Windows Vista Ultimate UA Lite Build 1 - 32 Bit - English Language

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
dr_Bora:
Ajd' dobro... ne formatira se. Ali iguman svejedno ima samo jednu particiju, a na istoj particiji ne treba da budu 2 OS-a. Takođe, u pitanju je nova instalacija a ne upgrade na XP, stoga instalirani ( pod XP-om ) softver neće raditi...

Pa i to sto kazes.Onda ili da napravi jos jednu particiju ili da kupi hard.Ali treba mu i ram.
256 je dovoljno samo za sistemske fajlove.Ako hoce da pokrene neku malo zahtevniju aplikaciju treba mu barem 512mb.
 
Ajd' dobro... ne formatira se. Ali iguman svejedno ima samo jednu particiju, a na istoj particiji ne treba da budu 2 OS-a. Takođe, u pitanju je nova instalacija a ne upgrade na XP, stoga instalirani ( pod XP-om ) softver neće raditi...
Radice jer prilikom instalacije ove viste stari windows se automatski stavlja.... Da ne smaram pogledajte dolje:
i4079_CaptureDesktop200706091914531.jpg

Znachi nema veze shto imam jednu particiju! :) Ali RAM mene ebe! Ipak cu nadograditi taj RAM pa cu onda instalirati ovu vistu!
Nego da pitam josh nesto bi li moglo da se na 256 mb RAMA doda 64 pa da bude 318! Mislim da li postoji uopshte ta mogucnost da komp ima 318 mb RAMA? :mrgreen:
 
iguman stefan:
Radice jer prilikom instalacije ove viste stari windows se automatski stavlja....
Programi sigurno neće raditi. Upgrade is not available.
Znači, ne možeš upgrade-ovati svoj XP na Vistu, već se ( ova ) vista mora instalirati posebno. Tu ti prosto kaže da će da skloni drugi windows ( jer bi smetali jedan drugom ). Međutim, ni jedan ozbiljan program neće raditi. Što znači da ti treba druga particija koju možeš i sada napraviti( Partition Magic-om, recimo... desetak GB ti je dosta ).
Što se tiče memorije, odgovor je da. Možeš imati 320 MB rama ( 256+64=320 a ne 318 :) ), teoretski. Praktično ne možeš jer nije moguće kupiti modul od 64... Ali koliko sam shvatio čitajući post-ove tipa koji je uradio ovu verziju, i 256 MB je dovoljno...
 
Programi sigurno neće raditi. Upgrade is not available.
Kolko sam svatio stari operativni sistem se automatski premjeshta u folder windows.old. On instalira Vistu ali Windows xp stavlja na istoj particjiji zaboravljenim!(Windows xp nece uticati na Vistu) Ne mozesh se vratiti na njega kada instalirash Vistu! A i chemu svrha ovoga? Onda bi svi koji imaju jednu particiju morali da nabave josh jednu!
Ova Vista moze da radi na 256 mb RAMA ali ako ona sama zauzima 204 MB RAMA mislim da to nije preporuchljivo!
 
Pa to je ono što ti govorim... pozdravi se sa XP-om i programima instaliranim na njemu.
Nisam te baš shvatio u vezi druge particije... Ne moraš kupovati drugi disk, samo treba deo slobodnog prostora na ovom disku koji imaš da pretvoriš u particiju ( što nije neki problem ).
Ova vista zauzme 204 MB na mašini sa 512. Ali ona neće gutati isto toliko na pc-u sa 256 MB ram-a, već manje ( na pc-u sa 1 GB bi progutala verovatno oko 300-350 MB ). Naravno, bilo bi dobro da nabaviš još ram-a ako si u mogućnosti... 8-)

Dodatak: A zašto mi pričamo o 204 MB rama, kad marko47 reče 210MB ? :) :) :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top