"Штерн": Ne možemo u slučaju Kosova da dopustimo nezavisnost

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
"Ne možemo u slučaju Kosova da dopustimo nezavisnost, a da drugim narodima uskratimo pravo na samoopredeljenje. Nezavisno Kosovo bi bilo podrška separatizmu u Evropi", rekao je Putin i dodao da bi se takva nastojanja pokazala kod Baskijaca, u Škotskoj i posebno na Balkanu. "Zašto bismo sve to provocirali, to je štetno i opasno", ocenjuje Putin.

18649100934662b9eeb0bc3514101162_big.jpg


Premijer Srbije Vojislav Koštunica susrešće se sa ruskim predsednikom 9. juna u Sankt Peterburgu, u okviru međunarodnog ekonomskog foruma, neposredno posle sastanka G-8 u Nemačkoj.



http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=06&dd=03&nav_category=11&nav_id=249617
 
"...Šef diplomatije Srbije Vuk Jeremić rekao je u intervjuu za B92 da je podrška Rusije o pitanju Kosova jasna, i da Beograd očekuje skori nastavak pregovora..."

а обрати пажњу на ову изјаву горе... :roll:
заједно са компањолцима се до рамена увукао у гузицу Западу
а очекују подршку од Русије :confused:
ма дај...
ко је ту сисао весла...
 
Šakal:
Hm, opet ruje trguju preko naše grbače...ni prvi a sigurno ni poslednji put...
Ни први, а ни последњи пут,ово је већ сморно опште место, у рангу "откривања рупе на саксији".
Велики увек тргују преко грбаче малих.

Па шта. Свет је тако устројен одувек.
 
Pa ko trguje?
Da li onaj koji ukazuje na pogubnost presedana i paljenja vatri u Evropi po pitanju samostalnosti i stvaranja globalistickog nadzora nad malenim usitnjenim i rasparcanim.
Ili kako Tadic kaze posle utakmice da mu je O.R. rekao "pa bit ce vam previse puno pobeda", Tadic nastavlja da samo dobro Srbiji donosi DS.
Neko deli i skuplja spolja, a neko samo deli i cepa iznutra.
 
Šakal:
Hm, pa vreme je da se već jednom sruši taj mit o ruskoj ljubavi... Nema ništa od toga bre... .
Каквој "руској љубави", ко то уопште помиње?
Већ је овде толико пута речено - интереси. Кад су се интрреси Русија поклапали с нашим, и ми смо боље пролазили, кад нису, нисмо.

Опет, ништа специјално. И у ствари - толико такође опште место.

Btw. nije baš tako, ima mnogo malih pa i manjih od nas državica preko čijih se grbača ne trguje..
Преко свих се тргује, наравно, не истовремено, већ како која дође у тренутну жижу интертеса великих.
 
Norma Kampl:
Каквој "руској љубави", ко то уопште помиње?
Већ је овде толико пута речено - интереси. Кад су се интрреси Русија поклапали с нашим, и ми смо боље пролазили, кад нису, нисмо...

Sa ovim se potpuno slažem... Problem je u tome što nam se interesi retko kad poklapaju...
 
После данашње изјаве Путина да ће "појачати офаназивно наоружање" и окренути ракете на Европу - јасно је да је у питању велика игра, а и речено је да КиМ није на листи приоритета ни УСА ни Русији. Ствари се заоштравају жестоко на међународном плану, да ли у циљу доминације или биполарности, свеједно.

У овом светлу треба погледати "наше демократске" вође - и то овако :
Тадић пре свега а и Коштуница хоће (да ли ?) помоћ Русије у очувању КиМ а онда да уђу у НАТО и ЕУропске интеграције.
Е сад, да ли је то нормално ? Ја бих се мало је_ао ал да ми не уђе ... Ово време је за балансирање као после WWII. Нисам сигуран да ће то умети демократе. Поготову не "Војвода од Солане".
 
Šakal:
Problem je u tome što nam se interesi retko kad poklapaju...
Па, сад... Ни то није тачно. Опет више личи на неко "навијање".
Ко добро познаје српску историју, овако нешто то тврди једино уколико намерно жели да искривљује истину.

Важно је, уосталом, да су нам се интереси поклапали у неким КЉУЧНИМ моментима историје.

Ево, тек, једаног примера: Књаз Милош не би добио ни "а" од аутономије да иза нас нису стали Руси. Наравно, из својих интереса, али, шта нас брига, ако то и нама иде у корист
 
malaaleja:
Pa ko trguje?
Da li onaj koji ukazuje na pogubnost presedana i paljenja vatri u Evropi po pitanju samostalnosti i stvaranja globalistickog nadzora nad malenim usitnjenim i rasparcanim.
Ili kako Tadic kaze posle utakmice da mu je O.R. rekao "pa bit ce vam previse puno pobeda", Tadic nastavlja da samo dobro Srbiji donosi DS.
Neko deli i skuplja spolja, a neko samo deli i cepa iznutra.

Što taj nije ukazao na tu pogubnost piromanstva po Evropi i 1999.g.?..:roll:..
 
Lacibg:
После данашње изјаве Путина да ће "појачати офаназивно наоружање" и окренути ракете на Европу - јасно је да је у питању велика игра, а и речено је да КиМ није на листи приоритета ни УСА ни Русији. Ствари се заоштравају жестоко на међународном плану, да ли у циљу доминације или биполарности, свеједно.

У овом светлу треба погледати "наше демократске" вође - и то овако :
Тадић пре свега а и Коштуница хоће (да ли ?) помоћ Русије у очувању КиМ а онда да уђу у НАТО и ЕУропске интеграције.
Е сад, да ли је то нормално ? Ја бих се мало је_ао ал да ми не уђе ... Ово време је за балансирање као после WWII. Нисам сигуран да ће то умети демократе. Поготову не "Војвода од Солане".


Ako Kosovo nije prioritet te ne žele da troše telefonske impulse u vezi istog tokom telefonskih razgovora u pola noći, dok ih muči nesanica - ZAŠTO OKREĆE RAKETE PREMA EVROPI?

E sad po običaju dok se Ameri i Rusi preganjaju oko interesa mnogi očekuju da Srbi budu ravnopravni diskutanti tj da im drže sveću. Kina ćuti a mi se trtimo. Eto zašto nisu rokali Kinu. Imali smo žešći pregovarački tim 90-ih pa bolje što su ovi današnji mutavi. Bolje...
 
Norma Kampl:
Па, сад... Ни то није тачно. Опет више личи на неко "навијање".
Ко добро познаје српску историју, овако нешто то тврди једино уколико намерно жели да искривљује истину.

Важно је, уосталом, да су нам се интереси поклапали у неким КЉУЧНИМ моментима историје.

Ево, тек, једаног примера: Књаз Милош не би добио ни "а" од аутономије да иза нас нису стали Руси. Наравно, из својих интереса, али, шта нас брига, ако то и нама иде у корист

Nato bombardovanje ' 99.g. nije bio ključni momenat istorije?..

Zar imamo tako kratko pamćenje.....
 
Šakal:
Hm, ybt. nekad bilo... Koliko se meni čini...nije nam to bio jedini ''ključni'' momenat...

А, хеботе, "некад", "сад"... Какве везе има, говоримо о дужем периоду?

Тек толико, да не буде опет она глупост и злонамерност: "Русија нам никад није помогла".

И, није био једини кључни моменат. Па шта? Опет, све је у складу с реченим о помагању некад, или непомагању.

Али, ето, чак и тада, кад нам Русија није помагала, барем нас није никад директно нападала и освајала као неки други. И то нешто значи, зар не?

А обично нам није помагала - не толико што не би хтела, него је имала, напросто пречих ствари, или није ни била у стању да помогне.
 
Bi2:
Nato bombardovanje ' 99.g. nije bio ključni momenat istorije?..

Zar imamo tako kratko pamćenje.....
Не знам ко има. Ја сигурно не. Ти, можда, кад говориш у 1. л. множине.

Читај мало пажљивије шта пишем. И овај мој претходни пост, на пример.

Русија тад, напросто - пре свега, није могла да помогне ни самој себи, а камоли неком другом

(Опет, дакле, у ствари, "навијате", па то ти је).
 
Iron Lord:
Ako Kosovo nije prioritet te ne žele da troše telefonske impulse u vezi istog tokom telefonskih razgovora u pola noći, dok ih muči nesanica - ZAŠTO OKREĆE RAKETE PREMA EVROPI?
Ово знају Европа и Руси а и Американци. И никако нема везе са КиМ. У питању је показивање мишића и јачина гласа. Расплету ћемо присуствовати и бити обавештени.

Iron Lord:
E sad po običaju dok se Ameri i Rusi preganjaju oko interesa mnogi očekuju da Srbi budu ravnopravni diskutanti tj da im drže sveću. Kina ćuti a mi se trtimo. Eto zašto nisu rokali Kinu. Imali smo žešći pregovarački tim 90-ih pa bolje što su ovi današnji mutavi. Bolje...
Ово са Србима не разумем, нити са свећом. Кина није индиферентна по питању КиМ - за очување је територије. А неће ни с Америма у билателарне односе - помињући амбасаду у Београду итд. А да би Амери рокали Кину, морали би да имају много велика моода, и да буду довољно луди и неурачунљиви.

Ако нисам био јасан - велика игра се догађа пред нашим очима а ми смо у тој игри мала тема и готово занемарљиви. Наше би било да у светлу нових догађаја паметно избалансирамо и променимо постојећу причу о НАТО ЕУ и слично.
 
Lacibg:
Ово знају Европа и Руси а и Американци. И никако нема везе са КиМ. У питању је показивање мишића и јачина гласа. Расплету ћемо присуствовати и бити обавештени.


Ово са Србима не разумем, нити са свећом. Кина није индиферентна по питању КиМ - за очување је територије. А неће ни с Америма у билателарне односе - помињући амбасаду у Београду итд. А да би Амери рокали Кину, морали би да имају много велика моода, и да буду довољно луди и неурачунљиви.

Ако нисам био јасан - велика игра се догађа пред нашим очима а ми смо у тој игри мала тема и готово занемарљиви. Наше би било да у светлу нових догађаја паметно избалансирамо и променимо постојећу причу о НАТО ЕУ и слично.
Da bi roknuli Kinu trebalo bi im ~ jedna godina i mnogo para.
 
Šakal:
Hm, ma nije nego... Znaš ti onu narodnu... Yebo je ježa onaj koga su Rusi branili a Ameri nahranili...
И, поново, дакле, с неким сумњивим " народним изрекама". По ко зна који пут. Немаш аргументе, (сем те поштапалице "није него") па, опет као покварена плоча...
 
SiIent Bob:
Da bi roknuli Kinu trebalo bi im 1-2 godine i mnogo para.
А то би значило нов период Русима да ојачају још више ... Зајебана је то игра. Такав сукоб није нимало наиван, не би то било само одмеравање снага Кине и УСА. А пошто су нуклеарне силе и једни и други - није у питању 2-3 године ни много пара, него језиве последице по целу планету. Ко би гарантовао да би се тај рат водио "конвенционалним" оружјем ?
 

Back
Top