KAVALA, KAVALA

emma05

Zainteresovan član
Poruka
267
Ovog leta planiram na jednodnevni izlet u Kavalu pa da ne bi mnogo lutala, zanima me sta treba obici i gde ima dobrih stvari za kupovinu? Poredjenje sa Solunom?

Hvala. :)
 
Moj savet je da obavezno posetis Kavalu jer je stvarno lep grad za razliku od Soluna.Ceo grad je bukvalno na brdu i sa auto-puta se strmo spustas prema centru.To mu i daje neku draz za razliku od relativno ravnog i golog Soluna.Mi smo iskoristili Kavalu za izlet trajektom do Tasosa,putuje se vise od 1 sata i bas se lepo odmoris.Obavezno poseti tvrdjavu u starom delu grada koja je normalno na vrhu brda i ima predivan pogled na grad.Ali spremi se za planinarenje kroz tesne i strme sokake da bi stigao do gore.Na letnjoj vrucini je to dobar nacin da skines neki gram sa sebe koji posle toga normalno nadoknadis sa nekim girom.U centru je i deo akvadukta koji je isto interesantan.Iznad parkinga za trajekt za Tasos je i velika zidina i verovatno neka crkva ali za to nisam imao vremena, kao i za prodavnice.Najlepsu sliku su mi ostavile vikendice u prelepim uvalama na izlasku iz grada prema Solunu.A potpunu sliku grada dobijes kada se trajektom udaljis od obale.Nadam se da cu i ove godine posetiti Kavalu ako odem na tu stranu.
Pozdrav!
 
Mi planiramo sa Tasosa da napravimo izlet u Kavalu. Razmisljam da li da ostavimo kola na Tasosu pa da trajektom odemo za Kavalu ali ne znam koliko su nam kola potrebna u samom gradu. Hocu reci, da li je sve sto treba da vidimo blizu luke?
 
Samo da kazem da postoji organizovan izlet sa Tasosa u Kavalu. Ceo dan u Kavali, soping i obilazak Filipa jednog od najpoznatijih grckih arheoloskih prostora. Nesto zaista fenomenalno.
 
goran_mk:
Moj savet je da obavezno posetis Kavalu jer je stvarno lep grad za razliku od Soluna.


:confused: Е свашта ћу чути.

енивеј, Ема, мислим да ти кола неће бити потребна а што се Икее тиче, чисто сумњам да ћеш је наћи у Кавали
 
Ema za shoping Kavala ne moze da se poredi sa Solunom. Solun je grad od skoro 2 miliona stanovnika, a Kavala ima negde oko 70-80 hiljada. Ne postoji IKEA u Kavali koliko ja znam ili ako postoji to mora da je sigurno neka prodavnicica u koju ne vredi ici. Posebno uputstvo za Kavalu ti nije potrebno, jer je gradic mali. Sve radnje mozes obici za kratko vreme i sve su u blizini luke. Philipi se nalaze na 15km od Kavale i treba videti.
 
nikana1:
Ema za shoping Kavala ne moze da se poredi sa Solunom. Solun je grad od skoro 2 miliona stanovnika, a Kavala ima negde oko 70-80 hiljada. Ne postoji IKEA u Kavali koliko ja znam ili ako postoji to mora da je sigurno neka prodavnicica u koju ne vredi ici. Posebno uputstvo za Kavalu ti nije potrebno, jer je gradic mali. Sve radnje mozes obici za kratko vreme i sve su u blizini luke. Philipi se nalaze na 15km od Kavale i treba videti.

Hvala na odgovorima.
Onda ipak idemo kolima pa necemo valjda pesaciti tih 15 kilometara?! :D
 
Mene interesuje da li ima plina na pumpama u Kavali.Pre dve godine bili smo u Stavrosu i jedan grk nam je rekao da tamo ima plina ali nismo proveravali.Hvala unapred na informacijama.
 
Kavala

kavalaflx0.jpg
[/URL][/IMG]

kavala2jg7.jpg
[/URL][/IMG]
 

Back
Top