operacija krajnika

jeleko

Početnik
Poruka
15
Treba uskoro da idem na operaciju krajnika,a na nalazu brisa grla stoji: Staphylococcus aureus u velikom broju i Candida albicans u velikom broju.Pre uzimanja brisa pila sam 3 vrste antibiotika na koje je St.aureus senzitivna.Bris je uradjen nakon 7 dana od zavrsetka terapije.Dr. je rekla da se s tim nalazom moze na operaciju. A meni je zabrinjavajuce to sto St.aureus moze posle hirurskih zahvata da dovede do septikemije.Molim vas za objasnjenje! Hvala i VELIKI POZDRAV! :confused:
 
Lečena sam kod ORL.Bez brisa i antibiograma je započeto lečenje,krajnik je bio zagnojen,a th je bila:Amoksiklav 2x od 1000mg(2x1),posle njega klindamicin od 600 mg(2x1) i na kraju Galadrox(Cefadroxil)500mg(2x1).Posle nedelju dana od završetka th krajnik mi se ponovo zagnojio i tada je urađen bris.Dr. je rekla da je th pogođena i da taj razvodnjeni gnoj je ustvari detritus,jer su krajnici potpuno truli i sve je bezuspešno sem vađenja.
 
Krajnici se operisu i pod upalama ,prosto neke upale se ne mogu sanirati zato se krajnici i vade.
Cim izvadis krajnike mnoge tvoje muke ce prestati veruj mi, vec postoji tema o samoj operaciji krajnika pa mozes tamo se dalje informisati o samom postoperativnom toku.
 
Sada sam bila na temi o krajnicima.Izgleda da sam ja to bas olako shvatila.Nisam ni slutila da je toliko težak postoperativni period.Inace sam u totalnoj ,,depresiji,, sto se mog zdravlja tiče,pre par dana mi je otkriven hronični tireoiditis(ta sam sa teme ,,stitna zlezda,,),a sad ovako bolna operacija krajnika... :shock: Može samo savet za anesteziju: sta preporučujete-opšta ili lokalna?Pozz...
 
Svuda u svetu se ova operacija radi u opstoj anesteziji a kod nas jos uvek neko radi i u lokalnoj.TO su lekari starijeg kova koji ne prihvataju tako lako novitete.
Gledala sam operaciju u lokalnoj a i vodila opstu anesteziju i mogu ti reci da bih i licno bila u dilemi u kojoj varijatni je raditi.
U lokalnoj anesteziji je sve nekako brze,pacijent sedne,zavrsi se to,ustane i ode do sobe.Nije iskljucena mogucnost da se oseca bol i to je najverovatnoje najveca mana.
Opsta anestezija je komforna za operatora,bol se ne oseca,naravno,dok se ne probudis iz anestezije,onda boli.Sve ukupno to traje oko pola sata,od uspavljivanja do budjenja.Ali si onda ceo dan grogi i osamucen,na stranu sto su kod svakog uvoda u opstu anesteziju moguce komplikacije.
Zato kazem,ne bih ni ja znala koju da odaberem,ali posto sam ja hrabra ja bih verovatno lokalnu da imam sve pod licnim nadzorom :) .
 
Doors daj majke ti, eto odakle pacijentima strah od anestezije.
Pazi i ja sam kao lekar imala dilemu da li da operisem krajnike u opstoj ili lokalnoj, sva sreca pa je bila opsta anestezija.
I ne mora da se bude grogi, ja sam se lepo probudila i ceo dan mi se nije spavalo.
Ne plasi ljude.
 
Glasam za opstu!
Operisala ih, u opstoj...probudila se...bila kako kaze D.of P. grogi dan- dva, ali sve se dobro zavrsilo...neka, ipak, tako, sigurno ne boli!
A i sama operacija je rutinska. Moguce su komplikacije, ali to ti ne moze niko predvideti.
Pozdrav!
 
Upravo sam jutros tazgovarala sa prijateljicom koja je ORL.Kaze da je individualno i zavisi od operatora ali i zelje pacijenta koju ce anesteziju odabrati.
Sto se tice opste anestezije,u pravu si,ne mora da bude grogi isto kao sto ni lokal ne mora da boli ama bas ni malo.
Moje misljenje je da sve dok god sam u mogucnosti zelim svoje disanje,srce,pritisak i ostale zivotne funkcije kontrolisem sama.
 
Doors of Perception:
Upravo sam jutros tazgovarala sa prijateljicom koja je ORL.Kaze da je individualno i zavisi od operatora ali i zelje pacijenta koju ce anesteziju odabrati.
Sto se tice opste anestezije,u pravu si,ne mora da bude grogi isto kao sto ni lokal ne mora da boli ama bas ni malo.
Moje misljenje je da sve dok god sam u mogucnosti zelim svoje disanje,srce,pritisak i ostale zivotne funkcije kontrolisem sama.
Slazem se sa ovim.
Meni je radjeno u lokalnoj anesteziji i nista nisam osetio.
Bilo je gadno posle par sati,a najgore drugog i treceg dana,sto nema nikakve veze sa anestezijom i to svi znamo.Malo analgetika,malo samurajskih metoda ignorisanja bola :lol: i prodje to.
 

Back
Top