prednosti, 4.000.000 Izraelaca protiv 300.000.000 Arapa i još da pobede tako lako je nešto vredno divljenja. Svaka im čast, Spartancima našeg doba.

Ono što ja ne meni nepojmljivo je to da se viče Heil Hitler i slavi nacizam, a ti isti nacisti su ubili 2.000.000 Srba u WWII. Jeste li vi ludi?
nono2.gif


Verovatno jeste.
 
SiIent Bob:
Izraelci su se borili i izborili, svaka im čast. Bez obzira na sva savezništva i sve ostale prednosti, 4.000.000 Izraelaca protiv 300.000.000 Arapa i još da pobede tako lako je nešto vredno divljenja. Svaka im čast, Spartancima našeg doba.

Ono što ja ne meni nepojmljivo je to da se viče Heil Hitler i slavi nacizam, a ti isti nacisti su ubili 2.000.000 Srba u WWII. Jeste li vi ludi?
nono2.gif




Verovatno jeste.

Католици, сунитски муслимани, САД(Јевреји), сви су они исти. Што се мене тиче, најбоље би било кад би ратовали међусобно и потпуно се истребили.
 
SiIent Bob:
Izraelci su se borili i izborili, svaka im čast. Bez obzira na sva savezništva i sve ostale prednosti, 4.000.000 Izraelaca protiv 300.000.000 Arapa i još da pobede tako lako je nešto vredno divljenja. Svaka im čast, Spartancima našeg doba.

Ono što ja ne meni nepojmljivo je to da se viče Heil Hitler i slavi nacizam, a ti isti nacisti su ubili 2.000.000 Srba u WWII. Jeste li vi ludi?
nono2.gif


Verovatno jeste.

Slaviti Izrael je isto kao slaviti nacističku Nemačku. Izrael je počinio agresiju i genocid nad nedužnim Arapima. Arapi su samo branili svoju zemlju. Naravno da su nacisti zlikovci i dušmani Srpstva, ali zionisti su isti, i oni su zlikovci. Nema nikakve razlike izmedju politike nacističke Nemačke i politike zionističkog Izraela. Agresija Izraela protiv Arapskih zemalja 1967 godine je bila ista kao i agresija Švaba protiv Srpstva 1914 i 1941 godine.
 

Back
Top