КОШТУНИЦА - ВУК У ЈАГЊЕЋОЈ КОЖИ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Strela

Elita
Poruka
17.244
2006054768518262081_rs.jpg

2006092815392460463_rs.jpg
2006010794372020236_rs.jpg


Први јахач или лажни Исус долази на бијелом коњу и његова улога ће бити да заведе људе (библијски хришћане) под своју руку и тако их наведе на рат једних против других. Он је вук у јањећој кожи који у руци држи лук и стријелу, а на глави круна. Његово име се може превести и као "освајач" који има мисију подредити човечанство. Он такође има метафоричко значење за похлепу у људима која их је довела до апокалипсе.

Овај први јахач ме неодољиво подсећа на Коштуницу. Миран, помирљив помало збуњен и сметен, често необавештен, са савршено одиграном улогом поштењачине. За афере својих министара, корупцију милионских размера као да није ни чуо а „не зна“ ни одакле ДСС-у и страначким челницима стижу тако крупне своте. Добио је ореол Легалисте мада је свима већ познато да је од самог почетка своје владавине здушно кршио устав, законе као да и не постоје. Дошао је на власт као умерени националиста и патриота, „човек који једини може да нас погледа у очи“, али резултати тог патриотизма су гашење Југославије и стварање квази Заједнице СЦГ, а која се чак и без озбиљног покушаја одбране распала. Да не спомињем немо прелажење преко проблема протераних Срба из Хрватске, лагано укидање Републике Српске да би најзад стигли и до губитка Космета.

Наш лажни Исус од свега што нам је досад показао једино се јасно видела патолошка властољубивост и права виртоузност у очувању скрпљене мањинске владе. Као и у свим патологијама власти, најважније је задржати круну на глави, без обзира на цену коју ће платити народ. Да би се ова стратегија могла остварити треба сачувати лик патриоте па је сасвим разумљиво што се мото целе кампање лажног Исуса свео на „одбрану“ Космета. Бестидно се дају обећања да ће се Космет бранити и одбранити иако му је врло добро познато да је Космет већ изгубио. Чак му није сметало да Запад замоли да то решење о губитку Космета саопшти после избора, јер би за њега као „националисту“ и демократски блок то могло да значи и губитак избора.

Због свега тога експресно је усвојен нови устав Србије, још експресније покраден референдум о потврђивању устава и одмах расписани избори како би се наметнута динамика Запада око Космета могла да испоштује. Дај да све то завршимо и преваримо народ док још не сазна да смо Космет већ предали. Управо као пресликано из предсказања Св. Јована о првом јахачу Апокалипсе и Лажном Исусу.

У кампањама Коштуница се стално позива на патриотизам, моралност и евидентне успехе Владе. Од његовог патриотизма држава нам је све мања и мања, лопова је све више а од успеха Владе и поред напора не могу да се сетим ни једног.

Из текста Звонимира Трајковића - ЧЕТИРИ ЈАХАЧА АПОКАЛИПСЕ.
 
Alekasandar2:
Коштуница...
Никад нисам гласао за њега, и поносим се тиме.
Ђинђић је био невинашце у односу на њега.

Потписујем.
Ја сам нажалост гласао за њега(ДСС), али никад више.
Ко се задњи смеје, најслађе се смеје. Војо, чека те судбина Душана Михајловића, Човића, Вука Обрадовића и Драшковића...
 
Banshee:
eh,svi nekadasnji pasionirani obozavatelji lika i dela kostunjavog sada tako o njemu :(

a kad se setim samo glorifikovanja lika i dela doticnog od strane nekih forumasa....eh :(


Човека можеш преварити једном...

...а он је многе преварио више пута.

То је могао само Тито, е зато заслужује признање...

....4% на следећим изборима.
 
Markelja:
Strelo pocela si da citas Benedikta :D :D :D

Lecenje....

Ма какав Бенедикт, све што је имало да се каже о власти рекао је Шекспир у Магбету, Ричарду II, Ричарду III... Па и Макијавели у Владару...
А лечење, па како да ти кажем никада, али никада, нити сам гласала за Коштуницу, нити сам му веровала. Једина моја заблуда се састојала у томе што сам мислила да је Ђинђић гори, а сад ми је сасвим јасно да је најгори Коштуница.
 
minos:
A sto ne biste glasali za Kostunicu?Zato sto ga ne vole oni sa B92?
Svi oni koji su iznad postovali,sad satro "zapanjeni" Kostunicom,su radikali ili simpatizeri istih,tako da tesko da na njih deluje B92.
Od svega gore navedenog,slazem se da DSS treba da se spusti na 4%,doduse iz potpuno drugacijih razloga.
Sam tekst je djubre,kao sto neko rece.
 
Da nije tog Kostunice drzava bi nam otisla u k....
Od 2000. do danas bi vladali Ceda, Tadic, Canak, Djelic, Korac, Batic, Biserko, Kandicka i ostala liberalno zuta bulumenta, pa vi sad zamislite sta bi bilo sa Vojvodinom, Raskom...status KiM bi vec bio resen (pogadjate kako), homosi bi se vencavali po opstinama i usvajali decu, SPC bi verovatno bila proglasena sektom, deca bi ucila da je Srebrenica isto sto i Ausvic, verovatno bi placali ratnu odstetu i priznali krivicu za izmisljeni genocid (za nase dobro naravno), RTS bi bio isto sto i B92, ziveli bi u nekakvoj gradjaniji sa zastavom duginih boja, a na trafikama bi se kupovala marihuana.

Za to vreme radikali bi jos uvek skupljali 50% + jedan glas, arlaukali bi i glumili majmune po skupstini i medijima, i to je to. (ako ih ovi ne bi pohapsili, osudili i poslali na robije)

Da bi se to shvatilo potreban je mozak.....oni koji to ne shvataju glasaju za radikale danas...i pisu ovakve tekstove.
 
Мене Воја Коштуница мора "још мало" да убеди да је зао. Сва срањ_а око Југославије, па Србије и Црне Горе па само Србије скувао је неко други а радове је изводио Солана. Терен је припремљен за време жутих, после 5 октобра.

Поређење с Ђикијем ми некако не иде ... Заборавило се, ваљда, како се "наметао" као лидер. Прво у свом стаду, преко кичме маторог Мићуна, затим у коалицијама, ДЕПОСУ, ДОС-у ...и остало, да не помињем. Ђики је број 1, мислим од "јахача"... Чак је он лично извукао из рукава Коштуњавог за председничке изборе против Слобе. Паметно !

Још увек сматрам да има позитивну улогу у смиривању страсти "две Србије". Ово што је зајеб_ао Тому за место председника НС, такође мислим да није његово дело, бар не непосредно, јер је то био услов жутих за склапање нове владе и аминовања осталих Војиних жеља у новој влади. Било је то спектакуларно срамотно - издржати све оно што су радикали изнели око довлачења Томе на чело НС. Воја ће то платити хтео - не хтео.

Зашто је боље да се влада није направила с радикалима, овога пута? Руси и Амери закувавају жестоко између себе. Углавном без икакве наше "заслуге". Јесмо ми ту с КиМ али боли њих за то, и једне и друге, Космет је само један од аргумената за Русе. Овако је можда боље, јер би с радикалима и ДС-ом "штрчали" мало више и вероватно би плаћали жешћу цену док се ове две силе не уравнотеже. Већ смо доста пропатили, нема потребе да се превише излажемо ризицима. Овако, ако Руси успеју да заузму позицију за коју се боре, жути - као експоненти западне политике ионако ће пропасти. А онда ће, коначно, моћи да дође до изражаја једна људска национална струја у Србији.
Све ово је "мало кварно" али најбезболније за будућност. Или макар с најмање штете, надам се.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top