Stomatoloski fax u Pancevu ?

na privatnim fakultetima se poklanjaju ocene sto je opste poznato, dok u drzavnim ljudi se bukvalno odricu svojih zivota da bi se ubili od ucenja a pogotovo na stomatoloskom..
Ako vec se upisuje tako nesto najbitnije je da imas znanje.. ko ce da te zaposli posle tog privatnog fakulteta?
pitanje je da li ce neko da te ubije jer si mu ubila dete.. "Nisam znala, zao mi je"
kada se rukuje sa ljudskim zdravljem ogromna strucnost je neophodna..
nema tu "eh, ne uci mi se idem na privatni da mi poklone ocene za pare.."
moze tako ako planiras da radis na pijaci ili nesto slicno..
 
sve postoji, ne moras nesto cuti da bi to znao.. mada mnogo ima gorih stvari od smrti..
inace, tema ce postati nebitna ako se raspricamo....
eh.. ako si ti ove jednostavne reci konfuzne.................. ]}>

p.s. lose je naredjivati drugima.. za tvoju karmu ]}>
 
Ja sam 2 meseca premao jedan ispit ubio se od ucenja za sedmicu, ucio 1000 i jednu bespotrebnu stvar, detalj, detaljcici. Stvari za koje ni jedan doktor ne ume de mi objasni sta ce mi. Mislite da se posle 4 meseca secam necega. Ne secam se ni 10 % toga. Govorim o 10 sati bubanja na dan. U pitanju je stomatoloski fakultet u Beogradu.

U Pancevu se mozda manje uci teorija, na zapadu se takodje manje uci teorija nego na Medicinskom i Stomatoloskom u Beogradu. Ali tamo se uci neophodna teorija i onda ljudima ostaje u glavi za navek. A ja i moje kolege za Beogradskog univerziteta na to neophodno ucimo jos 1000 i jednu stvar koja nam u zivotu trebati nece. Pa kad tako nabubacimo onda polozimo ispit. I na kraju od silnih informacija zaboravimo veliku vecinu ko da nismo ni ucili.

Mozda u trenutku ucenja mi ucimo vise i obimnije. Ali posle par meseci nama vecina izvetri a ovima sa privatnog i sa fakulteta na zapadu sve sto su ucili ostane.
 
na privatnim fakultetima se poklanjaju ocene sto je opste poznato, dok u drzavnim ljudi se bukvalno odricu svojih zivota da bi se ubili od ucenja a pogotovo na stomatoloskom..
Ako vec se upisuje tako nesto najbitnije je da imas znanje.. ko ce da te zaposli posle tog privatnog fakulteta?
pitanje je da li ce neko da te ubije jer si mu ubila dete.. "Nisam znala, zao mi je"
kada se rukuje sa ljudskim zdravljem ogromna strucnost je neophodna..
nema tu "eh, ne uci mi se idem na privatni da mi poklone ocene za pare.."
moze tako ako planiras da radis na pijaci ili nesto slicno..


Izvini ali mora da ti kazem da lupetas.
1. Na drzavnim fakultetima se uce i bespotrebne i potrebne stvari.Organizacija predavanja i ispita nije dobra zbog toga studenti lose prolaze.Takodje su i studenti poprilicno lenji posebno oni koji su na budzetu pa ih boli uvo.
Drzavni fakulteti su korumpirani, profesor te obara dok ne ukapiras da treba da platis.
2. Na privatnim fakultetima placas uslugu skolovanja.Nije istina da se ispiti poklanjaju, ljudi ne samo da padaju ispite vec i godine.Na privatnim se usko specijalizujes za odredjene poslove.
Nije bitno da li je covek zavrsio privatni ili drzavni fakultet, sustina je u primeni znanja a to je vec vezano za tipo licnosti.Postoje ljudi koji su zavrsili drzavne fakultete i misle da ce neko zbog diplome da ih placa vise, privatnika (mislim na posao, jer sve ide ka privatizaciji) boli uvo na koji nacin i koji fakultet si zavrsio, njega samo zanima koliko si produktivan.Mozes da imas zavrsenih i 5 drzavnih fakulteta, ako si nesposoban da teoriju primenis kroz praksu, neces biti placen za to.
Ko shvata da se skoluje zbog sebe, nikada nece reci da je u toku skolovanja zrtvovao ne znam ni sama sta sve.
Secam se kada sam studirala na drzavnom (napustila na trecoj godini) koliko su se profesori izivljavali.Matematiku, hemiju, biohemiju, analiticku hemiju, mikrobioplogiju, ...(strucni ispiti) sam polagala iz prve, ali su se zato profesori iz sociologije, politicke ekonomije izivljavali za medalju.Imala sam osecaj da sam na drustvenom a ne prirodnom faksu.E ta sranja ne podnosim, toga na privatnom nema.Skolujes se za ono zasta hoces, nema tu da se izivljavaju sa nepotrebnim stvarima.Da sam onda htela da studiram drustvene nauke ne bi upisivala prirodni.
 
mudro zboris lucca

Da bi privatni fakultet dobio kredibilitet mora da zadovolji odredjene kriterijume. Svaka pismena osoba pre upisivanja bilo kog fakulteta ce otici na sajt ministarstva prosvete i videti da li odredjeni fakultet poseduje dozvolu za rad.Ukoliko to ne uradi i upise fax koji nema kredibilitet a kasnije ukapira da se zayebao, nije mu fax kriv vec njegova neupucenost i neinformisanost.
Informacije su u danasnje vreme svima vise nego dostupne.
Organizacija predavanja i ispita je na pojedinim privatnim fakultetima organizovana na drugaciji nacin, sto podrazumeva da se predmet slusa jedan mesec i na kraju se taj predmet polaze.Prednosti ovog nacina su u tome, sto je student mesecno posvecen maximalno samo jednom predmetu, tako da ga moze nesmetano poloziti.
Na drzavnim fakultetima se slusa nekoliko predmeta istovremeno a potom se ti ispiti polazu ( u proseku po 4 u semestru).Ispitni rok na drzavnom faxu traje mesec-dva i za to vreme nema sanse da se polozi 4 ispita kvalitetno, jer je za jedan predmet potrebno najmanje 3 nedelje efektivnog rada.
Zato se drzavni fakulteti traljavo zavrsavaju i studira se po 300 godina i to na kraju ninasta ne lici.
Na privatnim fakultetima je ocena integrisanog karaktera, sto znaci da se ocene sabiraju iz prisutnosti, seminarskih radova, kolokvijuma i ispita.Svaki se predmet temeljno radi.
 
Na Beogradskom stomatoloskom fakultetu se uce notorne gluposti koje nikome u zivotu nece trebati pocev od toga kakva je koja celija i gde joj se nalazi koja organela, pa onda preko cuvenih maratonskih formula iz biohemje koje sam ucio 2 meseca ko ludak, i da ne nabrajam dalje. Naravno da treba imati neko opste znanje ali ovo sto se uci u Beogradu nije opste znanje nego je to ko da specijaliziras biohemiju, fiziologiju, histologiju i da ne nabrajam dalje. I na kraju pitas vrhunskog hirurga cemu sve to sluzi a on ti kaze da na te prve 3 godine rade idioti. I sta dalje reci. Mislim razumem ja da treba da se zna interna, da treba da si upoznat, ali ne bre u sitna crevca, pa ja hocu da budem stomatolog, a ne da sutra postavljam hematoloske dijagnoze, kardioloske dijagnoze i ne znam sta vec. I od tolokog ubacivanja informacija glavu, sta ne kraju ostane NISTA.
A praksa iz stomatoloskih predmeta katastrofa. Vazno da ucimo polozaj C atoma u nekom temo molekulu, kako je postavljen , sa koje strane, pod kojim uglom, to je mnogo bitno. Jako je vazno da 2 sata moze da deklamuje anafalakticki sok ali kad mu pacijent zapadne u isti e onda frka panika ne zna sta da radi.
A to sto ljudi jeda skrpe 3 pacijenta za vadjenje zuba i sto ne znaju ogledalce da drze to nema veze.

Pancevo je teoretski lakse na tim prvim godinam, ali se uci ono sto treba u zovotu, a ne neke formule, polozaji C atoma i slicne gluposti. I mogu vam reci da pancevacki studenti mnogo vise znaju od beogradskih. Beogradski izvetri brzo iz glav, zato sto se sabija mnogo informacija od jednom, kako krenu nove da ulaze, novi detaljcici tako predhodni krenu da vetre.

Ono gde se Beograd ne moze meriti sa Pancevom, je praksa. U Pancevu je praksa vrhunska, posla za studente ima toliko da padaju na nos sto je vrlo bitno. Sami stomatologki premeti su u pancevu rigorozni. I tu dosta ljudi zna da padne godinu. Dakle tu zaista nema popustanja. Sto i treba tako. Ali zato su kad zavrse sposobni da rade svoj posao.
 
Jao, ljuuudi! Ja sam prva godina stomatologije u Beogradu! Molim vas neka se javi neko sa 4 , 5 godine da mi kaze da je taj fax moguce zavrsiti u roku, poduslovom da se ne izludi... ;););)Ili da batalim ovu anatomiju u startu :D

Preduslov je da si spremna da se odreknes zivota i da ucim ko manijak satima i danima cesto gomilu glupost koju ces za 2 dana da zaboravis (prepoznavnaje preparata iz histlogije, maratonske reakcije iz biohemije, prepoznavanja patoloskih preparata itd itd itd).
Praksa je svedena na minimum naravno. Sto je i logicno.
I na sve to da imas mnogo srece.
Ucices za 10 ako hoces u roku a bices presrecna kad ti daju 7.
Taj fakultet je raspad sistema.

Moj savet je da bezis u pancevo ako ikako mozes.
 
ljudi,ja sam cuo da posle faklulteta u pancevu mozes da radis samo u vojvodini...a ja sam iz cg.i razmisljam o stomatologiji u bgd...pola ljudi mi kaze da je nerealno ubijanje od knjige a pola da moze sa dobrom organizacijom vremena opusteno da se zavrsi...

Ja sam se prosle godine raspitao , tacnije poslao e-mail ministarstvu zdravlja Crne Gore, jer me cisto zanimala situacija. Pancevacki fakultet je priznat u CG i sa njim moze komotno da se radi tako je bar tada bilo. Raspitaj se ponovo ako te zanima mozda se nesto promenilo. Ono sto znam je da je par ljudi koji su zavrsili Pancevacki fakultet otislo u inostranstvo i naslo posao bez problema.
 
to sam ja hteo da mu kazem u dve rechi..
"ako planirash da radish na pijaci. ."
- ma daj, u srbiji smo


inache prostorije su izgleda u Žarka Zrenjanina 179 ..

Da tacno tamo. Ako neko zeli da pogleda dobrodosli. Kada izadjete na zaobilaznicu oko panceva (novi put, ne onaj koji ide preko mosta) idete do rampe i tu preko pruge, zatim malo pravo do osnovne skole i u njoj na drugom spratu je fakultet. Za one koji ocekuju neke krs sale kako bi opravdali svoje pljuvanje je bolje da ne odlaze jer ce demantovati sami sebe.

Ovde mozete videti neke slike:

http://www.stomfakpan.edu.yu/klinika.html
 
na privatnim fakultetima se poklanjaju ocene sto je opste poznato, dok u drzavnim ljudi se bukvalno odricu svojih zivota da bi se ubili od ucenja a pogotovo na stomatoloskom..
Ako vec se upisuje tako nesto najbitnije je da imas znanje.. ko ce da te zaposli posle tog privatnog fakulteta?
pitanje je da li ce neko da te ubije jer si mu ubila dete.. "Nisam znala, zao mi je"
kada se rukuje sa ljudskim zdravljem ogromna strucnost je neophodna..
nema tu "eh, ne uci mi se idem na privatni da mi poklone ocene za pare.."
moze tako ako planiras da radis na pijaci ili nesto slicno..

Jesi li bio na nekom privatnom fakultetu? Pricaj u svoje ime... Ako nisi sa ETFA ili FONA, bolje je da cutis...
Na drzavnom ne mozes da polozis dok ne platis evrima za prolaz... Znam gomilu drzavnih fakulteta gde poklanjaju ocene...
Tako da ti je odgovor nistavan....:rtfm:
 

Back
Top