molim za malo pomoci...

_Ljupka_

Obećava
Poruka
82
Ne znam je li vec bilo price oko ove teme, ali zelim da mi neko pomogne ako je imao iskustva sa tim problemom. Naime, zeleza bih da odlozim menstruaciju zbog odlaska na more 20. juna. :sad: Treba mi pomoc sta bih mogla da koristim i kako deluje. Ne zelim da mi veci deo letovanja propadne zbog tog problema, jer zaista imam velike bolove i ne znam kako bih to podnela. :cry: Hvala unapred....
 
Cula sam za neke pilule koje se popiju, valjda, jedna ujutru i jedna uvece, pa dobijes ranije. A i za neke kapi koje odlazu menstruaciju. Pise da je to bezopasno, da je cak i dobro ponekad odloziti menstruaciju, mada se sa time bas i ne slazem. Ja najradije ne bih nista radila, ali mi je stvarno veoma bitno...
 
Salazem se.....ne igraj se.....

Kao zena i kao majka , savetujem ti da to ne radis ...tvoje zdravlje i hormoni su preci od svakog mora da ovom svetu.

a o tamponima nisi razmisljala?

Moze do raznih komplikacija, da dodje zbog toga.........nece ti propasti odmor ako ne budes intimna sa deckom, muzem...sta vec....
Ako koristis tampone jos uvek mozes, da plivas......
 
Не експериментиши ништа на своју руку и без консултације са гинекологом!!!!

До 20. имаш времена да одеш код лекара и да тамо добијеш прави савет.
 
A i za neke kapi koje odlazu menstruaciju. Pise da je to bezopasno, da je cak i dobro ponekad odloziti menstruaciju, mada se sa time bas i ne slazem. Ja najradije ne bih nista radila, ali mi je stvarno veoma bitno...

Мени је докторка преписала капи које смањују крварење (у ситуацијама када је преобилно), али нећу ти рећи назив, јер се мораш косултовати са лекаром.
Не знам зашто би било добро 'понекад одложити менструацију''....
 
@Ljupka,
Negde sam citala da je jedna balerina il' sportistkinja, zaboravila sam, koristila te kapi za odlaganje mensesa i da je tako poremetila hormonalni balans u organizmu, da je mecu skroz izgubila, a i ne moze vise nikada da zatrudni... :?

Probaj ta prva 2-3 dana na moru samo da se suncas, setas, upoznas okolinu, a kasnije i sa tamponima mozes da se kupas... :smile:

Ja se ne bih zezala da sam na tvome mestu... :wink:
 
_Ljupka_:
kako se one koriste, kako deluju i da li je bilo nekih posledica???
to mora lekar da ti kaže;)
ako dobiješ pravu kombinaciju za tebe-nema posledica.kada bolje razmislim...
a zašto lepo ne staviš čep?
bože, nije valjda da se ne kupaš kada imaš?
reci mi da se bar tuširaš?!
inače, ja sam ono koristila kada sam bila mlađa i išla na takmičenja,
pa zbog napora...itd..ali zbog mora...ne bi nikada menjala.
plašim se da sam nepromišljeno odgovorila jutros :|
 
a sta moze da se iskomplikuje sa tamponima, ako smem da pitam?
Ako se redovno menjaju, ako se vodi racunna, ne vidim sta bi bio problem.
Ako je do sexa, pa ili se strpi ili odgovdi odmor. A mozda ti decko/muz sta god nije gadljiv....
Ne vidim zasto bi meca bila toliko problem......
 
_Ljupka_:
Ne znam je li vec bilo price oko ove teme, ali zelim da mi neko pomogne ako je imao iskustva sa tim problemom. Naime, zeleza bih da odlozim menstruaciju zbog odlaska na more 20. juna. :sad: Treba mi pomoc sta bih mogla da koristim i kako deluje. Ne zelim da mi veci deo letovanja propadne zbog tog problema, jer zaista imam velike bolove i ne znam kako bih to podnela. :cry: Hvala unapred....

Девојка лепо напише да је због болова, а овамо нагађате да ли је због купања, тампона, секса или гадљивости дечка. :roll:
 
O boze mili,sad cete da joj jos solite pamet kako menstruacija nije problem na letovanju,
Pa mozda vama nije,njoj jeste i sta sada,mozda ima jake bolove kada dobije,mozda ima obilno krvarenje,mozda ima glavobolje.Kod mnogih zena je sam menstrualni sindrom u pravom smislu te reci -SINDROM, a ne samo vaginalno krvarenje.
Jednostavno nece zena da ima obavezu da menja tampone i uloske na svakih par sati,zeli da se opusti i uziva.
A jos ona ideja da treba da planira letovanje na osnovu svog mesecnog ciklusa,gluplje nesto nisam cula.

Ja sam pre par godina odlagala menstruaciju kontraceptivnim pilulama.Fenomenalna stvar jer u isto vreme si zasticena od trudnoce.
 
aj bih pre odlozila more na njenom mestu...
Ali dobro ionako nisam neki ljubitelj mora na svoje menstrualne probleme sam se navikla, pa mi ne bi bio neki problem.
Mislim da je zdravjle ispred 10 dana mora. Ali to sam samo ja....
 

Back
Top