Tenerifi - iskustva

dadika

Početnik
Poruka
13
Dobila sam nagradno putovanje preko turisticke agencije "Globe Turs", ona caka sto se salje postom da ste dobili nagradu, ali treba da dodjete da saslusate prezentaciju agencije u trajanju od neka dva sata. Placa se samo avion (280 evra), a tamo smo u hotelima najvise kategorije, sami se snalazimo za hranu.
Sad me interesuje je li neko isao na taj nacin, ja sam dobila Tenerife, 7 dana, kakva su iskustva, i uopste da li je neko bio na Tenerifima, sta vredi obici, kakvo je vreme u letnjim mesecima, a kakvo u zimskim, kakve su cene, mestani i sl.?
 
Ja sam dobijao neka slicna nagradna putovanja ranije.... kad pogledam malo bolje dobijao je ceo kraj... nisam isao, mislim da je to u pitanju neka prevara... kazem mislim, jer sam odmah odustao... tako da nisam ni proveravao sve do kraja.... aj javi sta je bilo na kraju krajeva... Bas me zanima.
 
Mislim, nemam ja velike sumnje oko samog boravka, tj. odemo tamo a ono nije placeno, pa sta ces onda...

Niko nije bas toliko blesav da tako vara narod, neko ce nekom glavu da razbije i za manje...

Mene mnogo vise interesuje cena vanpansionskih usluga, tipa klopa u restoranu, cene u prodavnicama...

Rekose nam da je tamo bezcarinska zona, cene prihvatljive... E toga se plasim!

A kartu i ovako moras da platis... mislim, avionsku...

Ima li neko ko je bio tamo, nebitno u kom aranzmanu, ili da ( ali stvarno ) zna nekoga ko je bio?
 
Mislim, nemam ja velike sumnje oko samog boravka, tj. odemo tamo a ono nije placeno, pa sta ces onda...

Niko nije bas toliko blesav da tako vara narod, neko ce nekom glavu da razbije i za manje...

Mene mnogo vise interesuje cena vanpansionskih usluga, tipa klopa u restoranu, cene u prodavnicama...

Rekose nam da je tamo bezcarinska zona, cene prihvatljive... E toga se plasim!

A kartu i ovako moras da platis... mislim, avionsku...

Ima li neko ko je bio tamo, nebitno u kom aranzmanu, ili da ( ali stvarno ) zna nekoga ko je bio?

Ovde se o Tenerifama poprilicno malo zna, najverovatnije zbog skupih avio karata.Licno sam zaljubljen u to mesto.3 puta sam bio tamo.(U svom aranzmanu, ne preko nagradnih igara-o kojima ne znam nista sem da je u pitanju "TAJM SHARE").
Inace ko ide ide tamo , treba da odsedne u manjim mestima tipa Las Americas, Arena , Playa Adeye a u Santa Cruz I Porto Cruz, svrati u obilazak grada( 200 000 stanovnika).Obavezno posetiti : Vulkan od kojeg je ostrvo i nastalo na visini od 3500 metara,Lora Park (pre 8 godina kada sam poslednji put bio , glasio je za drugi zoo park u svetu.)Za njega treba odvojiti ceo dan i pogledati obavezno - Show delfina, foka, papagaja.Jos ako mozete "ustimati " posetu u vreme karnevala koji je odmah posle Ria po velicini i masovnosti....Hotela ima na pretek i oni sa 3 zvezdice su odlicni.A cena za sedam dan polupansiona u njima je oko 200 € po osobi.....Ah taj let...:(
 
mislim da smo zajedno bili na istoj prezentaciji,(D-mol)Novi Sad sreda 17.00

Ne, nece biti. No nema veze, dobili ste isto Tenerife? Hocete ici?


Hvala na informacijama sinisa35!

Konacno neko ko je i bio tamo! Znaci, da je lepo, lepo je! Ali ne rece nam nista za cenu hrane u hotelima, kakve su cene u prodavnicama i tako to...

Nebih da dodjemo u situaciju da odemo tamo a onda se iznenadimo cenama i moramo nazad mnogo ranije nego sto smo i planirali... :-)

Pa ako moze malo vise o tome...

I, da, naravno, hvala...

Moze i pivo, ako nisi daleko....
 
Dobila je moja tetka pre godinu, dve slicnu nagradu. Ne secam se za koju destinaciju ali se takodje navodno samo prevoz placao. Otisla je na sastanak a tamo se ispostavilo da mora da se doplati ova taksa, ona taksa, ovo, ono, bla, bla... Na kraju ta "nagrada" uopste nije bila jeftina. :roll: Ne bih da obeshrabrujem, otidjite na taj sastanak da vidite o cemu se radi, ovo sto je moja tetka dobila je bila prevara.
 
Tek da se uzme u obzir, danas sam dobio od CMC-a kao cestitku jer sam dobio nagradu. Ustanovio sam da su srecni dobitnici i sve komsije u svih 5 ulaza zgrade od po 25 stanova. DakleM, veselo drustvo od 125*4=500 putnika. Svi srecni dobitnici.
Nije mi bilo tesko, skuvah kafu, zavalih se u fotelju, i pozovem, kao javio se srecni dobitnik. Sav veseo i pomalo zadihan od neke unutrasnje lepote, saopstavam da sam dobio cestituku i nagradu, ljubazna devojka mi kaze kao da ce me za 15 minuta nazvati, oni kao vrse proveru. Ustvari je otisla do WC-a, popravila sminku, telefonirala momku da se nalaze za 2 sata i javila drugarici da je nasla jeftine uloske u komsiluku. Posle me nazvala.
Nakon cele njene price da sam dobio za cvelu porodicu (nisam pitao i za babu da li spada tu) putovanje na 4 destinacije, upitao sam je za "sitna slova" svega toga (iliti koga treba da lisim genitalija da bi se definitivno kvalifikovao, sve nadajuci se da ce pomenuti pekara Jovu u komsiluku, koji me je zeznuo za sveze kifle prekjuce) i rece da ih nema, jednostavno sam dobio nagradu. Upitah je da li i komsije mogu samnom u isto vreme, cisto da imam srustvo, svih 500. Malo se zacudila i rece da verovatno moze, mora da pita sefa. Zamolio sam je da pita, ali je odustala.
Malo sam se brizno raspitivao, moze li se kako vozom do Tenerifa, ili ako vec mora busom, mogu li sedeti napred, muka mi je u krivinama, ljubazno mi je odgovarala sve u 16. Takodje sam se raspitao detaljno kakva je situacija na Kanarskim ostrvima sto se tice kafe bez koefina, jer samo to pijem i da li imaju morsku hranu na lageru. Ima kaze.

Na kraju se ispostavilo da treba doci na predaju vaucera a sve to uz slusanje promocije onoga sto rade i sta nude. Ne traje dugo, oko dva sata, treba valjda ispostovati nekoga ko vam nesto poklanja...
Ljubazno sam joj se zahvalio i tako se zavrsila moja karijera srecnog dobitnika.

Posle sam saznao da ne samo sto su sve komsije dobile srecni dobitak vec i ceo kraj. Mislim da se i sad cuje pucnjava i slavljenicke pesme uz podrigivanje nakon popijenih litara slavljenickog piva.
Vidimo se na Tenerifima, Kanarskim ostrvima, Bugarskoj, Grckoj - sve to dele!
Eno se komsije neke vec pakuju.
Super!
 
Ja poznajem ljude koji su isli na Tenerife na ovaj nacin. Agencija u stvari prodaje Time Share apartmane i na toj prezentaciji vas muntaju 2 sata da kupite apartmane. Kao nagradu za to smaranje dobije se smestaj u nekom od tih apartmana besplatno. Sa te strane nema prevare.
E sad, da bi dosli do tamo treba dobiti spansku vizu sto spada u domen gotovo nemoguceg, ljudi su promenili 3 aviona da bi stigli tamo, samo od Barcelone do Tenerifa se putuje oko 5-6 sati avionom, verovali ili ne. Kazu da su cene tamo prihvatljive sto god to znacilo.
Medjutim, kad se stavi na papir koliko kostaju 3 avionske karte sa svim taksama pa puta broj clanova porodice....mislim da za te pare mozete da uplatite i neko regularno putovanje. Za ljude koji imaju novca to sve nije bitno, oni su eto hteli da iskoriste besplatan smestaj i kazu da je bilo jos nekoliko nasih porodica u istoj turi. Tamo su imali predstavnika agencije, isli su na neke izlete, kao super su se proveli, lepa je klima. Pa sad kome odgovara...
 
Malo sam se brizno raspitivao, moze li se kako vozom do Tenerifa, ili ako vec mora busom, mogu li sedeti napred, muka mi je u krivinama, ljubazno mi je odgovarala sve u 16. Takodje sam se raspitao detaljno kakva je situacija na Kanarskim ostrvima sto se tice kafe bez koefina, jer samo to pijem i da li imaju morsku hranu na lageru. Ima kaze.

Code, uvek se slatko nasmejem tvojim komentarima, imas dara definitivno :lol::lol::lol:
 
Na kraju nista od toga nije bilo, na moju veliku zalost, zvala sam danima agenciju kako bih rezervisala termin, ali je stalno bilo zauzeto (cak i nocu, bila sam bas radoznala), a mnogo lenja da odem licno u agenciju. Nije mi jasno kako onda oni koji se prijavljuju za prisustvo prezentaciji dobiju iz prve, a isti je broj telefona! I onda se u meni javio Neverni Toma i sve moguce teorije zavere pa sam na kraju odustala.

Mogu samo da kazem Sinisi da mu zavidim i zahvaljujem na lepim informacijama, verovatno cu i ja otici tamo jednog lepog dana, ali u licnoj reziji.....mislim kad vidim da je na nasem Kopaoniku nemoguce proci u nekom pristojnijem hotelu za dvoje(bez klope, prevoza i nekih raznovsnijih sadrzaja, samo 7 dana sa ski pasom) bez nekih 800 eura, onda Tenerifi zvuce i dostizno.
 
Turistička agencija CMC odgovara svim posetiocima foruma:


Poštovani,

Radim kao marketing menadžer CMC-a i u ime kompanije želim da pojasnim sve oko poklon putovanja koja ustupamo. Možda nemam prividnu sliku kakvu neki od posetioca foruma imaju kada su poklon putovanja u pitanju jer dugo radim u CMC-u i znam šta su činjenice.
CMC je turistička agencija koja u svojoj ponudi ima preko 4000 standardnih turističkih aranžmana u preko 80 zemalja sveta ali se pored toga bavi i luksuznim klubskim turizmom. Poklon putovanje je deo reklamne kampanje za promociju ovakvih vidova putovanja.

Jedna ozbiljna kuća kakva je naša ne sme da dozvoli da klijenti budu nezadovoljni bilo da je u pitanju poklon putovanje, uplaćeni aranžman, kupljena avio-karta ili bilo koja druga usluga koju vršimo.
Našu reklamnu kapanju okitili smo sponzorstvom košarkaškog kluba „Crvena Zvezda“. Podržavamo mnoge sportske manifestacije, humanitarne akcije, gostovujemo na televizijama, sarađujemo sa ozbiljnim kućama: DINERS CLUB, PIRAEUS BANK, LILLY, RTV PINK, STUDIO B... Više o nama pogledajte tako što ćete ukucati „CMC satelit“ ili „CMC agencija“ na www.youtube.com. YUTA na svom sajtu www.yuta.co.yu ima naš profil kompanije, a možete nas proveriti i u Agenciji za privredne registre www.apr.sr.gov.yu.
Sve to radimo za Vas, naše buduće klijente i za nas, Vašu buduću turističku agenciju.

Kakvi su hoteli i koliko to košta?

U narednom tekstu ćete se informisati na koji način možete za cenu standardnog aranžmana u Grčkoj, putovati, recimo, na Kanarska ostrva (Tenerife). Iskustva naših putnika jesu da ih celokupan odmor na Tenerifama ukupno košta između 1000 i 1200 eura za dve osobe. Cena redovne avionske karte je u proseku 280 eura bez aerodromskih taksi. Možete je kupiti u nekoj drugoj agenciji, preko interneta ili preko nas što smatramo da je najjednostavnije ali ne uslovljavamo Vas da morate kupiti kod nas. Ako je poklon destinacija Grčka, ona će Vas koštati koliko i autobuska karta (55 eura) ili prevoz sopstvenim automobilom. Već preko 1000 poklon putovanja smo uručili, što je oko 3000 putnika koji su dobili mogućnost da koriste poklon smeštaj. Neko zbog obaveza, neko zbog zdravstvenih problema ili nekih drugih ne iskoristi to poklon putovanje ali se nikada do sada nije desilo da je neko došao da iskoristi poklon putovanje koje je kod nas dobio a da mu to nije bilo omogućeno od strane CMC-a.
U pozivnom pismu koje stiže na kućnu adresu jasno piše da se dobija smeštaj na korišćenje, i da se svakako dobija tj. da nema naknadnih izvlačenja. Takođe piše da prevoz možete organizovati preko nas ali da ne morate. Nakon dolaska kod nas u goste, zaista dobijate validan dokument na kome sve to piše. Vaše poklon putovanje možete iskoristiti u narednih 12 meseci od dana preuzimanja u terminu po Vašem izboru, bez ograničenja, samo treba da se najavite 40 dana pred put. Što se samih hotela tiče, više o njima možete videti na našem web sajtu www.cmc.co.yu. Radi se o smeštaju u komfornim apartmanima od 50 kvadrata ili luksuznim sobama. Inače, kada biste hteli da platite smeštaj koji dobijate od nas besplatno, on košta između 700 i 1000 eura u zavisnosti od termina i same destinacije. Na sajtu se takođe nalaze slike hotela.

Da li mislite da je to prevara?



Članovi smo nacionalne asocijacije turističkih agencija YUTA i internacionalnog udruženja IATA, imamo licencu tipa A (broj 206) a sve to garantuje da će klijent, ukoliko ne bude dobio ono što je platio biti obeštećen. Za prave informacije o nama pogledajte www.cmc.co.yu i www.cmctours.com .

Da li mislite da bi naši inopartneri i dalje sarađivali sa nama da to nije tako?


Od oktobra prošle godine postali smo vlasnici Kluba Satelit na Zlatiboru i nakon renoviranja podigli standard smeštaja i pratećih sardžaja da odgovara standardu 5 zvezdica. Na osnovu saradnje sa svetskim udruženjima objekata visoke kategorije, u toku je procedura da se CMC Klub Satelit uvrsti u njihovu ponudu kao prvi objekat iz Srbije. Pogledajte na www.satelit.co.yu o kakvom se objektu radi.
Sam projekat biće promocija Srbije, Zlatibora i CMC-a u svetu, a podržaće ga Turistička organizacija Beograda, Turistička organizacija Zlatibora i resorno ministarstvo.

Da li mislite da treba svi zajedno da se ponosimo time?

CMC ima u svom uspešnom timu preko 100 stalno zaposlenih, ima svoje prostorije u Nevesinjskoj 16 u Beogradu gde je i sedište firme. U Uzun Mirkovoj 3 se nalazi i poslovnica CMC-a sa standardnim turističkim aranžmanima i predstavništvo kompanije gde ljudi dolaze na promociju naših usluga kada dobiju poklon putovanje. Imamo od prošle godine poslovnicu u Novom Sadu u centru grada, adresa je PTC „Pariski magazin“ koja se prostire na preko 300 kvadratnih metara poslovnog prostora. Imamo predstavništva i u Makedoniji i Bugarskoj i naravno ponosni smo na CMC Klub Satelit na Zlatiboru.
Kompanija ima dva kombija i nekoliko službenih automobila kupljenih na operativni lizing. I sami znate kakva je procedura kod odobrenja lizinga.

Da li mislite da bi nam banke odobravale kredite da nismo ozbiljna kuća?

Za ovu deceniju rada, da li mislite da nas neko od uticajnih ljudi ne bi zatvorio do sada. Neki od naših dugogodišnjih klijenata su mnoge poznate ličnosti, sudije, advokati, novinari... Da li čitate novine? U Večernjim novostima smo više puta davali izjave na temu poklon putovanja. Da li neko od Vas konkuriše za posao? Svaki naš konkurs možete videti na portalu poslovi.infostud.com.

Ne mogu da verujem da Vam je čak i sekta pala na pamet.

Zašto?

Svako ko je bio kod nas u gostima video je ikonu Svete Petke u kancelariji jer je to Slava naše kompanije. Poštujemo sve ljude drugi veroispovesti jer nam je svaki klijent bitan. To pokazujemo tako što za svaku porodicu putovanje organizujemo posebno u našem putničkom klubu, a takođe pomažemo i prilikom vađenja viza. Isti je tretman prema klijentima koji uplate kod nas usluge i prema onima koji su dobili poklon putovanje.

Kada dođete kod nas na promociju, mi Vam predstavimo čime se bavimo. Ne morate da sedite, ne morate ništa da platite, na kraju krajeva, ne morate ni da iskoristite poklon putovanje koje dobijete.
Svako ko, nakon zvaničnog dela, ne želi da ostaje, može odmah da dobije svoj sertifikat o poklon putovanju i da napusti promociju. Ne maltretiramo naše klijente. Naprotiv, kod nas će Vam biti udobno u renoviranim i klimatizovanim prostorijama, gde ćete uz kafu i sok videti čime se bavimo.
Praktikujemo da ljudi prvo probaju nešto pa da onda nastave da putuju sa nama. Ako ljudi žele, mogu doplatiti, na primer na dobijenih 7 dana na Kanarskim ostrvima, doplatite još 7 dana da idete dve nedelje. Dakle, uplate vezujemo za aranžmane. Ako nakon realizovanog aranžmana, želite da putujete sa nama možete a i ne morate.
O mišljenjima i ukusima ne treba raspravljati, ali složićete se sa mnom da kao što je nekome neki film dobar a nekome ne, tako se nekome može svideti kod nas a nekome ne. U svakom slučaju, vredi ostati dva do dva i po sata da biste dobili poklon.

Posebno želimo da se zahvalimo ljudima koji su pisali pozitivne komentare, jer očigledno da su putovali sa nama ili da bi voleli da putuju sa nama. Ovo i pišemo radi upotpunjenja slike o nama, jer je ona nekim komentarima iskrivljena.
U ime svih zaposlenih sve Vas pozdravljamo i želimo za kraj da Vam kažemo da smo ponosni na posao kojim se bavimo i na kompaniju u kojoj radimo i nećemo davati više nikakvih odgovora preko foruma već nas možete posetiti ili se javiti na telefone: 011/3444-179, 01/3444-169 za više informacija.

Kod nas ste uvek dobrodošli!



Dušan Goločevac
Marketing manager
 
Evo par odgovora turističkoj organizaciji CMC. Bio sam na prezentaciji druge organizaije koju neću da reklamiram, ali je mehanizam svakako isti. Dele se destinacije u Grčkoj, Turskoj i Španiji ali nekako svi izvuku Španiju, Tenerife gde je prevoz besmisleno skup pa nikome ne pada na pamet da da 1000 Evra za prevoz kad smeštaj košta 100-200 Evra. Dali su nam da biramo kada ćemo da iskoristimo nagradu ali samo u periodu decembar-januar-februar (otuda tako jeftin smeštaj). Jasno da nikome ni ne pada na pamet da ide, osim ako nije agent turističke agencije. Dakle daju nagrade koje niko ne koristi. Dobra fora a i jeftino je za agencije, a dobijaju dobrovoljce za svoje prezentacije.
A sad prezentacija. Ljudi kao što sam i ja dolaze na te prezentacije za svaki slučaj da nešto stvarno ispadne od toga. A da nisam ne bih mogao da živim od žene jer se ona baš zagrejala za tu Španiju. Vaučeri se dele na samom kraju vrlo agresivne prezentacije u trajanju od dva sata. Pošto ljudi nisu sigurni da li da odgovaraju na provokacije i omalovažavanja jer mogu da izgube tzv. nagradu, trpe sa osmehom. Poenta same prezentacije je da je glup svako ko nema tajm šering. Mislim, rešio sam stan, nova kola pa mi samo preostaje da dignem kredit za neki tajm šering i da se na miru odmaram svake one godine kad skupim pare za prevoz. A odmor mi je potreban verovatno zbog stresa koji ću da imam od vraćanja rata za taj isti kredit.
Okanite se ćorava posla.
 
Kad smo kod tih agencija,moji su dobili to "nagradno" putovanje preko agencije koja ime veze sa time-share-om. Odslusali su to predavanje ili sta vec...I otisli su na putovanje....Sve je bilo placeno,samo je avion bio njihov...Platili su dve povratne karte 500 e.Nisu se pokajali,kazu da je tamo prelepo,obisli su veci deo ostrva,bili na vulkanu,u Loro parku....
 
Blago tebi
c011.gif
c011.gif
c011.gif
c011.gif
c011.gif
 
Kao korisnik timesharinga mogu da kažem da je to jedna vrlo dobro organizovana PREVARA. Naravno sve je zakonski legalno, ali i te kako nije legitimno. Moji roditelji su otišli na tu prezentaciju i naseli na „foru“. Uplatili su 6.900 eura i te 2007. godine krajem maja (naravno ponudili su to van sezone), smo porodično otišli na Kipar (pored grada Larnaka, odnosno 10ak kilometara od njega).
Smeštaj (Tsialis hotel apartments) je bio uredan, ali daleko, vrlo daleko od luksuznog kakav su obećali. Nalazi se u pustoj oblasti među par hotela visoke kategorije. Kreveti su bili očajni (2 su bila fotelje na razvlačenje – luksuzno?). Plaža je bila udaljena više od 100m od smeštaja. Naravno i ta plaža je bila očajna jer se turisti koji se nalaze u toj oblasti kupaju u svojim velelepnim bazenima još velelepnijih hotela (pravi luksuz), na koje možeš da uđeš ako platiš ležaljku (npr. 2 ležaljke i suncobran = 24eura).
Kipar ima prelepe plaže (npr. u gradu Aja Napa) ali se sve one nalaze daleko od mesta na kom smo bili. Hteli smo da koristimo autobuski prevoz ali smo koristili papreno skup taxi. Zašto taxi? Pa, došli smo na naše „luksuzno“ letovanje i sad treba da se smaramo po međugradskom prevozu da bi došli i vratili se sa neke dobre plaže. E, neću pa makar pukli više od 2500 eura samo za trošak na Kipru, koliko smo i potrošili. Na to još dodaj i prevoz avionom, pa računaj.
Suma sumarum, odlično smo se proveli jer sam ja tamo saznao da mi je sadašnja žena trudna, a i bilo je još nekih dobrih vesti. Nismo žalili kintu i koristili smo maksimalno što nam je dato. Naravno upoznali smo i pola taksista na Kipru. Kipar je lepo ostrvo, sa odličnim plažama i luksuznim hotelima. Aja napa je izabrana među 10 najlepših turističkih destinacija na svetu, ...
Kada smo se vratili malo smo zaboravili na naš timesharing i zaboravili smo da uplatimo održavanje za 2008. godinu. A onda sam tek ukapirao cenovnik:
1. Svake godine plaćaš neko održavanje apartmana. Na Kipru to košta 250 eura godišnje, a ako promeniš destinaciju to održavanje ima dijapazon cena i do 500,600 eura godišnje. Cena zavisi od kvaliteta smeštaja (verovatno je ovo na Kipru najjeftinije s’ obzirom na kvalitet).
2. Svako godine plaćaš članstvo RCI (svetska organizacija timesharinga, i svi naši ponuđači idu preko njih) i ono iznosi 99 eura.
3. Ukoliko želiš da promeniš prošlogodišnju destinaciju, to zadovoljstvo će te koštati 160 eura.

Sve ovo plaćaš za samo 7 dana godišnje. I, da li se isplati? Pa ako neko misli da se isplati evo ja prodajem moj ugovor u pola cene.

I još jedna vrlo bitna stvar. Agencija koja te tako lepo obrađuje da kupiš taj aranžman je daleko od profesionalne i organizovana je kao sekta koja slepo veruje u ono što priča. Bio sam kod njih u agenciji, koja je pre toga promenila sve telefone i zaboravila to da javi nama. Non stop govore da si kao u pravu ali da ne vidiš benefiti njihovih preskupih aranžmana zato što to ne želiš da vidiš. Klasika, žrtva je kriva zato što se tu našla, u to vreme, na tom mestu.
U svakom slučaju ugovor ih štiti kao bele medvede i ne možeš ništa.
Još jednom, sve je legalno jer ste potpisali takav ugovor. Nema teorije da neko skonta na prezentaciji kolike će troškove imati svake godine za korišćenje timesharinga.
 
Inače želim da dam odgovor na komentar menadžeru CMC-a!

Ne mislim da je sve ovo stvar prevare ali marketinška priča pod kojom pokušavate da prodate timesharing je providna.

1. Sve vreme tokom promocije pominje se termin "promotivno putovanje" dok je zapravo reč o promotivnom smeštaju, tj. za mene putovanje podrazumeva prevoz+smeštaj bez obzira sa kakvom uslugom smeštaja (ND, PP, AL i sl.) dok je smeštaj samo smeštaj. Ako smatrate da je za dva sata provedenih u prijatnom ambijentu vaših prostorija sam smeštaj sasvim adekvatna nagrada, je se slažem sa vama, ali onda to tako treba i da predstavite,

2. Drugo, tokom uvodnog izlaganja navodite da nije reč o timesheringu već je ideja da što više ljudi, nasumično izabranih pošaljete sa vama na put, kako bi svoja pozitivna iskustva preneli svojim poznanicima koji bi u buduće postali vaši verni i zadovoljni korisnici a tu se vraćamo na komentar iz prve tačke, destinacije koje poklanjate uglavnom podrazumevaju skup prevoz i vanpansionski smeštaj tj potrebno je izdvojiti najmanje 1.500 Eur za dvoje kako bi se poklon iskoristio, što znači da u startu onemogućavate veliki broj pletežno ograničenih ljudi koje ste nasumično odabrali da realizuju svoj poklon i time pomognu vašoj navodnoj nameri da šire svoja pozitivna iskustva, drugim rečima pričate kako vam je jedini cilj da što više ljudi pošaljete na put a zapravo sve činite kako bi ih u tome onemogućili.

3. Pretpostavimo da vaše pisamce slučajno i završi u rukama neke platežno sposobne osobe koja želi da iskoristi svoj poklon, OK vi ste mu poklonili smeštaj a sve ostalo može a i ne mora da završi preko vaše agencije. Složićete se samnom da od onog momenta kada on dotakne recepciju holeta njegovo zadovoljstvo uslugom i smeštajom biće isključivo u rukama hotelijera, jer ono što ljudi obično očekuju od svoje agencije je brz, uredan i udoban prevoz, tj, da vam agencija rezerviše karte, da vas njihov predstavnik obavesti o tačnom vremenu leta, dočeka na aerodromu, sprovede do hotela i proveri da li ste smešteni onako kako vam je obećano. Ako ste vi sve to (prevoz, transfere, hranu, vize i sl.) sami sebi obezbedili i platili (jer kako se navodi agencija vas ne uslovljava da to radite preko nje), zbog čega bi hvalio i veličao agenciju???

Sve ovo gore navedeno su kontradiktornosti koje se odnose na reklamni deo svakog poklon vaučera koji šaljete a koji glasi da je taj vaučer poslat nasumično isključivo sa željom da vas agencija pošalje na put kako bi vam prezentovala svoje organizacione sposobnosti koje bi ste vi preneli ostalima, a zapravo nije tako jer dati nekome samo smeštaj i prepustiti mu da se za silne pare sam snalazi nema veze sa tim.

Zapravo činjenica da vi ne poklanjate par putovanja (prevoz + smeštaj) godišnje već gomilu takvih pisama u nadi da ćete poklonima za čiju je realizaciju potrebno dosta novca zapravo izvršiti selekciju onih platežno sposobnih kojima ćete direktnim marketingom na vašoj prezentaciji uspeti da prodate timesharing govori o tome da te poklone koristite isklučivo kao mamac za ljude da ih dovučete na prezentaciju a ne sa ciljem da ih zaista pošaljete na putovanje kako bi vas kao zadovoljni korisnici hvalili dalje.

Inače kako se i sam bavim marketingom reći ću vam jednu veoma važnu stvar, zadovoljan čovek svoje iskustvo prenese na 3 druga čoveka a nezadovoljan na 10 prema tome razmislite malo o načinu na koji dovlačite ljude na prezentaciju.
 
Dobila sam poklon smeštaj za Tenerife od CMC GROUP turističke agencije. Može li neko da mi kaže kolika je cena hrane u samoposlugama u odnosu na naše cene? Koliko su hoteli Regency resots udaljeni od samoposluga? Ima li autobuski prevoz? Koliko su hoteli udaljeni od plaže? Muž i ja vodimo malu bebu pa nam je bitno da ne bude nekih neprijatnih situacija. Moj telefon je 069 243 7350.
Molim da mišljenje daju samo ljudi koji su na Tenerifima bili.
 
Na tenerifima sam bio prosle godine u oktobru.Mesto: Los Kristijanos.Trzni centri i prodavnice su nesto jeftiniji nego u BGD-u.Na Kanarima nema poreza na promet tako da je i benzin 0.78c/lit.Restorani sa normalnim cenama(engleski dorucak 2.5e-ful).Gradski prevoz postoji ali ga nisam koristio.Hoteli su smesteni duz obale , tako da do plaze ne bi trbalo biti vise od par minuta setnje. Usluga na visokom nivou (meni su bili dosadni od ljubaznosti).Nema razloga za strah-izuzetno pitom narod.
 

Back
Top