FILOLOSKI FAKULTET U BEOGRADU? UPOMOC

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da ne postoji kvota za strance, odnosno koliko se stranaca prima. Videla sam skoro u novinama da skolarina iznosi 90 000 za Srbe, a cini mi se, mada nisam sigurna, da je bilo 3 ili 5000evra za strance
najbolje idi na njihov sajt, www.fil.bg.ac.yu pa postavi pitanje tamo na forumu. Mada je moje misljenje, ako vec imas para za skolarinu, idi na neki drugi univerzitet gde ces dobiti nesto bolje uslove i znanje za svoj novac
 
Stranci takođe polažu prijemni ispit, verovatno isti kao i kolege iz Srbije.

Prilikom prijavljivanja neophodno je podneti nostrifikovanu diplomu, dokaz o zdravstvenom osiguranju, kao i dokaz o vladanju srpskim jezikom.

Kao stranac, ne verujem da cete imati bilo kakav problem.

Zao mi je sto niste dobili odgovor ranije. Ovde ima previse foliranata kojima je tesko da pomognu ljudima kada im je potrebno.
 
zdravo

ja sam cuo da stranci ne moraju da rade prijemni vec samo da rade neki smijesni test srpskog jezika
jel mozes mozda da mi das malo vise informacija sto se toga tice planiram da dodjem u beograd nekoliko dana prije upisa da li moram da dodjem ranije i da sredim to za srpski ili?

hvala na javljanju pozdrav
 
Postovani, kako bi se izbegle moje licne interpretacije, pozivam Vas da pogledate Statut i Pravnilnik o upisu Filoloskog fakulteta i odgovarajuce clanove.

Najpre,

Pravilnik o sprovodjenju konkursa za upis studenata (poslednji pasus, upis stranih studenata i drzavljana Srbije koji su srednju skolu zavrsili u inostranstvu) - http://www.fil.bg.ac.yu/Pravilnik_upis.pdf

Statut (clan 48, Upis na studije) http://www.fil.bg.ac.yu/statut.pdf

Ukoliko imate problem sa cirilicom, prevescu i citiracu delove koji Vas zanimaju:

iz Pravilnika: strani drzavljani se upisuju na studije u skladu sa Konkursom Ministarstva prosvete bez polaganja ispita sklonosti i sposobnosti.

iz Statuta: na odobrene, odnosno akreditovane studijske programe koje organizuje Fakultet mogu se upisati kandidati sa zavrsenim srednjim obrazovanjem u cetvorogodisnjem trajanju svih struka i zanimanja.
Kandidati drzavljani Republike Srbije koji su zavrsili srednju skolu u inostranstvuupisuju se pod istim uslovima kao i kandidati koji su srednju skolu zavrsili u Republici Srbiji, na osnovu nostrifikovanih diploma svedocanstava i ekvivalentne skole u cetvorogodisnjem trajanju sa zavrsnim ispitom.
Strani drzavljanin moze se upisati na studijske programe iz stava 1. ovog clana pod istim uslovima kao i drzavljanin Republike Srbije.
Strani drzavljanin placa skolarinu, osim ako medjunarodnim sporazumom nije drugacije odredjeno. Strani drzavljanin moze se upisati na studije ako je zdravstveno osiguran.
Provera znanja iz srpskog jezika za kandidate strane drzavljane obavlja se u Centru za srpski jezik kao strani, a iz drugih jezika na odgovarajucim katedrama.

Pozdrav i Vama i srecno.
 
Pa sad' biste mogli malo vise Vi da se raspitate, jer se to tice Vas. Ili pozovite +381 11 638-310 ili posaljite mail na: cnrp@fil.bg.ac.yu

Ne znam sta Vam znaci ,,pravi" stranac. Ne postoji pravi i manje pravi stranac! Stranac ste ako imate drzavljanstvo druge zemlje. NE radite test sklonosti, RADITE test znanja iz srpskog jezika. Da li je taj test ,,smesan" ili nije, ne znam.
 
Eimai polu eutuxismenos pou se gnorisa!

Eutuxhs se ne koristi toliko da bi opisao svoju radost.
Iako u recniku mozes da najdes i sa eutuxhs retko koji
grk ce to da kaze.
Vec na primer da kazes da je nesto srecna situacija.

to je moje misljenje i ono kako sam ja naucila.
Puno srece u daljem ucenju grckog.
 
Poštovani,
Pozivam vas da nam se pridružite na sajtu svih studenata Filološkog fakulteta! Hajde da svi zajedno napravimo community koje će nam pomoći da upoznamo mnogo više kolega, kao i da uvek svi budemo u toku!!!!

www.filoloski.com / Uvek u toku!

Naravno, zamolio bih Vas da vest prosledite vašim kolegama u što većem broju.

Na ovom sajtu mi, studenti, određujemo pravila. Mi, studenti, govorimo šta je dozvoljeno a šta nije.


Budimo u toku!
Filoloski.com
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top