Demografija u BiH...i naš problem???

SANDRINAbg

Elita
Banovan
Poruka
16.741
Čitam nešto danas i naidjem na ovo :

Po popisu iz 1991.godine, a i poslednjem, jer isti se svih ovih godina ne uradi u toj zemlji, a meni zaista nije jasno zašto i u čijem interesu, podaci su bili ovakvi :

- Muslimani : 43.7 %...

- Srbi : 31.3 %

- Hrvati : 17.3 %.

Dakle, razvila se diskusija, a da, da naglasim, to čitam na jednom bosanskom sajtu, kako je po njihovom najbolje, odnosno, koliko sam ja razumela kako i jeste, danas.
U Federaciji je 85% bošnjackog stanovništva, sa tendencijom ka porastu istog, jer Amerika im u potpunosti pruža podršku, jer ne želi da se zamera muslimanima jos više, bar ovde u Evropi.

Preostali Srbi i Hrvati, treba i mogu da se isele u svoje matične zemlje i srećan im put...dobro, ovo se i tako stalno sluša od " anamo"...samo po mom skromnom mišljenju, tada ne bi bilo ni govora o konstituivnoj državi tri naroda, već i etnički čistoj i...blabla...truć...

Da ja ne bih mnogo pametovala ovde, moje pitanje bi bilo, da li je i ako jeste, u kojoj meri to naš problem, ovde u Srbiji..?

Koliko bismo i kakvih problema imali, ukoliko bi nam u komšiluku bila čisto islamska zemlja ili šta nas briga..?
Nek' svako živi kako hoće, a mi imamo izbor da ne idemo tamo ako mislimo da smo ugroženi, a još bolje , ako ne želimo..?

Većina vas ovde se bolje razumete od mene u politiku u užem, a i širem smislu, pa kolege, prosvetlite me..!
 
jel znaš šta je naš problem, to što svako oće da mu dete nosi firmirane stvari i da ima profesora francuskog jezika, i profesora klavira, i da trenira balet, i da vozi auto, i da jede po restoranima, i onda nema para ni za pola deteta i onda se žalimo (i to ne samo žene, da se zna) kako ZABOGA nema para za decu i kako je država kriva i ne znam ovo i ne znam ono i blablabla i tako to. i sve nas je manje. eto ti, konformizam, a to je problem i u BiH. i nećemo mi imati problema sa islamskom državom u susedstvu nego će lepo srbija da bude islamska država i onda nema problema.
 
Imamo celo vreme islamsku dzamahiriju u komsiluku, ali ona ne predstavlja nikakvu pretnju po Srbiju ili po nekog drugog, osim za onaj mali broj Srba i Hrvata koji jos uvek zive pod njihovom jurisdikcijom, a i njih polako ali sigurno guta noc.

E, hoce li jednog dana hteti vrsiti akcije u stilu Al Kaide po Srbiji, to je pitanje, mada sumnjam da ce hteti opet izazivati srpski bes, u svakom slucaju im ne treba verovati, ali ih treba posmatrati.
 
hektorius:
Ali je Nemacka "malo" bezbednija za njih, u tome je problem...

Da...i to ne malo, vec je bezbedna za Srbe kao i za bilo koga ko tamo zivi.

Ja mislim, da se vecina Srba i iselila odande, a ostali su samo stariji koji ne mogu ili im je ostalo jos malo, pa nece da se maltretiraju.

Moje pitanje je vise bilo da li to moze nas negde da ugrozi kao komsije, ali ako oni gledaju svoja posla...pa nek' budu islamska zemlja ili se varam..?


p.s. @Trpkovicu, pali sa moje teme...ovo je ozbiljno...
 
SANDRINAbg:
Da...i to ne malo, vec je bezbedna za Srbe kao i za bilo koga ko tamo zivi.

Ja mislim, da se vecina Srba i iselila odande, a ostali su samo stariji koji ne mogu ili im je ostalo jos malo, pa nece da se maltretiraju.

Moje pitanje je vise bilo da li to moze nas negde da ugrozi kao komsije, ali ako oni gledaju svoja posla...pa nek' budu islamska zemlja ili se varam..?
'Odande' se misli iz BiH?
 
SANDRINAbg:
Da...i to ne malo, vec je bezbedna za Srbe kao i za bilo koga ko tamo zivi.

Ja mislim, da se vecina Srba i iselila odande, a ostali su samo stariji koji ne mogu ili im je ostalo jos malo, pa nece da se maltretiraju.

Moje pitanje je vise bilo da li to moze nas negde da ugrozi kao komsije, ali ako oni gledaju svoja posla...pa nek' budu islamska zemlja ili se varam..?


p.s. @Trpkovicu, pali sa moje teme...ovo je ozbiljno...

Odgovorio sam ti u onom prvom postu.

Poznajem dosta ljudi koji jos uvek zive u New Taliban Land, svi mi govore kako ljudi doslovno nestaju, Srbi i Hrvati, ne u grupama, vec pojedinci, svi su zabrinuti jer se to konstantno dogadja vec godinama, ocigledno da se smisljeno radi od strane vlasti.
 
@Dete sunca, da iz BiH...ili treba da naglasim da kad kazem ovde, mislim na Srbiju, a kad kazem tamo negde, onda navedem zemlju...mis'im, Krstarica je srpski portal...bar tako pise...

@Hektorius, da to sam pitala, jer na zalost nikoga licno ne poznajem, a nikada ni nisam bila u Federalnom Sarajevu.
A to da Srbi nestaju i da treba skroz da nestanu, vise niko ni ne krije...bar u njihovoj Vladi...koliko ja citam o tome...
 
SANDRINAbg:
@Dete sunca, da iz BiH...ili treba da naglasim da kad kazem ovde, mislim na Srbiju, a kad kazem tamo negde, onda navedem zemlju...mis'im, Krstarica je srpski portal...bar tako pise...
Polako, bez agresije, naši smo :D . Bila je priča i o Nemačkoj, pa sam se zato zbunio.
Ja živim na 15 min od Sarajeva i znam šta znači živeti u BiH. Tvoji izvori su preterivanje. Istina je da među muslimanima ima političara koji bi nas rado stavili samo na stranice istorije, ali to nije nešto oko čega bi mi gubili san. Nije tačno da su u BiH ostali samo stari i nemoćni Srbi. U mom gradu (na Palama) od 30 000 stanovnika oko 6 000, možda i više su studenti, što dovoljno govori. O Banja Luci da i ne govorim. Srbi i jesu jedno vreme počeli da se gube u životu i odlučivanju o životu u BiH, ali sad se promenila vlast i Srbi se ponovo osećaju jakima. Inače Srpska čuva svoj srpski identitet veoma dobro. U školama se uči iz srpskih knjiga na ćirilici i po srpskom planu i programu.
Imao bih ti još dosta toga napisati, ali ne znam odakle da krenem, ali ako imaš još koje pitanje biće mi zadovoljstvo.
 
DeteSunca:
Polako, bez agresije, naši smo :D . Bila je priča i o Nemačkoj, pa sam se zato zbunio.
Ja živim na 15 min od Sarajeva i znam šta znači živeti u BiH. Tvoji izvori su preterivanje. Istina je da među muslimanima ima političara koji bi nas rado stavili samo na stranice istorije, ali to nije nešto oko čega bi mi gubili san. Nije tačno da su u BiH ostali samo stari i nemoćni Srbi. U mom gradu (na Palama) od 30 000 stanovnika oko 6 000, možda i više su studenti, što dovoljno govori. O Banja Luci da i ne govorim. Srbi i jesu jedno vreme počeli da se gube u životu i odlučivanju o životu u BiH, ali sad se promenila vlast i Srbi se ponovo osećaju jakima. Inače Srpska čuva svoj srpski identitet veoma dobro. U školama se uči iz srpskih knjiga na ćirilici i po srpskom planu i programu.
Imao bih ti još dosta toga napisati, ali ne znam odakle da krenem, ali ako imaš još koje pitanje biće mi zadovoljstvo.

Mislim da je ovde bila rec o federaciji i Srbima koji na njenom podrucju zive, te o njihovoj bezbednosti, a nikako o RS, RS je sama za sebe i ne gleda se u sklopu BiH, bar ja je ne gledam.
 
joca111:
I meni se cini da ce pre Srbi nestati iz Srbije nego li iz BIH, ako se ovako nastavi!
Srpska cak ima i pozitivan prirodni prirastaj!

Pa neka ima...ja im iz srca zelim da tako nastave i ne dozvole da ih proteraju sa njihovih vekovnih ognjista, jer mrznja prema njima a iz Federalnog dela je nemerljiva... :?

U svakom slucaju vam ili njima zelim sve najbolje... :smile:

A dusmani nek' ...pa nek' im se vrati onako kako seju... :smile:
 
SANDRINAbg:
@Dete sunca, post mi je otisao pre nego sam procitala tvoj...

Ok...to sto pises je vec dosta ohrabrujuce, ali ja sam navela Federalno Sarajevo, gde...koliko vas ( ako si ti u sklopu srpske nacije), u stvari ima i kolike slobode ...ako ih uopste, imate..?
Pazi, nama nije loše. Moja majka i ujak rade u Sarajevu (federalnom) i nikada nisu imali problema. U Sarajevu ti slobodno možeš pokazati da si Srbin i niko ti neće ništa, dok god je to u granicama normalnog tj. nije baš pametno obući majicu sa Karadžićevim likom.

O ovome se zapravo radi: narod se zna. Svi smo u BiH živeli zajedno godinama i živeli smo dobro. Ja imam par odličnih prijatelja muslimana čijim se prijateljstvom ponosim. Ono što yebe stvari je zapravo politika. Politika narod konstantno drži u strahu da se bore za svoj opstanak. To je ono što utiče na napetost. Uglavnom mi živimo u našem delu, oni u svom i svakom fino. A o tezi o islamskoj BiH nema ni govora. U to možeš biti 100% sigurna. Još uvek su Srbi prejaki za tako nešto.
 
hektorius:
Mislim da je ovde bila rec o federaciji i Srbima koji na njenom podrucju zive, te o njihovoj bezbednosti, a nikako o RS, RS je sama za sebe i ne gleda se u sklopu BiH, bar ja je ne gledam.

Upravo tako...ne znam da li sam mozda ja bila nejasna ili oni nisu dobro shvatili... :smile:

Dakle, ja govorim o federalnom Sarajevu, a ne o Palama il' Republici Srpskoj... :smile:
 
@Dete sunca,
A zasto onda nemate pravo glasa i ne smete da se oglasavate ni na jednom bosanskom portalu, sajtu, forumu ili ako se to i desi i provale ih , Srbe( tebe ne racunam, jer ne znam ko si), odmah banuju ako ih provale ili " tek" ako se za'ebu i izjasne, sto malo kome pada na pamet?

Ovo je provereno, jer nisam jedina koja je " setala" po njihovim, bosnjackim sajtovima, vec je radjena i jedna studija, gde su nasi novinari isli tamo i snimali situaciju.
 

Back
Top