kako promeniti glas?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ohmygod

Obećava
Poruka
77
ljudi treba mi pomoc...kako da promenim glas?
maloletan sam, pa da li to moze vaziti kao prepreka...ima li drukcijeg nacina osim hirurskog zahvata? i da li uopste postoji takav zahvat?
moze li nekim prirodnim putem?

unapred zahvalan...
molim vas pomagajteee :confused:
 
pa i ja bih rekao da mutiram, mnogi moji vrsnjaci su to vec odradili...a ja sa 16 imam neki cudan, polu enski polu muski glas, vuce na muski al ustvari generalno stvara sliku feminiziranosti! tako da je to uzasno!

i sta kazete to je nemoguce? ni nikakvim babskim receptima (biber itd...)???
i dokle se otprilike vrsi taj period mutacije i kolko traje posto ja ovakav glas imam vec dve godine...a pre je bio pravi devojacki!

??? :confused:
 
ohmygod:
ljudi treba mi pomoc...kako da promenim glas?
maloletan sam, pa da li to moze vaziti kao prepreka...ima li drukcijeg nacina osim hirurskog zahvata? i da li uopste postoji takav zahvat?
moze li nekim prirodnim putem?

unapred zahvalan...
molim vas pomagajteee :confused:


naderi se ladne pive:)
 
ohmygod:
ljudi treba mi pomoc...kako da promenim glas?
maloletan sam, pa da li to moze vaziti kao prepreka...ima li drukcijeg nacina osim hirurskog zahvata? i da li uopste postoji takav zahvat?
moze li nekim prirodnim putem?

unapred zahvalan...
molim vas pomagajteee :confused:

Ne opterecuj se. Pazi meni su mast vadili zbog glasa nazivali me pederom u skoli, peskircicem i da ne nabrajam dalje. Na kraju sam zavrsio na solo pevanju. Od pederskog glasica nema nista vise. Ima strahovito snaznog glasa trenutno. Pa mogu samo da mi zavide da ne kazem da me povuku za onu stvar.
 
Ako bas zelis da poboljsas glas upisi solo pevanje ako imas sluha na nizoj muzickoj ili idi kod nekog privatnog profesora i iznesi mu problem. Pokazace ti neke tehnike koje dosta mogu da ucine na poboljsanju glasa. Jer ista tehnika koja se koristi u solo pevanju se primenjuje i na pravilno znaci ono lepo da kazemo pricanje. Samo sto je kod pevanja razvucena na 2 oktave a ovde se prica da kazemo ujednaceno manje vise.
 
hm...pa ja ne zelim da budem pevac...ali planiram o spikerskoj profesiji...tako da bi mi to bilo od pomoci...?
a da li mogu da pevam sto vishe kuci, za sebe? pa zar od toga glas ne postaje josh nezniji???

i imam 16 gd tek...???
 
ohmygod:
e da i kolko ti je vremena trebalo do muskog glasa???

Glas se razvio prirodno sam po sebi kako sam fizioloski sazrevao. Samo sam hteo da ti kazem da ne treba da ocajavas.

A za tehnike tesko da mogu da ti objasnim preko interneta. Inace u osnovi glas ce ti se prirodno razvijati fizioloski do koje mere to se ne zna. I tu su svi moji predhodnici u pravu. Tehnikama mozes da ga poboljsas do neke mere. U osnovi treba da se trudis da si opusten dok pricas, da su ti usta opustena i da umesto da teras iz grla vazduh i zatim direktno kroz usta da vazduh naj pre u prednji deo nepca.

Ali mnogo vaznije od svega je da ti nadjes nacin da dokazes da si heteroseksualan muskarac okolini i da su musko a ne homic. Znam znam da je tesko, znam kakve predrasude kuljaju kod nas, da su muskarci sa takvim glasom ******, da se fircaju u cmar da ovo da ono, mislim sve mi je to jasno i sve znam. Nadji devojku i vec ces dokazati dobrom delu da nisi homic. Ako treba izdevetaj nekoga ali ozbiljno. Jednostavno moras da se boris i dokazes se.
 
WithdrawnWater:
Sto se vise nerviras to ce ti gore biti. Imas psiholoski problem, obrati se nekom psihologu ili psihijatru, a glas ce doci na svoje onda kad dodje - mozda za godinu, dve ili tri, a mozda i nikad - ali sa tim se mora ziveti.

Vidi ocito si dosta starija od nas pa ne znas kako je medju nasom generacijom. Momci sa takvim glasom se mahom proglasavaju za homoseksualce bez dokaza, ispredaju se price da se fircaju u rektum, pa cak mogu da dobiju batine ne tako retko cisto zbog glasa. Tako da to u Srbiji gde se razlike ne postuju bas mnogo, i gde su ljudi puni predrasuda i gde mnogo jedva cekaju na nekome da se istresu to bas i nije mali problem.
 
Ja kontam da je Luciferko mislio na razlike i predrasude u vezi glasa, a ne da je branio homoseksualce. Koliko sam ja razumela on je rekao da ljudi jedva čekaju nekog da napadnu čim ima barem jednu osobinu koja se po predrasudi vezuje za homoseksualce, a ovaj dečko baš takvih problema ima.

PS. Ohmygod, ne nerviraj se, sve će to doći na svoje mesto, ne daj da ti to postane kompleks, imaš još ohohoj vremena da ti s glas izmeni. Samo budi strpljiv.
 
Prvo: ovo nje tema o seksualnom opredeljenju. A i da jeste - pljuvanje i stigmatizaciju drugacijih seksualnih izbora od vaseg mozete sprovoditi negde drugde: rasna, verska, polna i seksualna diskriminacija i vredjanje na ovim osnovama ljudi koji su drugaciji od vas zabranjeno je pravilima foruma; a i posebno ovog pdforuma, sto se na uvodnoj lepljivoj o postavljanju pitanja da videti. ovaj podforum citaju ljudi svih nacionalnosti, veroispovesti, rasa i seksualnih opredeljenja, i gore obrisani komentari jesu uvredljivi za ljude homoseksualne orijentacije. Zato su i obrisani. I moli vas da ne ulazimo u dalju polemiku poko toga, niti da sirimo temu u smeru u kome nema potrebe da ide. Tema o seksualnom opredeljenju postoji.

I drugo: Aco, bolno sam svesna da je ovo zemlja sa malo tolerancije za razlicitosti - jer svaki dan vidjam decu koja dolaze zbog nekog problema koji se odnosi na to da su odbacena i obelezena zato sto su drugacija na neki nacin (bio to glas, klempave usi, invaliditet ili drustveno neprihvatljivo seksualno opredeljenje, nije uopste bitno). Ali bez obzira na to - s aonim sto se ne moze popraviti mora se ziveti,m zar ne, i nemogucnost da se na sebi prihvati i zivi sa onim sto se ne moze popraviti jeste psiholoski i emotivni problem za koji je potrebna podrska i pomoc strucnog lica. U tom smislu i savet ovom decku, koji je jos mlad i mutira, i ciji ce se glas tek razvijati. Boja glasa je bioloska datost i ne moze se promeniti, kao sto se ne moze promeniti ni boja ociju. Samo sto je sa ocima jednostavnije - uzmes kontaktna sociva u boji i zavrsis posao a sa glasom - to ti je sto ti je. Nazalost, ali tako je. I ne vidim da je Pedju Mijatovica neko zezao zbog toga sto mu je glas onakakv kakav mu je - covek je bio veliki fudbaler i sada je celnik velikog Reala. A takodje je odrastao i ziveo dok nije otisao u ovoj istoj netolerantnoj Srbiji i niko ga nije ni tukao, ni ubio. Te stoga, nema razloga za toliku frustraciju bojom glasa.
 
ohmygod:
ljudi treba mi pomoc...kako da promenim glas?
maloletan sam, pa da li to moze vaziti kao prepreka...ima li drukcijeg nacina osim hirurskog zahvata? i da li uopste postoji takav zahvat?
moze li nekim prirodnim putem?

unapred zahvalan...
molim vas pomagajteee :confused:


evo saveta:
slusaj malo black/death metal,nabavi neki text i vezbaj sat-dva dnevno!
za nedelju dana ces da zvucis kao varg ili satyr!
nije trajno resenje ali usput mozes da locis ladno pivo pa da vidis!
izgleda smesno ali pomaze!
 
Luciferko:
Samo polako dok ti ne niknu polipi po grlu pa posle neces pevati ni C1 :)
Usput boja ne zavisi od visine niti visina zavisi od boje.

Ne pevam ja na grlo...izadje to samo , bez mucenja i bola u grlu kao kod mojih drugova koji se deru ako na to mislis...pogresna tehnika kod pevanja moze da utice na zdravlje... 8)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top