obična supa?

Treba ti 3 kafene kashichice vegete. Ne znam na koje testo mislis, ako mislis na rezance onda ti treba jedna-dve shake (zavisi koliko gustu supu hocesh), a ako mislis na neke knedle ili taranu, onda ti treba oko 200 gr testa.
 
pa kakva ti je to supa samo sa vegetom?

cemu lenjost? ko sto ti kaze goldfish, ubaci jednu sargarepu, paskanat,persun,manju glavicu crnog luka, cen belog i da vidis kakvu ces dobru supu od povrca da dobijes.
 
i vegetu. povrce, sem luka koji stavis u komadu, mozes da iseckas na sitne kockice - onda se kuva krace. dovoljno je desetak minuta nakon sto ti voda prokljuca.
posto je ovo izgleda nov teren za tebe, postupak je sledeci - u hladnu vodu stavis povrce. uljucis ringlu na najajace i sacekas pored da prokljuca. kad voda prokljuca, smanjis temperature na sporetu za pola(npr. ako ti je 5 najjace, smanji na 2,5).sacekas jos desetak minuta i eto supe. ako ne zelis raskuvane rezance, testeninu ubaci kad je supa gotova. pomeri sa ringle, poklopi i posle 5 min imas divnu domacu zdravu povrcnu supu.

pa da nam javis kakva je!
 
dive:
i vegetu. povrce, sem luka koji stavis u komadu, mozes da iseckas na sitne kockice - onda se kuva krace. dovoljno je desetak minuta nakon sto ti voda prokljuca.
posto je ovo izgleda nov teren za tebe, postupak je sledeci - u hladnu vodu stavis povrce. uljucis ringlu na najajace i sacekas pored da prokljuca. kad voda prokljuca, smanjis temperature na sporetu za pola(npr. ako ti je 5 najjace, smanji na 2,5).sacekas jos desetak minuta i eto supe. ako ne zelis raskuvane rezance, testeninu ubaci kad je supa gotova. pomeri sa ringle, poklopi i posle 5 min imas divnu domacu zdravu povrcnu supu.

pa da nam javis kakva je!

zar ne fali ovde makar malo ulja,ako vec nema neko meso da "zamasti"?:)
 
Je l' mogu da se pohvalim (polovicnim) znanjem :) ?
supa je bistra, sa testeninim. Bez icega (tj procedjeno, recju -masna voda) - konsom.
Corba je od povrca, i od mesa. Pasirano povrce u corbi (pa je corbak gust, kao za malu decu) - potaz. Procedjena supa u kojoj se kuvalo meso - buljon. Ragu - bez zaprske, tzv."bela" corba.
Najbolja supa -govedja, sa domacim rezancima (sa pijace) u izvedbi moje maman.
Najbolja za mamurluk - kisela teleca corba. Sa kriskama limuna na tacni.
Najbolja za druzenje pod vedrim nebom - riblja iz kotlica...
e, zaboravila sam, za ljubitelje vina, "istarska supa":
kriske 'leba sa rostilja (koji ocekuje svezu ribu za nastavak rada :) ) udrobe se u zacinjeno crno vino. A zacini zavise od ukusa Tončija, ili barba Ive...
 
ču li ti limunado za trigliceride i holesterol?

ako ti se vise svidja mozes ti i u 1L ulja da skuvas supu.

samo - u supu se ne dodaje ulje. masnoca u supama je zivotinjskog porekla.

a ono je recept za laganu povrcnu supicu.ili ti bujon od povrca..sa testeninom ili bez.

koliko kuvara, toliko recepata.
za nekoga supa nije ukoliko nema prst masnoce na povrsini. tako je sprema moja ex svekrva. celo domace pile u lonac - pa kuvaj.

jedini problem je sto zena ima zakrecenje svih velikih krvnih sudova i sto joj saka lekova ide pride uz svaku casu vode.
al` ni danas ne odustaje od svoje supe..kaze kako nista ne moze da jede, samo supicu i zasiti se.

svaka joj cast, kad bih pojela samo tanjir njene supe holesterol bi me ubio na mestu.

i tako... o ukusima ne vredi raspravljati..
 
I ja mislim da je ukusnije kada je na povrsini neko okce masnoce :)

pisali nekad neki momci na netu kuvar, steta, ugasili stranicu...
Tamo je bilo sjajnih stvari.
npr, meni kao :
vruca masna voda (to mu dodje supa)
meso umrljano u list kupusa (sarma)
itd... Cak su i oni znali da je masno = slasno :)
Al' ako je zdravlje u pitanju...ili navike ...
 
ja isto ne podnosim masnocu u supama, totalno mi je bezveze ukus , nije to to
u corbicu stavim vrlo malo ulja ,kashiku - dve na ceo lonac, pa chak i to osetim ponekad da mi ne odogovara
ovako, lagana supica sa svim ukusima i sokovima povrca je odlicna za mene
 
o,boze,...sad ispade da se ja zalazem za litar ulja u supi...:D

ne kazem da ide uvijek ulje,bolje neko meso,ali ako nema,daj sta das...stavljate li vi ikakvu masnocu kad npr.kuvate obicni kupus,pasulj,krompir...ili sve samo na vodi?mislim ,moze i tako...ali ovako je ukusnije...:) i ko je jos dobio holesterol od pilecih nogica u supici?:)
a kazu i protiv prehlade nista bolje od domace kokosije supe...
hehe...bas mi se svidja ova tema o supi...
p.s. ja najvise volim sa knedlama...:D
 
limunada:
ne kazem da ide uvijek ulje,bolje neko meso,ali ako nema,daj sta das...stavljate li vi ikakvu masnocu kad npr.kuvate obicni kupus,pasulj,krompir...ili sve samo na vodi?mislim ,moze i tako...ali ovako je ukusnije...:)
moja mama kuva isto k'o ti :D
a ja stavljam uvek samo kashiku - dve ulja u jela i ostalo voda :)
odvikla sam se od mamine kuhinje ( ne jedem ustvari nishta przeno u dubokom ulju, pohovano i tako to, jednostavno nije mi tako ukusno )
ps. sta cemo dalje da razglabamo o supi ? :lol:
 
goldfish:
moja mama kuva isto k'o ti :D
a ja stavljam uvek samo kashiku - dve ulja u jela i ostalo voda :)
odvikla sam se od mamine kuhinje ( ne jedem ustvari nishta przeno u dubokom ulju, pohovano i tako to, jednostavno nije mi tako ukusno )
ps. sta cemo dalje da razglabamo o supi ? :lol:

ooo...pa o supi ima toliko toga da se kaze...:) vidis da ipak stavljas kasiku-dvije ulja...ipak mora malo...:wink:

pozdravi mamu i reci joj da nije usamljena u svom shvatanju kuvanja supe,ali za przenje u ulju i pohovanje se bas i ne slazemo...ali,niko nije savrsen...:)
 
U govedju ili pilecu supu volim da dodam crni luk. Pomerim lonac u stranu, glavicu luka prosecem na cetvrtine pa onda hop na vrucu ringlu, tek da pocrni, pa sastavim glavicu pa i one druge dve cetvrtine (luk se ne isece vec prosece, da ljuska pri vrhu ostane cela), ubacim u sup i daje sjajan miris. Da, i u svako doba godine dosta seckanog persunovog i celerovog lista, svako sebi u tanjir.
 
svaka cast za zaaganje za sto manje masnoce,samo sto tu uglavnom nismo problem mi,vec ostali ukucani koji ipak imaju malo "drugacija" shvatanja....ali i njih treba korak po korak prevaspitavati! :)
jedno pitanje- sta zamenjuje on kupljena kocka supe?? (masnocu i vegetu?)
 

Back
Top