Tema za starije

Vronski

Početnik
Poruka
1
Ovo je pakao!
Ona i ja, voda i vatra, sve i nista.
Bila bi to jedna topla ljudska prica, brak i zajednicki zivot iz ljubavi, ali, ona ima dete iz prvog braka.
Vise od godinu dana smo zajedno, dosta smo prosli, znamo se u prste.Ona zna da me klinac iritira, da je kompromis-zajednicki zivot sa detetom nemoguc, pokusava da balansira izmedju porazavajucih opcija.
Kraj je neminovan.Vidi se iz aviona.
Voleo bih da cujem jos neciju pricu.
 
Vronski:
Ovo je pakao!
Ona i ja, voda i vatra, sve i nista.
Bila bi to jedna topla ljudska prica, brak i zajednicki zivot iz ljubavi, ali, ona ima dete iz prvog braka.
Vise od godinu dana smo zajedno, dosta smo prosli, znamo se u prste.Ona zna da me klinac iritira, da je kompromis-zajednicki zivot sa detetom nemoguc, pokusava da balansira izmedju porazavajucih opcija.
Kraj je neminovan.Vidi se iz aviona.
Voleo bih da cujem jos neciju pricu.

Sto te iritira nisi naveo.
 
Hm, jako je bitno koliko ti imaš godina, koliko tvoja partnerka a koliko "klinac".
Ali, biću, slobodan, već tvoj iskaz: "Klinac me iritira" asocira na mnogo štošta negativno. Pre svega mislim da si prilično nezreo.
 
S obzirom da sam i ja razvedena i imam sina iz prvog braka, slobodno mogu da tvrdim da tu zenu o kojoj pricas treba pravo na lomacu! Kakva je to zena, majka i osoba kad moze da bude sa nekim ko ne moze da smisli njeno dete. U zivotu ne bih bila sa nekim kome ce moje dete toliko da smeta da ga jos i iritira. I treba da vam dodje kraj! Bilo bi to najbolje za to dete. Ti si izgleda toliko egoistican covek da te bas zabole za to dete, kako je njemu, kako se ono oseca. Ni jednom detetu nije milo ni drago sto su mu roditelji razdvojeni a sad mu mamica servirala nekog tipa koji jos ne moze da ga podnese. Uzas za jedan mladi mozak.
Ako je ona vec toliko luda da i dalje pokusava da balansira onda ti budi dovoljno fer i pametan i napusti to. Nadji sebi neku koja se nije udavala i nema dece pa stvarajte zajednicki sebi dom i porodicu. Mada, kakav si ti, mozda ce ti jednog dana i rodjeno dete ici na zivce.
Znas, ja sam se nedavno verila i udajem se uskoro za jednog fenomenalnog coveka koji cini se voli moje dete vise nego njegov rodjeni otac.
Kako moze neko dete da te iritira??? Sta to dete radi da bi moglo bas takvo osecanje da izaziva kod tebe?
 
anakin:
da li si pomislio koliko ti iritiras to dete? ono je tu prvo doslo i ti si taj koji treba da se prilagodjava :twisted:
Tacno, anakin je totalno u pravu! To dete nije moglo da bira ni da li ce biti rodjeno ni kakve ce roditelje imati ni koga ce mu majka u kucu dovoditi. Ali ti si i te kako znao u sta ulazis ili si bar trebao imati toliko mozga da znas da to nije zezancija. Ako nisi bio spreman da prihvatis njeno dete, koji si djavo uopste ulazio u sve to??? Da remetis mir i srecu jednog deteta a vidim i njegove majke jer ona eto sirota balansira.
 
Ne mogu se svi ljudi nositi sa tim... I onaj, ko je takav, ne treba ni da ulazi u takve price...
Nemas ti Vronski sta da razmisljas o tome, kakav bi vama brak bio da nema djeteta, jer dijete je TU i nece nigdje nestati...
Stoga, povuci se iz te price, zarad mira svo troje, a pogotovo djeteta...
 
Vronski:
Ovo je pakao!
Ona i ja, voda i vatra, sve i nista.
Bila bi to jedna topla ljudska prica, brak i zajednicki zivot iz ljubavi, ali, ona ima dete iz prvog braka.
Vise od godinu dana smo zajedno, dosta smo prosli, znamo se u prste.Ona zna da me klinac iritira, da je kompromis-zajednicki zivot sa detetom nemoguc, pokusava da balansira izmedju porazavajucih opcija.
Kraj je neminovan.Vidi se iz aviona.
Voleo bih da cujem jos neciju pricu.
Ocigledno je da je nisi nikada ni voleo i da je u sustini i ne volis.Jer da je zaista volis kao sto tvrdis njeno dete ti NIKADA ne bi bilo nikakav problem.Sve sto si uradio je da si usao u njihove zivote, iscimao ih, a onda se povlacis.Zalosno je sto ljudi kao ti uopste postoje na ovome svetu.
Da si imalo zreo i promisljen ne bi NIKADA ulazio u takvu vrstu veze radi dobrobiti toga deteta koje ce najvise biti povredjeno,jer je moralo da te trpi.
Cim si video da izmedju tebe i klinca stvari ne idu trebao si odmah da se povuces.
Povuci se i pusti dete da zivi svoj zivot bez trzavica ( ionako vec ima dovoljno problema ). :!:
 
I ja sam razveden i imam dvoje dece koje zive sa majkom.
Pa sam i dete razvedenih roditelja, i imao sam i macehu i ocuha.
I uopste ne mogu da razumem da nekome moze da smeta dete. Deca su blagoslov, sreca, radost. Kako moze da te iritira neko ko te pogleda nevinim okicama?
Zapravo i ne znam o kom se uzrastu radi. U svakom slucaju, ako te iritira njeno dete, izvuci se ti iz te price. Nisi ti za nju. Daj joj slobodu da nadje nekog ko jeste.
 
Ma nije ni bitno kog je dete uzrasta. Svako dete oseca ko ga voli a ko ne. Cak da je dete i npr u pubertetu i da ume svesno da "iritira" tj. namerno, to je zato sto oseca da ga taj neko ne podnosi i naravno da ce se braniti onako kako najbolje ume. Ocuh ili maceha prvenstveno sa tim detetom treba da bude prijatelj i da stekne naklonost i poverenje, a ako to ne ucini dete ce ga onda "iritirati". Bolje receno doci ce do obostrane iritacije tako da jedini savet pametan za ovog autora jeste da pokupi svoje prnje i ode.
 
Savetnica:
S obzirom da sam i ja razvedena i imam sina iz prvog braka, slobodno mogu da tvrdim da tu zenu o kojoj pricas treba pravo na lomacu! Kakva je to zena, majka i osoba kad moze da bude sa nekim ko ne moze da smisli njeno dete. U zivotu ne bih bila sa nekim kome ce moje dete toliko da smeta da ga jos i iritira. I treba da vam dodje kraj! Bilo bi to najbolje za to dete. Ti si izgleda toliko egoistican covek da te bas zabole za to dete, kako je njemu, kako se ono oseca. Ni jednom detetu nije milo ni drago sto su mu roditelji razdvojeni a sad mu mamica servirala nekog tipa koji jos ne moze da ga podnese. Uzas za jedan mladi mozak.
Ako je ona vec toliko luda da i dalje pokusava da balansira onda ti budi dovoljno fer i pametan i napusti to. Nadji sebi neku koja se nije udavala i nema dece pa stvarajte zajednicki sebi dom i porodicu. Mada, kakav si ti, mozda ce ti jednog dana i rodjeno dete ici na zivce.
Znas, ja sam se nedavno verila i udajem se uskoro za jednog fenomenalnog coveka koji cini se voli moje dete vise nego njegov rodjeni otac.
Kako moze neko dete da te iritira??? Sta to dete radi da bi moglo bas takvo osecanje da izaziva kod tebe?
ovo treba da zatvori ovu temu jer nema shta da se oduzme ni doba to je bit.
P.S. moj naklon i duboko poshtovanje, Savetnice :D
 
Ne mogu da verujem!
I ti jos trazis da ti kazemo sta mislimo! da ne ocekujes mozda da ti neko kaze kako treba njeno dete dati negde ba usvajanje kako bi ti mogao biti srecan?!
Ne mogu da zamislim da volim coveka a da ne prihvatam njegovu proslost, ukljucujuci i decu... Ne, ti definitivno nisi normalan!
 
Svi ste napali Vronskog!Niko nije ni pomislio da je on u pravu?Ne kazem da jeste, ali ste ga svi odmah stavili na lomacu...Dajem mu desetku za hrabrost sto se upustio u vezu sa zenom koja ima dete!!!!!Najmanje u celoj prici, naravno, treba da pati dete, ali sto je Vronski kriv?Svi su kao u fazonu, volis je i sve treba da istrpis...Da li je bas tako? Ako je vec ta majka napravila gresku i dobila dete sa nekim pajserom,ko moze da tvrdi da nece praviti slicne greske u buducnosti, i da pored deteta bude patio i nas Vronski? VRONSKI, MOJ SAVET TI JE:DVAPUT MERI,JEDNOM SECI...
 
niko nije rekao da treba sve da istrpi ali postavka mu je monstruozna. "ona zna da me klinac iritira"?? pa sta ocekuje od nje da uradi? da posalje dete u Zvecansku?
strasno....
:twisted: :twisted:
 
Saint& Nina:
Leone po drugi put se slazemo sa tobom... Alo ljudi osudiste coveka sa nedostatkom dokaza...
Prvo i prvo, veliko je pitanje kog je klinac uzrasta, a drugo mislimo da je u vecini slucajeva dete koje zivi sa jednim roditeljem izuzetno navezano na njega i svakog novog gleda kao uljeza nekog ko odvlaci paznju njegovoj mami/tati i javlja se neminovna ljubomora cija jacina varira naravno od deteta do deteta. U takvim okolnostima dete ume da bude itekakav pain in the ass prema novom tati ili mami pa ma koliko ta osoba bila dobra. Ima i dece kojima je ljubav jednog roditelja sasvim dovoljna ako vec ne mogu da imaju pored sebe svog drugog bioloskog roditelja tako da niko ne moze da zameni njihovog pravog tatu ili mamu. Kao drugo, ne vidimo toliko osudjivanje ni nje kao majke, pa pobogu zar nema pravo na ljubav? A vi biste je odmah na lomacu, kako ljudski zaista. Jako je lako osudjivati a ne biti u istoj situaciji, sve je lakse kada se gleda sa strane zar ne i svi smo mi pametni kada se ne radi o nama samima. Mislimo da je ruzno sto se na pitanje coveka koji je u nevolji i nedoumici(jer ocigledno tu zenu zaista voli inace ne bi prihvatio in the first place da bude sa zenom sa detetom)obrusilo drvlje i kamenje bez ikakvog prethodnog pitanja ili podrobnijeg upoznavanja sa situacijom. Nase misljenje je da mozda majka treba da porazgovara sa svojim detetom, mozda mu na neki nacin objasni da ono ne gubi ljubav vec dobija vecu ljubav i normalniji dom.
p.s. verujemo i nadamo se da se covek prema detetu odnosio najbolje moguce i da nije zasluzio da mu dete u najmanju ruku ne da bar sansu.
 
cinjenica je da ne postoji dovoljno informacija o uzrastu tog deteta i razloga za nervozu...


AKO dete ima nekih 12-16 godina, pa se jos pali kao mladi majmun (tako da bi ga i otac lupio preko usta) a nas autor teme nema nameru da na taj nacin vaspitava to dete (sto zalazi u domen "koliko ocuh ima pravo da vaspitava zenino dete"), sta raditi...


/me cuti dalje i ceka neki info :roll:
 
Ma potpuno je nebitno koliko dete ima godina...

Mene interesuje sta autora ove teme iritira: godine deteta, njegovo ponasanje ili samo cinjenica da uopste i postoji...
Bilo koji da je razlog, apsolutno je degute reci za dete da "iritira".
 
leon:
Svi ste napali Vronskog!Niko nije ni pomislio da je on u pravu?Ne kazem da jeste, ali ste ga svi odmah stavili na lomacu...Dajem mu desetku za hrabrost sto se upustio u vezu sa zenom koja ima dete!!!!!Najmanje u celoj prici, naravno, treba da pati dete, ali sto je Vronski kriv?Svi su kao u fazonu, volis je i sve treba da istrpis...Da li je bas tako? Ako je vec ta majka napravila gresku i dobila dete sa nekim pajserom,ko moze da tvrdi da nece praviti slicne greske u buducnosti, i da pored deteta bude patio i nas Vronski? VRONSKI, MOJ SAVET TI JE:DVAPUT MERI,JEDNOM SECI...

Interesantno koliko je zena kriva za svoju "gresku" jer ima dete iz prvog braka! Jadan taj novi muz! Sto on mora da voli to njeno dete? Nju voli, razume se, ali zar mora i to deriste??? Ne, to nije u ljudskoj moci! A koliko muskaraca ima decu iz prethodnih brakova, pa niko na to ne obraca paznju, sasvim se lepo opet ozene, jer, deca ostaju sa majkama, dakle "gresnicama" sa mrljom iz proslosti, a oni slobodni kao ptica na grani ganjaju nove prilike! A ako dete i ostane sa njim, nova "mama" nece smeti da pisne, jer, to je "tatin sin" akamoli da se izjasni kako je dete "iritira" ,nego ce mu jos kuvati, prati mu stvari i peglati, spremati ga za skolu i sta sve ne kao prava majka! Gospodo muskarci, izvolite se zamisliti! Koliko je greska zena, toliko je i vasa. Za neuspesnu vezu potrebno je dvoje!
 
chokoladna:
Interesantno koliko je zena kriva za svoju "gresku" jer ima dete iz prvog braka! Jadan taj novi muz! Sto on mora da voli to njeno dete? Nju voli, razume se, ali zar mora i to deriste??? Ne, to nije u ljudskoj moci! A koliko muskaraca ima decu iz prethodnih brakova, pa niko na to ne obraca paznju, sasvim se lepo opet ozene, jer, deca ostaju sa majkama, dakle "gresnicama" sa mrljom iz proslosti, a oni slobodni kao ptica na grani ganjaju nove prilike! A ako dete i ostane sa njim, nova "mama" nece smeti da pisne, jer, to je "tatin sin" akamoli da se izjasni kako je dete "iritira" ,nego ce mu jos kuvati, prati mu stvari i peglati, spremati ga za skolu i sta sve ne kao prava majka! Gospodo muskarci, izvolite se zamisliti! Koliko je greska zena, toliko je i vasa. Za neuspesnu vezu potrebno je dvoje!

Ovde se ne radi o nespesnoj vezi, vec o jednom muskarcu koga iritira necije dete, i o zeni kojoj ocigledno ne smeta da bude sa nekim kome smeta njeno dete. Zaista, ne mogu da razumem da mozes voleti nekoga a da ti smeta deo te osobe koju volis. Jer tvoje dete je deo tebe. Kakav je to covek kome moze smetati dete? To sto ga iritira njeno dete verovatno znaci da ce ga u buducnosti iritirati i sopstveno. Bice tata tek toliko da se upise njegovo ime u krstenicu, i da moze da kaze svetu: "Eto, ja sam tata.". A kada dete bude zaplakalo, okretace se na drugu stranu, odlazice u drugu sobu, bezace. I zaista, ja ne mogu da razumem jednu majku da moze voleti takvog coveka.
A posto pominjes vec nesto sto mene licno gadja, pa moram da ti kazem. U zivotu postoje i drugaciji primeri od tog stereotipa koji se nalazi u tvojoj glavi. Ne napustaju muskarci svoje porodice i ne zene se sa drugim zenama tek tako. I ne ostaju zene same sa decom, vec su jos pre razvoda obezbedile sebi drustvo...
 

Back
Top