JEL ISTINA ZA MUZICKE?

busy

Obećava
Poruka
62
Draga gospodo i gospodje i gospodjice,

Covek zeli da ide na teoretski smer u neku od Bgd-skih muzickih skola ali je cuo razne horor-price, po principu: na casu solfedja, recimo (u nekoj od skola) profesor ne predaje "nista" ali za to uputi na svoju adresu onoga "kome nesto nije jasno" i poruci mu da ponese 20 evra za cas. U "Mokranjcu", kazu ima neki nadobudni klipan - sef teoretskog
odseka koji zamislja da predaje na nekom Konzervatorijumu. U "Stankovicu" iz italijanskog
dobijaju dvojke, pa cak i polazu popravni. Tokom godine je svuda NICE and EASY, a onda decu na kraju godine "iskidaju." Jedan jadnik je recimo nizu zavrsio za violoncelo, pokupio na desetine nagrada i kupio instrument za 5000 evra, da bi u srednjoj bio odbijen cak i sa teorijskog odseka kao nemuzikalan. Ili - deca ponavljaju, onda sacekaju punoletstvo i upisu Akademiju kao 3. na listi...

JEL TO MOGUCE? JELI TO ISTINA?

Ako je tako, bolje da porucim coveku da ode na neki zanat. I bice jednog dana "raspevani automehanicar.
:shock: :confused: :cry: :roll: :grin:
 
Hm.... mozda..... To za sefa teoretskog odseka u Mokranjcu sam cula...
Da ne ispadne reklama, ali toplo preporucujem muzicku skolu Vatroslav Lisinski na Banovom brdu. Nema takvih profesora i sve je relativno pravedno. A i stice se odlicno znanje...
Sto se akademije tice, nne mogu nista da kazem, jer tek upisujem srednju. Jedino znam da je MOGUĆE upisati akademiju cak iako nemas vezu, jer je moja drugarica koja nema vezu bez problema upisala na akademiji flautu (primaju samo cetvoro godisnje, znaci da se bar cetvrtina bez veze upisala...)
 
fashion queen:
iskreno,da...to je veoma moguce.Nas profa mate vuce decu za kosu i usi ,a mojoj drugarici je
raskrvavio uvo.
A jel` drugarica ima tatu ili bar drugare? One malo starije koji mogu malo "porazgovarati" s profesorom, tako da mu nikada vise na pamet ne padne ni da predaje u skoli, a kamo li da zlostavlja ucenike.
 

Back
Top