lefkada nydri

slav

Početnik
Poruka
3
Molim vas da mi neko posalje informacije o iskustvima sa letovanja na Lefkadi (Nydri). Zanima me kakve su plaze, sta treba obavezno videti i kakva je usluga pri iznajmljivanju automobila. Svaka informacija je dobrodosla i bila bi korisna.
 
Obavezno ti trebaju kola ili motor jer su plaze rastrkane po celom ostrvu a trebalo bi ih videti sve. Cenu iznajmljivanja ne znam, menjaju ih u zavisnosti od sezone. U mestu Nidri raspitaj se kako da dodjes do vodopada, mnogo je lepo. Obavezno idi na krstarenje po okolnim ostrvima (Skorpio - Onazisovo ostrvo i dr.). Plaze: jedan dan odvoji za Katismu (to je najurbanija plaza, sa kaficima, lezajkamai sl.), jedan dan za Egrimnji (prelepa plaza ali nabaci malo kondicije jer se do nje dolazi preko 350 stepenika - naravno problem je povratak, ali po meni ta plaza vredi svaki stepenik). Zatim desetak kilometra odatle je cuvena plaza Porto Kaziki, kazu jedna od 10 najlepsih u Evropi. Zatim, imas jedno malo mesto koje se nalazi kada iz mesta Lefkada krenes ka Katismi pa na pola puta je Agias Nikitas, to je veoma malo mesto, ali odatle mozes brodicem da odes do plaze Milos isto veoma lepa. Nidri nema neku plazu zato moras da ides okolo. U mestu Lefkada imas Kastro plazu, nije losa duva vetar. Ja ti preporucujem da lepo od pocetka obidjes sve i onda posleda ponovis one koje zelis. Nadam se da sam ti malo pomgla. Cim dodjes, kartu u ruke i kreni redom. Pozdrav
 

Back
Top