Zoran (Zoki) Milanović novi predsjednik SDP-a

idot

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
287
Zoran Milanović izabran je za novog predsjednika SDP-a na izvanrednoj izbornoj konvenciji održanoj u subotu na Zagrebačkom velesajmu. On je s 828 glasova pobijedio Željku Antunović, svoju protukandidatkinju iz drugog kruga, koja je osvjoila 675 glasova.
Podsjetimo, za čelnika najveće hrvatske oporbene stranke natjecali su se još i Milan Bandić i Tonino Picula no, zbog nedovoljnog broja glasova, nisu ušli u drugi krug izbora. Najmanje glasova dobio je Tonino Picula, njih 248, a nešto bolji je bio Milan Bandić s 313 glasova. I u prvom je krugu vodećio bio Zoran Milanović osvojivši 592 glasa dok je za Željku Antunović glasovao 381 delegat.

Milanović: Želim voditi novi SDP
"Kad sam rekao da ništa neće biti isto nisam mislio na svoju pobjedu nego na novi SDP kojeg želim voditi. Idemo na pobjedu na izborima, okupljamo, a ne razdvajamo jer u ovoj zemlji ima puno običnih ljudi koji samo zarađuju za svoj kruh i misle na svoju sreću. Pononosan sam na svoju kampanju, sve što sam obećao planiram i ostvariti. Nema predaje, nema prevare!", rekao je Zoran Milanović koemntirajući svoj pobjedu.

Željka Antunović je pak kratko izjavila kako je apsolutno zadovoljna i da nikad nije sumnjala u SDP.

Prema neslužbenim informacijama, kandidati Milan Bandić i Tonino Picula svojim su glasačima bili preporučili da glas daju Željki Antunović. U prvom je krugu najviše glasova dobio Zoran Milanović 592, Željka Antunović dobila je 381 glas, Milan Bandić 313, a najmanje Tonino Picula za kojeg je glasovalo 248 delegata. Na konvenciji je od 1537 prisutnih SDP-ovaca, glasovalo njih 1534.

Da bi postao predsjednikom SDP-a kandidat morao je i u drugom krugu morao dobiti natpolovičnu većinu glasova (najmanje 50 posto plus jedan glas prisutnih delegata).

Konvencija započela zvižducima
Odmah na početku konvencije za riječ se javio SDP-ov delegat iz Siska Aleksandar Milošević čije je izlaganje popraćeno zvižducima nazočnih. On je istaknuo kako je dobio tri kandidacijska pisma te da je u onom Bandićevom pronašao 21 gramatičku grešku. Naglasio je i kako smatra da Bandić nije dobar kandidat jer je gradio vikendice no, nakon te rečenice, Milošević je prekinut zvižducima. Izražavajući svoje negodovanje izjavio je:

"Ja sam možda u manjini što se tiče gospodina Bandića, ali biti u manjini ne znači ne biti u pravu".

Na konvenciju je stiglo 1537 delagata, Josip Leko je predsjednik izbornog povjerenstva koje broji ima 25 članova. Konvenciju je otvorio petominutni film o Ivici Račanu, a cijelom događaju nazoči i Dijana Pleština, Račanova supruga.
 
idot:
On nije Srbin, možda prezime tako zvući, ali Zoki je Hrvat već nekoliko generacija! :idea:
...Hrvat vec nekoliko generacija? Malo cudno izrazavanje,moram priznati..Verovatno si hteo reci da je vec nekoliko generacija njegove familije preslo u Hrvate?! Jeste da mi njegovo ime i prezime onako u paketu vuce na srpsko,ali nemam takvih saznanja,nisam to dosad jos cula...
 
filatelista:
pokušavam da skapiram zašto je to bitno za nas, lik ima šanse da postane premijer kao i ja. Šta bi sa Jurčićem, pa Čačićem...Kakav Zoki!

Zoki je postao predsjednik SDP-ja, i sad ako SDP izgubi iduće izbore....naravno da će on iduće izbore kandidirati sebe da bude premijer, eto to je bitno jer onda će taj Jurčić pasti u drugi plan.
 
Jelena87:
...Hrvat vec nekoliko generacija? Malo cudno izrazavanje,moram priznati..Verovatno si hteo reci da je vec nekoliko generacija njegove familije preslo u Hrvate?! Jeste da mi njegovo ime i prezime onako u paketu vuce na srpsko,ali nemam takvih saznanja,nisam to dosad jos cula...

koliko mi je poznato on je srbin po ocu, ali ako je dobar politicar nema veze kakva su mu krvna zrnca
 
Zoran Milanovic kao i V.Seselj su ETNICKI Hrvati!

Cudi me to da to moji zemljaci "idot" i ekipa neznaju.

i jos nesto...

odakle ta GLUPOST da je MILANovic "srbsko" ime/prezime?

sta se covik nece sve naslusat od nekih "specijalista"..

Zoran Milanovic,slavonac,porijeklom iz SRCA Hrvatske,iz dalmatinske Zagore.

zemlje kralja Tomislava,Zvonimira,Domogoja,Vjekoslava...
 

Back
Top