Eh taj ram

VooDoo

Obećava
Poruka
81
Abitova ploca bxmaster 133 - raid, tri slota za memoriju dva cipa od 256 rama a on oba prepoznaje kao 128 i ni mb vise :( :cry: ima li neko neku ideju iskustvo :?: probao sam memoriju na drugoj ploci sve normalno 256 prepoznaje

HELP

s' postovanjem JA 8)
 
zato sto imas cipove na obe strane modula kod 256Mb modela....


jeste da nagadjam ali sam skoro ubedjen da je to....

drugo nagadjanje bi se vrtelo oko kolicine rama koje ploca moze da ponese sa sobom i ogranicenja u tom pravcu
 
Veravatno je do biosa.
Abit zna da pravi frku oko nekompatibilnosti svega i svačega (grafička-čipset, procesor-čipset, procesor-grafička, procesor-kućište, kuler-kućište...)
Zameni ga hardverski i trebalo bi da rešiš problem.
 
ako provalis javi sta je.....


setih se da su meni kuci dva modula od po 256Mb na celeronu i ploci iste generacije (lx, zx, bx, ne znam na pamet), i da rade bez problema, tako da moje teorije padaju u vodu

probaj da kada postavis modul u slot, cimnes ga ka sebi... na mojoj ploci ta "fora" radi :?
 
Memorija nema cipove s' obe strane to sam proverio (nisam bas toliki laik)a sto se tice ogranicenja ploce to me bas i zanima. Jel znas mozda gde mogu da nabavim specifikacije ploce???

s' postovanjem JA 8)
 
1. kako mislis da ga zamenim hardverski???
2. Da ga cimnem ka sebi :lol: gde ka sebi??? to je jako relativna stvar



s' postovanjem JA 8)

p.s. Nema frke naravno da cu da javim ako provalim caku.
 
da ja imam jedno 50-ak komada pa mogu da ih menjam kako hocu. I imam jedno 10 slotova pa mogu da ubodem 5 x 128 ili 10 x 64 rama.

Treba mi da mi prorade dva cipa od 256 na toj masini imam na raspolaganju tri memoriska slota :O(
 
VooDoo:
1. kako mislis da ga zamenim hardverski???
2. Da ga cimnem ka sebi :lol: gde ka sebi??? to je jako relativna stvar



s' postovanjem JA 8)

p.s. Nema frke naravno da cu da javim ako provalim caku.
od ploce.....

postoji mali luft izmedju drzaca memorije i slota... par mm... meni radi kada modul ne utuknem do kraja. vec taman toliko da mogu da se zatvore drzaci
 
VooDoo:
Abitova ploca bxmaster 133 - raid, tri slota za memoriju dva cipa od 256 rama a on oba prepoznaje kao 128 i ni mb vise :( :cry: ima li neko neku ideju iskustvo :?: probao sam memoriju na drugoj ploci sve normalno 256 prepoznaje

HELP

s' postovanjem JA 8)

Windows Ti je to, a Abit je hm, hm ....

Moze da bude da ti nije takt vodjenja procesa ispravan, a moze biti i da je red cipova na RAM-u popuslic, a moze da bude i ...... *******, uzni Kingston ili Samsung pa vidi.
 
Samsung ne proizvodi preterano dobre DIMM module, ali zato njihovi memorijski cipovi visokog profila nalaze mesto na velikoj vecini grafickih kartica...

Kingston HyperX - neprikosnovena memorija! ;)
 

Back
Top