finansijski problemi savremenog i uticaj na vezu...

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Naslov zvuci kao neka filozofska tema al eto recimo htedoh da vas pitam ima li istine u tome da kad ste, a verovatno se i to desava, u finansijskim problemima imate malo distance u vezi ili kako se to vec odrazava? Mozda cete vi muskarci reci da ne vidite tu neku promenu a zene verovatno osete da ste malko "drugaciji"...Da li zene mogu da razumeju i takve situacije ili odmah pocinju problemi...eto tako doslo mi da pitam posto je ovo manje vise tesko vreme i malo njih moze biti u nekom totalno opustenom stanju...
 
fin. problemi mogu generalno utiču na raspoloženje.....i ne stvara raspoloženje distancu i udaljavanje, ako se dobro poznajete...razlog za to mora da bude dublji ili da je fin. problem nerešive prirode.......a ništa nije nerešivo...tako da ne dovodi samo to i isključivo to do udaljavanja...a žene.....razumeju ako se radi o našim ženama/devojkama...nismo sa svim ženama sveta........ ( :
 
Ima neka krilatica:
Ljubav zbog para leti kroz prozor.
Ljubav bez para leti kroz prozor.

Pa, one statistike da je novac najčešći razlog bračnih svađa...
A i bila sam svedok brakova koji su se raspadali kako su porodice finansijski propadale - ono, tobogan sa srednjeg ex-YU sloja na granicu siromaštva i ode sve u q.....
Kad postoji problem koji do te mere opterećuje čoveka kao što su to egzistencijalni problemi, po nekom default-u on se iskaljuje na najbližima - bračnom partneru. Što duže traje teška situacija, to je gore. Odjednom počinje da se meri koliko para je ona dala na najlon-čarape, koliko je on potrošio na gorivo. I mislim da nema neke razlike u reakciji muškarca i žene. Oboje su pod pritiskom problema i nemogućnosti njegovog rešavanja i "pucaju" jedno na drugo.
 
Imaš para , nemaš vremena,imaš vremena , nemaš para.
Žena je luksuz, i dolazi sa parama.
Niko ne ume da odvoji za sebe vreme kao žena.
Kakav je on muškarac kad ne može da se isprsi za par pića. (Gde je tu sigurnost davanja sutra)
Od muškarca pozajmljen novac nije dug, to je kredit....
Nema više muškaraca koji su pravi muškarci , svi su se stisli, miševi.Nema širokih duša (ruke).
Nema više devojaka koje su ozbiljne, sve su ozbiljno okrenute sebi.
 
nekada davno rekoh

volim te i ti volis mene
cekat cemo zajedno ono nase nesto, neko bolje sutra i da nas napokon krene...

i tako u cekanju prode nam mladost
i ona luda djetinja radost...

imamo sada sve sto pozelimo
ali nemamo s kim da to podijelimo...

ispraznilo se srce, nesto nam fali
akumulator ljubavi sve teze pali...

budimo se uznojeni i teskog daha
osjecaji ravnodusnosti hvataju maha...

drhte nam ruke i sjecanja blijede
tamne sijenke proslosti broje nam sijede...

kako je doslo, tako nas i proslo..
nadamo se i dalje...
a ljubavi dajemo sve manje..

sada kazem

voljela sam i on je volio mene
bilo je to neko ludo mladalacko vrijeme...i
jos uvijek cekamo ono nesto, neko bolje sutra i da nas napokon krene..
 
DOBROSTOJECI:
Bila neka anketa sa pitanjem devojkama : " šta bi više volele , orgazam ili nove sandale ?"
Velika većina se opredelila za sandale...
Šta je tu toliko čudno? Pa svi znamo (tj. znamo li) da ribe ne vole sex, one vole da se dopadnu muškarcu više, i vole da ga osvajaju. Kad te osvoje (tj. dopustiš da budeš osvojen) i ako postaneš papučko, više im nisi zanimljiv. Moraš stalno da se trudiš da im pokažeš ko je muško i da si im zanimljiv, da ne popuštaš tako lako itd. A kada ste u vezi onda koriste sex da bi te "podvele pod svoje". Ako im to dopustiš istog trenutka im više nisi zanimljiv. One su kao mačke koje vole da se igraju lopticom ili klupkom, kada saznaju sve o tebi i mogu da sa tobom postignu sve što im se hoće, to je kraj. Devojke, recite, znate da sam u pravu 8-)
 
Tuzni_patak:
Imaš para , nemaš vremena,imaš vremena , nemaš para.
Žena je luksuz, i dolazi sa parama.
Niko ne ume da odvoji za sebe vreme kao žena.
Kakav je on muškarac kad ne može da se isprsi za par pića. (Gde je tu sigurnost davanja sutra)
Od muškarca pozajmljen novac nije dug, to je kredit....
Nema više muškaraca koji su pravi muškarci , svi su se stisli, miševi.Nema širokih duša (ruke).
Nema više devojaka koje su ozbiljne, sve su ozbiljno okrenute sebi.

Ako ovo stvarno misliš, onda si ti u manjku sa samopouzdanjem!
Nije svim ženama novac prioritet.
Traži neku koja želi sama da zaradjuje i ta se nikad neće prvo uhvatiti za tvoj novčanik.
 

Back
Top